ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Esenyurt Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Re: ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Mahmutbey Metrosu [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen decimus » 13 Tem Prş, 2017 14:55

Özgür Türkler yazdı:Aylardır Kağıthane meydanda viyadük ayaklarının nervürlü demirleri bağlanmış karkasları yerde yatıyor ama henüz yükselmeye başlamış bir ayak yok. Kazık çakma işlemi bitmediyse bu demirleri niye bağlayıp şantiye çalışma alanını boş yere daralttılar , planlama hatasımıdır bilemiyorum. Ama Fore kazık çakıp üstüne viyadük ayağı inşaa etmek aylar yıllar sürmemeli. Bu açıdan hızlarını bende çok yavaş buluyorum.
Bu viyadük meselesini bende kafaya taktmıştım.Neden bu kadar geç kaldılar ve neden bu kadar yavaş ilerliyor diye fakat diğer tüm soruların cevabı da bu viyadük işlerinde de karşıma çıktı.Bu kez sıralama değişik ama : Tek Ekipman,Tek Ekip 8)

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 14 Tem Cum, 2017 07:48

Bu kadar büyük projeleri alanların bu kadar dar bir kadroyla çalışmasını engellemek için bir ön şart vs koymalı İBB. En azından işlerin gecikmesini engellemek için ayrı bir ekibi taşeron olarak belli süreliğine çalıştırabilirler. Gecikme cezası olmadığı için herkes rahat tabi. İş geciktirme sonraki ihalelerde eksi puan olarak karşılarına çıkmalı en azından madem para cezası koyamıyorlar...
Gecikmenin bedelini millet olarak biz ödüyoruz, trafik sıkışıklığı , hizmetten faydalanamama , toz , görüntü kirliliği vs olarak. Ömrümüz şantiye seyretmekle geçiyor İstanbulda :)
Hangi yol açık diye araştırma cambazı olduk navigasyon uygulamalarında...

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 14 Tem Cum, 2017 13:17

Özgür Türkler yazdı:Bu kadar büyük projeleri alanların bu kadar dar bir kadroyla çalışmasını engellemek için bir ön şart vs koymalı İBB. En azından işlerin gecikmesini engellemek için ayrı bir ekibi taşeron olarak belli süreliğine çalıştırabilirler. Gecikme cezası olmadığı için herkes rahat tabi. İş geciktirme sonraki ihalelerde eksi puan olarak karşılarına çıkmalı en azından madem para cezası koyamıyorlar...
Gecikmenin bedelini millet olarak biz ödüyoruz, trafik sıkışıklığı , hizmetten faydalanamama , toz , görüntü kirliliği vs olarak. Ömrümüz şantiye seyretmekle geçiyor İstanbulda :)
Hangi yol açık diye araştırma cambazı olduk navigasyon uygulamalarında...
Aklın yolu bir. Kesinlikle katılıyorum.

Diğer taraftan Alibeyköy'de viyadük ayakları ortaya çıkmış.Geçtiğimiz günler de viyadüğün ilk döşeme betonunu dökmüşler.(Makinaları önce Alibeyköy'de kullandıkları için :lol: :lol: :lol: )

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 18 Tem Sal, 2017 16:49

Kâzım Karabekir durağında pek bir faaliyet kalmadı gibi..

İnşaat bittiyse, niye üstünü kapatıp trafiği eski hâline getirmiyorlar?

İnşaat bitmediyse, niye çalışmıyorlar?

Bir yıl trafiğe kapalı kalacak denen yer üç yıldır kapalı olunca, insanda ister istemez sıkıntı yapıyor..
En baştan deselerdi keşke, dört/beş yıl kapalı kalacak diye..

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 19 Tem Çrş, 2017 07:30

Nurtepe de hafta sonu istasyon yapısının yanından geçtim ana caddedeki, sanki yapının üstünü örtmeye başlıyorlar gibi geldi, toprak çalışmaları gördüm...

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 19 Tem Çrş, 2017 22:40

Özgür Türkler yazdı:Nurtepe de hafta sonu istasyon yapısının yanından geçtim ana caddedeki, sanki yapının üstünü örtmeye başlıyorlar gibi geldi, toprak çalışmaları gördüm...
Ben de bugün oralardaydım.Son kısmın döşemesi için bir yandan kalıpçılar diğer yandan demirciler çalışıyorlardı.Muhtemelen bu hafta sonu son döşeme betonu dökülür ve istasyon üstü tamamen kapanır.

Bu arada Nurtepe'de istasyon harici diğer Çıkış (cami karşısı) betonarme işler tamamlanmış ve firmalar çıkmış gibi görünüyordu.Bu tarafta muhetemlen ince işler yakın zamanda başlar.

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 20 Tem Prş, 2017 08:59

Dün Kağıthane merkezden geçtim. Kazıkların demir karkasları hala yığın halinde yerde bekliyordu, viyadük ayakları konusunda bir gelişme göremedim.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 23 Tem Pzr, 2017 08:49

O değil de 2014'te dikilen, "metro 2017'de burada" levhalarını hatırlıyorum..
Mahmutbey-Mecidiyeköy arasındaki kazı işleri 2017'de bitmiş olacak mı bari?
O zaman sözlerini tutmuş sayılabilirler..
Adam sana trenli metro sözü vermedi ki..
İn tünele, yürü kardeşim..

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 23 Tem Pzr, 2017 12:20

Böyle tek ekipmanla sırayla işleri yapmaya devam ederlese tünelleri bilmem ama viyadükler bile bitmez...
Depo sahası vs derken Esenyurt'a 2023 te ancak sıra gelir.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 23 Tem Pzr, 2017 19:14

Esenyurt'u bilemem de Kabataş bile 2021-2022'yi bulacak gibi gözüküyor abi..
Esenyurt 2025 falan anca gibi..

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 24 Tem Pzt, 2017 08:19

Hele bi Mecidiyeköy'e gidelimde, denizi sonra görürüz :)

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 24 Tem Pzt, 2017 08:25

Kağıthane merkezde bir sürü beton blok var küp şeklinde üst üste yığılmış, yüz taneden fazladır. Bu küpler ne için anlamadım, yapının hiçbir yeriyle bağdaştıramadım doğrusu. Kağıthane deresini haliçin kotuna kadar indirip merkeze kadar motorların gelebileceği şekilde dere yatağının genişletilip derinleştirileceği şeklinde bir proje dillendiriliyor sürekli, acaba bu proje içinmi hazırlık yapıyorlar anlamadım. Böyle birşey içinse hazır metro viyadüğü için meydanı kapatmışken bu işleride yapsalar çok iyi olur ama İSKİ ana isale hattı olan meydandan ve çok yakınından geçen iki boru var. Bunların deplase işleri bile büyük iş aslında. Bu 1 metreküp civarı küp beton blokların ne için olduğunu bile varmı?

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön