ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Esenyurt Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 23 Tem Çrş, 2014 07:19

Özgür Türkler yazdı:Pazar günü Küçükköy civarında TBM nin kurulduğu şantiyenin yanından geçtim, TBM kurulumunda bayağı bir ilerlemişler gibi geldi bana. Sadece TBM yi açılan kutuya değilde neden şantiyenin içinde başka bir yere kurduklarını anlayamadım. Kutu açma çalışmalarıda devam ediyordu bu arada...
TBM çok komplike olması sebebiyle parçaları birleştirme işleri bir kaç ayı bulmaktadır. TBM kazı başlangıç noktası hazır değil ise zaman kaybı olmaması sebebiyle TBM yakın bir alanda paraçaları birleştirilir. Bu arada TBM kazı yapacağı alan hazırlanmış olur.Daha sonra Vinç yardımı ile kazı noktasına TBM bir kaç parça halinde indirilir.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 01 Ağu Cum, 2014 13:25

decimus yazdı:
Özgür Türkler yazdı:Pazar günü Küçükköy civarında TBM nin kurulduğu şantiyenin yanından geçtim, TBM kurulumunda bayağı bir ilerlemişler gibi geldi bana. Sadece TBM yi açılan kutuya değilde neden şantiyenin içinde başka bir yere kurduklarını anlayamadım. Kutu açma çalışmalarıda devam ediyordu bu arada...
TBM çok komplike olması sebebiyle parçaları birleştirme işleri bir kaç ayı bulmaktadır. TBM kazı başlangıç noktası hazır değil ise zaman kaybı olmaması sebebiyle TBM yakın bir alanda paraçaları birleştirilir. Bu arada TBM kazı yapacağı alan hazırlanmış olur.Daha sonra Vinç yardımı ile kazı noktasına TBM bir kaç parça halinde indirilir.
Ağustos'a geldik. Ay bitmeden, Yeni Mahalle'deki şantiyede duran TBM'yi indirip kazmaya başlarlar inşallah..

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 11 Ağu Pzt, 2014 11:32

Bu proje İBB için önem arz etmiyorum diye düşünüyorum.Çünkü nerdeyse 8-9 ay olmasına rağmen gözle görülür ciddi biş çalışma ortaya koyulamadı. Tek TBM kurulum çalışmaları devam ediyor o da kazılara başlayamadı.Proje ile ilgili resim,haber paylaşmak istiyorum ama pek bi hareketlilik.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 11 Ağu Pzt, 2014 16:59

decimus yazdı:Bu proje İBB için önem arz etmiyorum diye düşünüyorum.Çünkü nerdeyse 8-9 ay olmasına rağmen gözle görülür ciddi biş çalışma ortaya koyulamadı. Tek TBM kurulum çalışmaları devam ediyor o da kazılara başlayamadı.Proje ile ilgili resim,haber paylaşmak istiyorum ama pek bi hareketlilik.
Yan gelip yatıyorlar resmen. Değil 2017, 2019'da bile açılamayacak böyle giderse..

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 12 Ağu Sal, 2014 07:27

Dün şantiyenin yanından geçtim, gözüme çarpan tek yenilik TBM üstündeki "Herrenkennect" yazısı oldu, sanırım markasıydı aletin :)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 13 Ağu Çrş, 2014 11:04

Yan gelip yatmıyorlarmış, beton blok arıyorlarmış..

Avrupa Konutları'nın önünden geçen Abdi İpekçi Caddesi'nin bir kısmını beton bloklarla kapatıp yolu daraltmışlar..

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 13 Ağu Çrş, 2014 11:44

Bu proje için tüm tünel kazım işleri için yüklenici firma 3 TBM kullanmayı planlamaktadır. Bu da kazıların uzun süreceği anlamına gelmektedir.

Bu proje için benim bitiş tarihi tahminim 2020.

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 17 Eyl Çrş, 2014 19:47

http://metro.kobidemo.com/

Projenin tanıtım sitesi hizmete girmiş.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Eyl Çrş, 2014 20:00

decimus yazdı:http://metro.kobidemo.com/

Projenin tanıtım sitesi hizmete girmiş.
En azindan iyi niyetli bir girisim :)

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 17 Eyl Çrş, 2014 20:06

Tekstil Kent civarında, TEM GOP Kavşağında ve TEM boyunca FSM'ye giderken sağ tarafta birkaç şantiye var. Çalışıyorlar. 8)

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 18 Eyl Prş, 2014 14:01

Dün bir haber vardı, Mecidiyeköy yaklaşım portalında NATM kazıları başladı diye, Eski KanalD binası yanındaki alanda şaft vardı, onun içinden tünellere doğru kazılar başlamış, hadi hayırlısı. Yalnız haberden Mecidiyeköyden Kağıthanedeki viyadüklere kadar NATM kazılacak gibi bir izlenim çıkardım...

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 18 Eyl Prş, 2014 14:42

Dün bir haber vardı, Mecidiyeköy yaklaşım portalında NATM kazıları başladı diye, Eski KanalD binası yanındaki alanda şaft vardı, onun içinden tünellere doğru kazılar başlamış, hadi hayırlısı. Yalnız haberden Mecidiyeköyden Kağıthanedeki viyadüklere kadar NATM kazılacak gibi bir izlenim çıkardım...
Sevindim bu habere..

Kazı işlemi sanırım üç parçalı olacak..

1. Mecidiyeköy - Kâğıthane Deresi arası (Mecidiyeköy ve Çağlayan durakları)
2. Kağıthane Deresi - Alibeyköy Deresi arası (sadece Nurtepe durağı)
3. Alibeyköy Deresi - Mahmutbey arası

NATM, daha yavaş olandı, değil mi? Uzun olan üçüncü bölgede TBM ile kazıp, daha kısa olan birinci ve ikinci bölgelerde NATM ile kazmalarında mahsur olur mu? Tüneller aynı zamana yetişir sanki..

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön