den-TF.04:01 » Denizli Bağbaşı Teleferik İşletmesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16811
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

den-TF.04:01 » Denizli Bağbaşı Teleferik 

Mesajgönderen Esat » 21 Eki Çrş, 2015 11:18

Denizli' de teleferik inşaatı var diye haberi girmişiz ama takip etmediğimiz için bitipte hizmete açıldığını yazmamışız, ayıp etmişiz :)

http://www.rayhaber.com/2015/denizli-ba ... yarisiyor/

Birbuçuk yıllık çalışmanın sonunda hizmete açılan proje, özellikle Bağbaşı Yaylası’na yapılan ağaç evlerden örülü yayla dinlenme tesisiyle de kente sürpriz bir adres daha kazandırdı. Cumartesi gününden itibaren devasa kuyruklar oluşturarak teleferiğe akın eden Denizlililer, semadan kente bakma yarışı içine girerken, yaylaya yapılan dinlenmez ve konaklama tesisleri de şaşırtıyor. Yüzlerce kişi Bağbabaşı’ndaki alt istasyonda uzun kuyruklar oluşturuyor. Denizlililer teleferiğe herkesten önce ve ücretsiz binebilmek için saatlerce kuyruk beklemeyi göze alıyor.

Resim


Son yıllarda ülkemizde pek çok kentte teleferik işletmeleri açıldı, uzun yıllar pek göze gelmeyen, tutulmayan bir sistem olan teleferik bir anda popüler oldu, umarım yapılan işler gerçekten bir katkı sağlıyordur. Denizli zaten turistik bir kentimiz, bu anlamda bacasız sanayi turizmin teleferik ile getirisinden faydalanamıyorduk, bu açıdan ele aldığımız da teleferiğin önemli bir unsur olduğuna inanıyorum. Şimdi yazdığımı okuyorum, ne yazmışım ben bile anlamıyorum :) bakalım bunu kim görecek! :)

“Teleferikler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir