ist-DD.04:01 » Tuzla Minyatür Tren İşletmesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-DD.04:01 » Tuzla Minyatür Tren İşletmesi

Mesaj gönderen Esat » 21 Eyl Pzt, 2015 14:57

İstanbul Tuzla ilçesi sahilinde 1,5 km lik bir güzergahta buharlı tren görünümünde bir minyatür tren ile nostaljik tren işletilmeye başlanmış. Böylece böyle bir forumda açmış olduk. Bu başlık altında binenlerin ya da konu ile ilgili bilgili kişilerin görüşlerini alabiliriz, açıkçası merak ediyorum nasıl bir şey olmuş görmek lazım :)
Tuzla Marina ile Tuzla İDO iskelesi arasındaki 1,5 kilometre mesafede ring seferi düzenleyen Nostaljik Tren, her gün 12.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Tuzla sahilinde yeni döşenen raylar üzerinde ilerleyen Nostaljik Tren, azami 15 kilometre hızla ilerliyor. Her seferini 12 dakikada gerçekleştiren Nostaljik Tren, çevreye duyarlı yeşil motorla hizmet veriyor. 2 vagonunda 80 kişi taşıma kapasitesine sahip olan Nostaljik Tren’de emniyet tedbirleri de üst seviyede tutuluyor. Tuzlalı vatandaşlar, Nostaljik Tren’le ilk yolculuklarını gerçekleştirmeye başladı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Nostaljik Tren’in sahildeki insan sirkülasyonunu arttıracağını, ticari hayata artı değer katacağını söyledi.
Resim
http://www.rayhaber.com/2015/tuzlalilar ... e-tanisti/

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 30 Eyl Çrş, 2015 21:09

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Eki Prş, 2015 06:51

Keşke parke içine yapmak yerine normal balastlı yol ile yapılsaymış, bu şekilde bayağı bir yapay göründü gözüme, özellikle o ağaçların arasındaki kesim, toprakta traversli balastlı olsa idi o zaman adına nostaljik denmesinin bir sıkıntısı olmazdı. Muhtemelen alt yapı sorunları ile uğraşmamak adına belediyenin kolaya kaçması. Neyse yapılmış yapılmıştır, yine de hoş bir ara yolumu düşürüp bineyim bari :)

Mehmet keles
Moderatör

Mesaj gönderen Mehmet keles » 05 Eki Pzt, 2015 06:40

Vialand'dan sonra burasını'da biz yaptık; hayırlı olsun. Çok güzel bir hat oldu. Balastlı yapamazdık. İzinler ve oradaki geçiş bir hayli zorlu oldu. Esat seni bekliyorum..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eki Pzt, 2015 06:43

Mehmet keleş yazdı:Vialand'dan sonra burasını'da biz yaptık; hayırlı olsun. Çok güzel bir hat oldu. Balastlı yapamazdık. İzinler ve oradaki geçiş bir hayli zorlu oldu. Esat seni bekliyorum..
Eyvallah Mehmet, :) sonunda bu işi gerçekleştirdim diyorsun yani vallahi helal olsun. Tahmin etmem lazımdı aslında senin içinde olduğunu. İnşallah, bu hafta bayağı yoğun ama kar kış bastırmadan bir görüşürüz.

“Diğer Demiryolu İşletmeleri [Özel Firmalar, Dar Hat ve Minyatür Trenler, Nostaljik Trenler]” sayfasına dön