ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Esenyurt Metro Hattı [İnşaat Süreci]

langur
Sezonluk Yolcu

Re: ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Mahmutbey Metrosu [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen langur » 11 Ağu Cum, 2017 18:31

decimus yazdı:
langur yazdı:%82 gibi çok "spesifik" bir bitirme oranından da bahsedilmiş. Ayrıca açılacak istasyon adedi olarak 4 verilmiş. Haberde de Beşiktaş-Mecidiyeköy diyor. Parçalı mı açılacak acaba?
Resim
Hocam bir kac sayfa arkaya gidersen hem parçalı açılışı yapilacak olan kısımlari hem de tarihleri yazmiştik.Baya bi karışık açılma plani var.
Tamamdır, teşekkür ederim.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 12 Ağu Cmt, 2017 11:12

Beşiktaş'ta arkeolojik kazı nedeniyle hiçbir şey yapılamıyor mu? Yoksa, bir yandan arkeolojik kazı, bir yandan da metro durağının kazısı devam mı ediyor?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Ağu Cmt, 2017 16:46

Beşiktaşta arkoelojik kazı var mı? Sadece Kabataş ta diye biliyordum, en son tbm beşiktaş a varmıştı

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 12 Ağu Cmt, 2017 22:11

Benim dışarıdan gördüğüm kadarıyla şantiyenin iki kısmı var. Birinde şaft açık ve hafriyat çıkarılıyor. Diğer kısım dikdörtgen şeklinde kazılmış ve arkeolojik kazı olduğu belli oluyor. Eğer Barbaros bulvarını Çırağan caddesine bağlayan üst geçite çıkma imkanı bulursanız. Görünen manzara böyle.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 13 Ağu Pzr, 2017 01:30

Esat yazdı:Beşiktaşta arkoelojik kazı var mı? Sadece Kabataş ta diye biliyordum, en son tbm beşiktaş a varmıştı
Evet abi, Beşiktaş'ta var..
Ben de Kabataş'ta olduğunu şimdi ilk kez duyuyorum..

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 13 Ağu Pzr, 2017 09:20

Uğur yazdı:Benim dışarıdan gördüğüm kadarıyla şantiyenin iki kısmı var. Birinde şaft açık ve hafriyat çıkarılıyor. Diğer kısım dikdörtgen şeklinde kazılmış ve arkeolojik kazı olduğu belli oluyor. Eğer Barbaros bulvarını Çırağan caddesine bağlayan üst geçite çıkma imkanı bulursanız. Görünen manzara böyle.
Aynen hocam..

Biraz daha detay vermek gerekirse peron tünelleri için Natm kazilari devam ediyor.Ayrica TBM makinasi Beşiktas'a geldi.Bu da demek oluyir ki tek hat üzerinde işler ilerliyor.Beşiktaş arkeolojik kazilari uzun süredir devam ediyor ve öyle görünüyor ki daha da uzun sürecek.

Bu arada Kabataş şantiyesinde herhangi bir arkeolojik kazi yapılmiyor.Şuan insaat işleri devam ediyor.Hedef 2 numarali TBM makinasini bir an önce kurmak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Pzr, 2017 09:46

Hımm ilk başta tabela vardı diye hatırlıyorum Kabataş ta arkeolojik kazı var diye, hatta burada tbm kurulumu bu yüzden gecikti diye kalmış aklımda, eyvallah bilgiler için

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 13 Ağu Pzr, 2017 16:55

Alibeyköy-Nurtepe-Kâğıthane durakları, bu hattın en ilginç tarafı gibi gözüküyor..
Oralardaki ilerleme nasıl?
Viyadükler henüz bitmedi galiba, ama Nurtepe ne durumda?

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 14 Ağu Pzt, 2017 12:54

Dün Kağıthane istasyonunun yapılacağı yerden geçtim, hummalı bir şekilde fore kazık işleri devam ediyor. Çağlayan tarafındaki tünel çıkışının önünde (Eski ayyıldız önündeki son durak olan kısımda) fore kazıkların bir kısmı çakılmış , demirler gecekondu filizi gibi viyadük kolonları yapımı için hazır hale getirilmişti. Dere kenarına denk gelen fore kazıkların çalışması yapılıyordu yoğun bir şekilde. Akşam olması sebebiyle foto çekemedim, çekebilirsem paylaşırım. Nurtepe tarafındaki tünel önünde ihataların yeri biraz değişmiş geldi bana, inşaat alanı genişletilmiş gibi ama en azından görebildiğim alanda tamamlanmış bir fore kazık çalışması göremedim, uzun zamandır olduğu gibi diktörtgen şekildeki kolon demir karkasları yığın halde duruyordu...

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 17 Ağu Prş, 2017 10:23

Hürriyet'teki habere göre Beşiktaş'taki buluntular binlerce yıl öncesine dayanıyormuş: http://mobil.hurriyet.com.tr/bogazda-ta ... f-40552522

Bir yandan arkeolojik kazılar yapılsa, yan tarafta da yeni bir istasyon yeri belirlense, inşaat aksamadan ilerleyenilir mi?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Ağu Prş, 2017 11:35

Engin Y yazdı:Hürriyet'teki habere göre Beşiktaş'taki buluntular binlerce yıl öncesine dayanıyormuş: http://mobil.hurriyet.com.tr/bogazda-ta ... f-40552522

Bir yandan arkeolojik kazılar yapılsa, yan tarafta da yeni bir istasyon yeri belirlense, inşaat aksamadan ilerleyenilir mi?
Projenin bir önceki istasyon bölgesinden itibaren yeniden revize edilmesi ve tünellerin yeniden kazılması gerekmesi, tabii ki tünel kazılmış olduğu için bunun yapılamayacağı, yeni tünellerin bayağı bir kayması gerekmesi bunun da projenin Kabataş etabını da etkilemesi ve işin en başa imalat uygulama projelerinin baştan yapılması aşamasına dönmesi sonucunda bir aksama olmaz diye düşünüyorum. :D :D tabi arkeolojik kalıntı alanlarında da galiba belli bir çapta çevrede ön kazılar yapılıyor aynı kalıntıların devamı çıkması ihtimaline karşı, tabi ben pesimist olduğum için sallıyorum, belki de dediğin gibi basit bir yolu da vardır.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 17 Ağu Prş, 2017 11:52

Engin Y yazdı:Hürriyet'teki habere göre Beşiktaş'taki buluntular binlerce yıl öncesine dayanıyormuş: http://mobil.hurriyet.com.tr/bogazda-ta ... f-40552522
Selanik Metrosu, 9,6 Km uzuluğunda ve 13 istasyonlu. 2006'da başlayan ve AB fonları ile yapılmaya başlanan metro hattı da arkeolojik kazılar nedeni ile tamamlanamadı. Biteceği tarih meçhul.
Haziran 2017'de Selanik'e gittim, bir yandan arkeolojik çalışmalar devam ediyordu. Tabii ki trafik kaosu da ona göre.. 8)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön