gnl-TS.35 » İlginç Toplu Taşıma Aktiviteleri

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Oca Pzt, 2012 18:18

Bir eylem provokatif değilse, eylem değil, o yüzden, provokasyonu becermişlerse, eylem olmuş demektir. Ama sebeplerini, istediklerini, hatta grubu bile tanımıyorum, merak da etmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Oca Pzt, 2012 18:36

:) Bence geçen yıl itibari ile amacından ve çığrından çıkmış bir hareket haline geldi, ilk yapıldığında sanırım New york'ta yapılmıştı, belki masumane bir tepki idi, tabii ki o ülkenin yaşam şartları ve gündelik yaşam kültürü içerisinde tolere edilebilecek bir hareketti ama zamanla binlerce insanın amaçsızca ve belkide sadece "bir gün bende sokaklarda donla gezmek istiyorum ve deli muamalesi görmek istemiyorum" paradoksunu denemek ya da "15 dk. lık ünlü olma hakkının bir kaç sn. sini kullanabilmek" adına yapılan bir hareket haline geldi, geçen yıl ise ipin ucu kaçırılarak sanırım tamamen çıplak değil ama yarı çıplak (altsızmı üstsüzmü bak onu da hatırlamıyorum) yaptılar bu eylemi. Dolayısı ile benim için ilginçliğini zaten kaybetmişti sadece garip bir şey olduğu için paylaşıyorum, ha ülkemizde denenmesi? Bence provokatif, bu onu bir eylem yapar doğru ama yapılan şey neye bir tepki? Ortada bir tepki yok ama bunun etkisini iyice hissetmişlerdir, bu kadar kareyi kurtardıklarına dua etmeliler diyorum sadece :)

“Etkinlikler [Sempozyum-Konferans-Toplantı]” sayfasına dön