ant-T.03:03 » Varsak-Zerdalilik İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ant-T.03:03 » Varsak-Zerdalilik İnşaat Süreci

Mesaj gönderen Esat » 25 Nis Çrş, 2018 16:33

Antalya' da Varsak ile Zerdalilik arasında inşa edilecek olan 3. etap için Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yüklenicler arasında imza töreni yapılmış, yapılan açıklamalara göre kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanarak sene sonunda Varsak ile Otogar arasında işletmeye başlanması planlanıyor.

http://www.rayhaber.com/2018/04/antalya ... ar-atildi/
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 Mart Salı günü ihalesi gerçekleştirilen Varsak- Zerdalilik arasındaki 3’ncü Etap Raylı Sistem Projesi’nin yapım sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. Başkan Menderes Türel, tüm engellemelere rağmen sözleşmede imza aşamasına gelindiğini belirterek, 3. Etap raylı sistemin Varsak-Otogar arasındaki ilk bölümünün bu yılın Aralık ayı sonuna kadar hizmete gireceğini söyledi.

Başkan Türel, 3 etap Raylı Sistem’in ne zaman biteceğine yönelik olaraksa şu açıklamayı yaptı; “İlk etapta Varsak-Otogar hattına kadar mevcut sisteme bağlantı sağlanacak. Aralık ayı sonu gibi bu hattı devreye sokmayı planlıyoruz. 2019 seçimlerinden önce de üniversite önüne kadar olan hattı tamamlayacağız. 10-15 gün içerisinde çalışmalar başlayacak. 3. aşamada 38 adet hemzemin durak olacak. 1 yeraltı durağı var. Raylı sistem güzergâhı üzerinde de 4 adet üst geçit yapacağız” dedi.

Başkan Türel’in konuşmasının ardından imza töreni gerçekleştirildi. 3. Etap Raylı Sistem Yapım Sözleşmesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Genel Sekreter Birol Ekici, Başdanışman Av. Caner Şahinkara, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay, MAKYOL İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çebi, MAKYOL İnşaat Proje Grup Koordinatörü Barış Gazioğlu, Yüksel Proje A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Harun Tulu Tunçay ile Boğaziçi Proje Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Karakuş tarafından imzalandı.

Varsak-Zerdalilik’e bağlanacak

Kepez Varsak’tan başlayıp, Muratpaşa Meltem’de Eğitim Araştırma Hastanesi önünden nostaljik tramvay hattı ile birleşecek, 25 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde 38 adet hemzemin 1 adet yeraltı olmak üzere toplam 39 adet istasyon yer alacak. Varsak eski belediye binasından başlayacak olan hat sırasıyla Süleyman Demirel Bulvarı, Sakarya Bulvarı, Otogar Kavşağı, Dumlupınar Bulvarı, Tıp Fakültesi, Meltem, Eğitim Araştırma Hastanesi ve Müze’ye kadar devam edecek ve burada eski nostalji tramvayı ile birleşecek. Kepez’e çağdaş toplu ulaşımı getirecek dev proje ile nostaljik tramvay hattı da modernize edilecek. Müze-Zerdalilik arasındaki nostalji tramvayı hattı, yeni vagonları ile gidiş geliş olarak düzenlenecek.

Engin Y
Seyyah

Re: ant-T.03:03 » Varsak-Zerdalilik İnşaat Süreci

Mesaj gönderen Engin Y » 26 Nis Prş, 2018 13:22

Böylece, Antalya’nın Havalimanı-Şehir Merkezi-Otogar arasında tramvay işletilebilecek gibi anlıyorum bu haberden..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Nis Prş, 2018 19:23

güzergahı bir yerden bulabilsek, ben de fırsat bulunca şu interaktif haritaları güncellerim de, bakalım kimden çıkar :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 May Prş, 2018 08:07

http://www.rayhaber.com/2018/05/1-milya ... i-basladi/
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarihinin en büyük projesi olan yaklaşık 1 milyar lira maliyetli Varsak- Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin başladığını söyleyen Türel, Varsak-Otogar bölümünü yerel seçimlerden önce bitirip, sisteme bağlamak istediklerini kaydetti.

Proje kapsamında nostalji tramvayını da yenileyerek, Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kadar uzatıp, sisteme entegre edeceklerini anlatan Türel, böylece Müze önündeki durakla, Antalya’nın birçok noktasından varyanta ve Konyaaltı Sahil Projesi’ne ulaşılabileceğini kaydetti. Kundu – Büyük Liman arasında olacak ve bir kolu Varsak’a uzanacak yer altı metro hattını 2019 sonrası Antalya’ya kazandıracaklarını belirten Türel, gerekli tüm kamu izinlerini aldıklarını aktardı. Toplu ulaşımda gece ulaşımına yaz boyunca devam edeceklerini açıklayan Türel, yeni gövdeli hatlardan halkın memnuniyet duyduğunu ifade etti.
1-milyar-lirallik-varsak-zerdalilik-3-etap-rayli-sistem-projesi-basladi.jpg
Gelecek yıl yerel seçimlere kadar yetiştirmek istiyorlarmış, eldeki araç sayısı yeterli mi acaba bunun için, ya da bir alım yapıldı mı bilen var mı? Güzergah için ekteki harita yayınlanmış sanırım bu da doğru güzergah.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 24 May Prş, 2018 09:20

Sakarya'dan Doğu Garajına doğrudan bir bağlantı eklenemez mi?
Çok dolambaçlı sol tarafta işi olmayanlar için.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 May Prş, 2018 09:27

Edil Arda yazdı:Sakarya'dan Doğu Garajına doğrudan bir bağlantı eklenemez mi?
Çok dolambaçlı sol tarafta işi olmayanlar için.
Ben de benzer şeyler düşündüm ama oralardaki kavşak durumları nedir, nasıl bağlanabilir, bir de sanırım bu resimdeki kesikli çizgi olan yer mevcut hat değil mi?

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 14 Eki Pzr, 2018 20:04

Yine uzun ama açıklayıcı bir video buldum. Sanırım büyük çoğunluğu izole ve 80 km hıza izin verecek bir hat olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=tpDfl2PKVIo

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Eki Pzr, 2018 21:44

Arkadaşlar, bu hız konusunu çok hafife alıyorsunuz ve popülist söylemlere kaynıyorsunuz, burası kent içi bir işletme, nasıl izole edeceksin de 80 km/h hız yapacaksın :) aldığın aracın kadranı 80 yazabilir benim diyen işletmede ortalama hız 30 km yi geçmez, yapmayın yahu.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 14 Eki Pzr, 2018 21:59

Yok abi gerçekten birkaç farklı videoda mevcut Havalimanı-Expo hattını izledim belki 80 değildir ama gerçekten alıştığımız tramvaylardan hızlı.

Özellikle 20. Dakikadan itibaren gözüküyor
İzole derken hata yapmış olabilirim Şerit paylaşımı değil sadece kavşaklarda ve yaya geçitlerinde trafiğe karışıyor demek istedim.

https://youtu.be/oZ_8DPDyq98

metro_5
Aylık Paso

Mesaj gönderen metro_5 » 15 Eki Pzt, 2018 13:05

Eski Belediye başkanının kıymeti bilinmedi Adam raylısistem yaptı, bir sonraki seçimde başkası seçildi.
Çok ilginç değil mi.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 15 Eki Pzt, 2018 14:54

metro_5 yazdı:Eski Belediye başkanının kıymeti bilinmedi Adam raylısistem yaptı, bir sonraki seçimde başkası seçildi.
Çok ilginç değil mi.
Yanlış hatırlamıyorsam; Menderes Türel, 2004-2009 döneminde raylı sistem inşaatını başlattı ve 2009’daki seçimleri kaybetti..

Büyükşehir Kanunu değiştirilince ve köy oyları da büyükşehir belediye başkanlığı kapsamında sayılmaya başlanınca, 2014 seçimlerini yeniden Menderes Türel kazandı..

Yani aslında raylı sistemi başlatan başkan bir dönem ara verdi, ama ertesi dönem yeniden seçildi..
Şimdi o dönemin de sonuna gelindi ve gözüken o ki Menderes Türel veya partisinin başka bir adayı, 2019-2024 dönemi için de seçilecek..

metro_5
Aylık Paso

Mesaj gönderen metro_5 » 17 Eki Çrş, 2018 13:02

Antalya Belediyesi nın planlama ile ilgili bir sorunu var tahminimce , hat Sakarya transfer merkezinden sonra direk sağa kıvrılıyor.Bu Doğu Anatransfer merkezi ne inebilirdi, bence çok büyük bir hata.
Seçimlerde gereken cevabın verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön