ank-M.03 » Ankara Metro İnşaatları

Anatolian
Serbest Geçiş

Re: ank-M.03 » Ankara Metro İnşaatları

Mesaj gönderen Anatolian » 10 Oca Pzr, 2016 19:22

Varsa böyle bir şey. Korkunç. Gelecekte bu şehir illa büyüyecek, bu hat illa uzayacak yine mi 3 vagonlu devam edecekler?
-sonradan projede yer alan bir mühendisin ifade ettiği gibi (başlıkta da bilahare belirtildi) bu durumun sebebi, tünellerin olması gerektiğinden daha dar inşa edilmesi ve viraj açıları ve eğimleri yanlış hesaplanması. eklenecek ekstra vagonlar ve hız artışı çok önemli kazalara neden olabileceğinden bu şekilde kullanılıyor ve büyük ihtimalle böyle devam edecek.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Oca Pzr, 2016 21:04

Projenin ortam musaitken yuzeysel metro yapilmamasi elestirisine katiliyorum, bu ulkemizin ve insanimizin genel hastaligi SEKILCILIK ile alakali bir durum, duzelmez. Marmaray a sirf varos olmasin diye BANLIYO diyememek ile ayni sey.

Diger kisimlara yorumum ozellikle su projede yer alan muhendis :) madem bu kadar sorumluluk sahibi derdini eksi de degil gidecek mahkemede anlatacak ya da konuyu orada irdeleyecek makamlara anlatacak, net kalemsoru ise benim icin bir sey ifade etmiyor. Sorun ekmek parasi ise, o zamanda sen isini dogru yap, gerisini dusunme, gidipte sagda solda yazma, var tanidigim arkadaslar yuzyuze neler aktariyorlar ama yazmiyoruz burada, kimsenin ekmegi ile oynamak haddimize degil, ama birileri girip "ben orda muhendisim, boyle boyle oluyor" diyecek cesareti varsa ismini yazacak cesaretide olsun. Bu arada ben boyle bir sorun yok ya da yoktur demiyorum, bende sorunun an
atim seklini elestiriyorum :)

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 10 Oca Pzr, 2016 21:28

Otobüs düzenlemesi hakikaten kabul edilebilir gibi değil. İstanbuldan örnek vereyim 69A kodlu otobüs Tam Yenikapı istasyonunun önünden kalkıyor ve Mecidiyeköy'e gidiyor. Yani metro güzergahında ama kimsenin aklına gelmemiş herhalde iptal etmek. Ya da İstanbul'un ulaşım sistemi'nin başındakiler işini doğru yapmıyor. :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Oca Pzr, 2016 22:32

Metro istasyonlari yaklasik 1000 m. de bir, Yenikapi-M.koy arasinda mesela Harbiye ye, ya da Tarlabasina gidecek bir insan sizce ne yapmali? Herkes 20 yasinda degil gencler, bakis acinizi biraz genis tutun.

Yukaridakinin disinda Ankara da bahsedilen duzenlemeyi Ankaralilar bilir, orada bahsedilen gibi metroya entegre edilmis ama islevselligi tartisilir hatlar Istanbul da da var, eee onlarin isletmecileri de biz tas mi yiyecegiz diyor :)

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 11 Oca Pzt, 2016 01:54

Ben İstanbul'u savundum bu arada; ironi yanlış anlaşılmasın da :D. Ben gencim bazen ben bile eriniyorum metro meşakkatli geliyor ve otobüse yöneliyorum. O yüzden iptal edilmesi yanlış bence de.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Oca Pzt, 2016 07:47

Eyvallah :) ben yanlış anlamışım o olayı. Ankarada ki eleştiriye biraz farklı, bizim M3 Olimpiyat tan civardaki yerleşimlere giden garip güzergahlı otobüs hatları gibi bir durum var sanırım, insanlar binsin isteniyor ama yaşadıkları vakit kaybı kimsenin umrunda olmuyor, otobüs oraya da girsin, buraya da girsin diye garip garip dolaşıyor.

Metro ile birebir aynı güzergahta giden otobüsler seyreltilmeli buna taraftarım ama aynı güzergahta kısa mesafeciler ya da ara bölgelere gidecekler için bir iki otobüs hattı da kalmalı. Mesela Uğur senin verdiğin örnek gibi bir de 77 var yanılmıyorsam Yenikapı - Şişhane mi ne öyle bir hat, ilk zaman bende ne gerek var yahu buna dedim ama var abi :) lazım olunca anlıyor insan gerekliliğini.

TCHA

Mesaj gönderen TCHA » 15 Oca Cum, 2016 22:36

Keçiören metrosu ne zaman bitecek?

Engin Y
Seyyah

Re: ank-M.04 » Ankara Metroları

Mesaj gönderen Engin Y » 21 Şub Pzr, 2016 12:41

Cuma günü Ankara Metrosu'na bindim ve ODTÜ tarafına gittim..

Söğütözü'ndeki Ankaray bağlantısı hâlâ açılmamış.. Skandal, rezalet, kepazelik, ne denebileceğini bilemiyorum..

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 31 Mar Prş, 2016 08:24

http://www.rayihale.com/2016/ankara-met ... acaktir-2/

Ankara Metroları'nın kalan elektromekanik işleri için açılan ihaleyi Alarko, 42,4 milyon Avro bedelle kazanmış..
Ankaray'ın 10 yıldır devam eden 800 metrelik uzatma inşaatı da nihayet bitecek sanırım..
Bu arada, 450 gün süre biraz uzun değil mi?
Tamamlanma tarihi 10 Haziran 2017 olarak belirtilmiş..

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Keçiören Metrosu, test sürüşlerine başladı...

Mesaj gönderen Kamil16 » 31 Ağu Çrş, 2016 18:20

Yıldırım, “Aşkımız hiç bitmesin Keçiören Metrosu gibi olsun diyorlar, üzülmesin başka bir slogan bulsunlar”

Başbakan Binali Yıldırım yapımı 12 yıldır devam eden Keçiören Metro hattında test sürüşünün başlaması nedeniyle düzenlenen törende konuştu. Yıldırım, “Aşkımız hiç bitmesin Keçiören Metrosu gibi olsun diyorlar, üzülmesin başka bir slogan bulsunlar” dedi. Bu arada Başbakan Yıldırım'ın konuştuğu sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de tweet yazıp paylaştığı anlar canlı yayında görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören Metrosu'nun bu yıl sonunda biteceğini belirterek, "Buradan 27 kilometre Çubuk'a kadar da metroyu uzatıyoruz. Atatürk Kültür Merkezi'nden de Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 kilometre daha ilave yapıyoruz." dedi.

Keçiören Metrosu'nun test sürüşünün başlaması dolayısıyla düzenlenen tören dolayısıyla Keçiören Belediyesi önünde halka hitap eden Yıldırım, bugünün Keçiören için büyük bir gün olduğunu ifade etti. Yıllardır dillere destan olan Keçiören Metrosu'nun bitmesine bir adım kaldığını belirten Yıldırım, metro inşaatının yıllar önce başladığını, o dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Keçiören, Kızılay-Çayyolu ve Sincan-Batıkent metrolarının inşaatlarına başladığını dile getirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/kecioren-met ... r-40212378

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Eyl Prş, 2016 07:28

Bitiyor muymuş yani? :) bu siyasilerin konuşamamaları beni deli ediyor, ellerine bir metin yazıp veren varsa eğer o kişiler beni daha çok deli ediyor.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 01 Ara Prş, 2016 13:51

Bu ay içinde;
İstanbul'da, Avrasya Tüneli açılacak..
İzmir'de, İzmir-Kemalpaşa Otoyolu açılacak..
Bursa'da, Bursa-Gemlik Otoyolu açılacak..
Ankara'da, Keçiören Metrosu açılacak mı?

Sahi bir de Ankaray'ın 500 metrelik Söğütözü uzatması vardı..
Güya en en en geç 2014'te açılacaktı..
O n'oldu?

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön