ist-RS.02 » İstanbul'da İhale Aşamasındaki Raylı Sistemler

Engin Y
Seyyah

Re: ist-RS.02 » İstanbul' da İhale Aşamasındaki Raylı Sistemler

Mesaj gönderen Engin Y » 10 Mar Cum, 2017 08:57

M2'nin Sefaköy uzatması, ihale edildi mi?
Ya da 3. Havalimanı'nda olduğu gibi ihale edildiğini ihale sonucuyla birlikte mi duyacağız?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Mar Cum, 2017 09:05

Engin Y yazdı:M2'nin Sefaköy uzatması, ihale edildi mi?
Ya da 3. Havalimanı'nda olduğu gibi ihale edildiğini ihale sonucuyla birlikte mi duyacağız?
Bildiğim kadarı ile edilmedi ama AYGM yapacağı için muhtemelen dediğin gibi olacaktır, ya da İBB işin PR kısmını kullanmak için haber yaptırabilir

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 10 Mar Cum, 2017 09:09

Esat yazdı:
Engin Y yazdı:M2'nin Sefaköy uzatması, ihale edildi mi?
Bildiğim kadarı ile edilmedi ama AYGM yapacağı için muhtemelen dediğin gibi olacaktır, ya da İBB işin PR kısmını kullanmak için haber yaptırabilir
Aynen abi.. 3. Havalimanı'nı da UBAK ihale ettiği için öyle dedim ben de..

Peki Yenikapı'daki mevcut durağın kuyruk tüneli ne kadar uzunlukta? Yeniden kazmayacaklar orayı, değil mi?

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 10 Mar Cum, 2017 16:24

Esat yazdı:
Edil Arda yazdı:M2 Bakırköy'de (Meydan) bitse daha hayırlı ve mantıklı olurdu bence.
Neden diye sorsam? Bence de bakırköy civarında sonlanmalı
Daha merkezi bir nokta,
Bakırköy merkezden Levent tarafına gidecek insan sayısı Sefaköy'den fazladır diye düşünüyorum.

Öte yandan diğer hatlarla entegrasyonu da daha iyi olurdu. Hem metro, hem Marmaray.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Mar Cum, 2017 16:30

Ben işletme bazlı yaklaştığım için Bakırköy civarında sonlanmayı uygun buluyorum, diğer taraftan sistemin bütününe yani geleceğe bakarsak İncirli biraz daha iyi bir nokta olacak. M1A, M2, M3, Boğaz Geçiş Metro ve Metrobüsün entegre olduğu daha büyük bir düğüm noktası, tabi bu yine ileride söz konusu olabilecek aktarma ücretlendirme sistemlerindeki iyileştirmeler ile daha mantıklı bir hal alacak. Yine de M2 nin Beylikdüzü ne kadar uzanmasını bende garip buluyorum.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 10 Mar Cum, 2017 17:29

Bakırköy dururken İncirli..
Beşiktaş dururken Kabataş..
Kadıköy dururken Söğütlüçeşme..

Ulaşımda toplanma merkezi olarak İstanbul'un geleneksel merkezlerinin biraz (~1 km) dışında yerler mi seçilmeye başlandı son dönemde?
Bana mı öyle geliyor..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Mar Cum, 2017 18:14

Bunu merkezleri genişletme olarak algılamak gerekir, bugün anlamsız gibi görünüyor ama planın bütününe baktığımızda seçilen noktalar bence daha sağlıklı. Bakırköy Meydanda bir P+R merkezi oluşturabilir misiniz? Ama İncirli buna müsait, Kabataş şu an için Beşiktaş a kadar olan trafiği nedeni ile sorunlu görülüyor ama metro açıldıktan sonra nasıl bir fonksiyon elde edecek? M2 ve T1 e geçme imkanı ile? Söğütlüçeşme için de hakeza benzer düşüncelerim var, tabi bu bir benim fikrim haklı deme şekli değil :) sadece farklı noktalardan bakıyoruz, ben uzun vadeli planın bütünü üzerinden geçmişte yapılmış UAP alt yapısını oluşturan projeyi biraz bildiğim için böyle düşünüyorum.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 11 Mar Cmt, 2017 12:27

Bence de Bakırköy'de bitmeli Beylikdüzü'ne uzamamalı nedenleri ile açıklayacağım;

Elimizde üç tane hat var; Bakırköy-Beylikdüzü, Bakırköy-Yenikapı, Ve Metrobüs altı/alternatifi Bakırköy-Gayrettepe-Kadıköy metro hatları.

Bir de elimizde Beylikdüzü'nde ikamet eden ve Mecidiyeköy-Gayrettepe yönüne gitmek isteyen A yolcusu olsun.

Eğer Beylikdüzü-Bakırköy hattını, Bakırköy-Yenikapı hattına eklerseniz yani Beylikdüzü-Mecidiyeköy tek hat yaparsanız bu yolcu Beylikdüzü'nden bindiği vakit Mecidiyeköy'e kadar yerinden kalkmadan seyahat edeceği için ve sadece bir bilet karşılığında gideceği için Bakırköy'de inip belki de daha hızlı giden metroyu (Bakırköy-Kadıköy) tercih etmez yani aktarma yapmaz. (Daha hızlı olmasını ben uydurmadım. 3 katlı tünel tanıtımında öyle deniyordu). Beylikdüzünden Avcılardan Küçükçekmeceden binlerce A yolcusu gelecek. Belki Tren Bakırköy'den sonrasını Maslağa kadar tam dolu gidecek.

Öte yandan Beylikdüzünden gelecek hattı Bakırköy'de sonlandırırsak. Bakırköy'e gelen yolcu aracından inmek zorunda kalacak. Ve ya Bakırköy-Kadıköy hattını ya da Bakırköy-Sarıyer hattını tercih etmek zorunda kalacak. Ve bu yolcular bölünecek hatta belki de eşit dağılacak. Bu hatlar Beylikdüzü-Küçükçekmece-Avcılar yolcu yükünü paylaşmış olacak.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 23 Mar Prş, 2017 09:00

Gerçi bu bir raylı sistem değil, ama raylı sistemleri birbirine bağlayacağı için buraya yazayım dedim..

Kabataş-Üsküdar Yaya Tüneli için ihaleye çıkılmış..

https://www.ibb.istanbul/Tender/RefIdIndex?refId=15433

Bu proje tamamlanınca;
Kabataş'taki M7, T1 ve F1 durakları ile iskeleler ve
Üsküdar'daki M5 ve Marmaray durakları ile iskeleler
birbirine 2 km'lik bir tünelle bağlanmış olacak..

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 23 Mar Prş, 2017 09:02

Daha önce bir kaç kez ertelenen Mahmutbey-Esenyurt hattında bu defa erteleme olmayacak ve ihale gelecek Cuma yapılacak gibi duruyor.. Hayırlısı bakalım..

https://www.ibb.istanbul/Tender/RefIdIndex?refId=15395

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 31 Mar Cum, 2017 15:53

T.C. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Raylı Sistem Daire Başkanlığı, Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü’nün 31.03.2017 saat 10:00’da gerçekleştirdiği 2017/50203 KİK numaralı Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt Metro Hattı İnşaat ve Elektromekanik İşleri yapım işi ihalesine 12 şirket / ortak girişim ön yeterlilik için başvuruda bulundu. Ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanarak listeye alınan 7 aday teklif vermeye davet edilecektir.

RayHaber’in aldığı bilgiye göre ihaleye ön yeterlilik için başvuran firmalar şöyle:

1-CENGİZ İNŞAAT + ALSİM ALARKO
2-DEMCE YAPI + BESTAŞ YAPI + BİMHOLL İNŞAAT + DİDO-RAY YAPI + EDERAY İNŞAAT + SÖĞÜT İNŞAAT + TARMAC AGREGA
3-GENÇ İNŞAAT + ERG İNŞAAT
4-KOLİN İNŞAAT + AGA ENERJİ + BAYBURT GRUP + ÖZGÜN YAPI + ŞENBAY MADENCİLİK
5-MAKYOL İNŞAAT + ASTUR İNŞAAT + IC İÇTAŞ İNŞAAT
6-MAPA İNŞAAT + BELEN İNŞAAT + DALGIÇ RAY İNŞAAT + MAPAVRİ TAAHHÜT + ÖZDEMİR İNŞAAT + UĞURSAL ELEKTRİK + ULTRA TEKNOLOJİ
7-METİNG RAYLI SİSTEMLER +EZE İNŞAAT +GÖKÇE İNŞAAT + MET-GÜN İNŞAAT
8-ETROSTAV ANKARA İNŞAAT + METALEKS İNŞAAT + NORİNCO İNTERNATİONAL
9-DOĞUŞ İNŞAAT + NUROL İNŞAAT + GÜLERMAK + ÖZALTIN İNŞAAT
10-PERS YAPI + BATIGES2 GÜNEŞ ENERJİSİ + BÜYÜK ZİGANA İNŞAAT + İMAJ ALTYAPI + MİR MÜŞAVİRLİK + YEDİGÖZE İNŞAAT
11-POLAT YOL YAPI + CHİNA GEZHOUBA
12-RBI İNŞAAT + CHİNA COMINUNNICATİONS

Kaynak :http://www.rayhaber.com/2017/03/mahmutb ... -toplandi/

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 31 Mar Cum, 2017 15:56

Haydaaaa.. Ay başında yapılan metro ihaleleri gibi bu ihalede de teklif alınacak sanıyordum..

O zaman bunun gerçek ihalesi, ancak Haziran'da falan yapılır..

İşe başlanması da 2018'i rahat rahat bulur..

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön