ist-TS.09 » Pendik YHT'den Atatürk havalimanına?

Kullanıcı avatarı
Kemal Çevik
Aylık Paso

Mesaj gönderen Kemal Çevik » 01 Ağu Cum, 2014 10:27

YHT kisi basi 70 tl, 7 yas alti da ucretsiz, ucaktan uygun gorunuyor ama aradaki fark istanbul ici ucretler ve zaman kaybi ile mukayese edilemez. 70 tl ye Bakirkoy ya da Yenkapi ya kadar gelinse cok iyi olurdu
Bence 84 TL lik ucak daha uygun. Esenboğa'ya ulaşmanın maliyetini bilemiyorum ama Pendikten sonraki araçlar için bir de IstanbulKart maliyeti ve derdi var, ayrıca şehri tanımıyorlarsa onun telaşı var, en azından gidiş için uçak kaite/fiyat oranı en makul çözüm.

Kemal ÇEVİK

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Ağu Cum, 2014 11:23

Engin Y yazdı:Ben de zaten yukarıdaki İETT + M4 + Marmaray + M1 ve İETT + M4 + Vapur + T1 + M1 önerilerimi sırf soruya yanıt olsun diye yazmıştım.
Aynen Engin yazdıklarımız sorulan sorunun direkt cevabı idi :) sonrakiler İstanbul da ulaşım ile ilgili daha makul öneriler zaten.
Engin Y yazdı:tehanu06 adlı üyemiz soruyu sorduktan sonra yanıtları okudu mu acaba? Okuduysa, masaya üç kere tıklatabilir mi?
Evet, soruyu soran ortada yok biz bize tarif veriyoruz gibi :D:D

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 01 Ağu Cum, 2014 13:26

Esat yazdı:
Engin Y yazdı:tehanu06 adlı üyemiz soruyu sorduktan sonra yanıtları okudu mu acaba? Okuduysa, masaya üç kere tıklatabilir mi?
Evet, soruyu soran ortada yok biz bize tarif veriyoruz gibi :D:D
Olsun abi, "beyin fırtınası" yapıyoruz biz de bu bahaneyle.. :)

kado
Aylık Paso

Mesaj gönderen kado » 07 Ağu Prş, 2014 17:45

Merhaba, yeni konu açmak istedim ama olmuyor sanırım. Bir de bu soruyu izmirden istanbula nasıl gidilir diye sorabilir miyim ?

Kurban bayramının sonunda istanbula dönmem gerek ama uçaklar ateş pahası. Diğer seçenekler:

- Otobüs ( Son dönemde yaşanan kazalar otobüse binmesek mi diye düşündürüyor )
- IDOBUS ( Geçmişte kullandığım bu şirket sunduğu fırsatlarla hem ulaşım süresini kısaltmıştı hem de yolculuk kalitesi fiyata oranla çok artmıştı. Daha sonra çıkar kavgaları sebebiyle sistem iptal edildi sanırım. )

Başka bir alternatif var mıdır acaba. IDO deniz otobüsüne kadar, (bandırmadaki limana kadar) yollarda çile çekmeden gidebilme şansımız var mı ? Yani bandırmaya kadar otobüs + yenikapıya kadar deniz otobüsü seçeneği kullanılabilir mi?

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 07 Ağu Prş, 2014 20:12

İzmir-Bandırma arası tren (7 Eylül Ekspresi miydi adı?) vardı sanırım..

kado
Aylık Paso

Mesaj gönderen kado » 08 Ağu Cum, 2014 00:41

6 eylül ekspresi imiş :) bir de 17 eylül ekspresi var.

trenin varış saatlerinden bir saat sonrasına ido feribot seferleri koymuş.yolculuk süresi uzasa da tren + feribot seferi kulağa hoş geliyor.

kullanılan tren setleri de hyundai lisansı ile üretilen dizel motorlu setler. eğer binebilirsem yeni trenleri de böylece denemiş olacağım.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 08 Ağu Cum, 2014 07:59

kado yazdı:6 eylül ekspresi imiş :) bir de 17 eylül ekspresi var.

trenin varış saatlerinden bir saat sonrasına ido feribot seferleri koymuş.yolculuk süresi uzasa da tren + feribot seferi kulağa hoş geliyor.

kullanılan tren setleri de hyundai lisansı ile üretilen dizel motorlu setler. eğer binebilirsem yeni trenleri de böylece denemiş olacağım.
Hah, tamam, ben de 6'yla 17'yi harmanlamışım 7 yapmışım :)

Binince izlenimlerini paylaşırsan seviniriz :)

Bandırma'da eski bir belediye binası vardı, feribot iskelesine yakın, pembe renkli.. Anadolu'da gördüğüm en güzel binalardan birisiydi..

Kullanıcı avatarı
Kemal Çevik
Aylık Paso

Mesaj gönderen Kemal Çevik » 08 Ağu Cum, 2014 13:19

Kurban bayramının sonunda istanbula dönmem gerek ama uçaklar ateş pahası. Diğer seçenekler:
Kaç para mesela, ateş pahası olarak nitelemek için.

Ben şu anda 8 ekim için THY'de SAW'a 84, Atatürk'e 114, AtlasJet'te 9 ekim sabahı 72, Pegasus'da 8 ekim için 80, 9 ekim için 67 TL'ye bilet görüyorum. Bir bayram günü de bu saatte bundan daha ucuz uçak bulmak zor ama ahval ve şerait içinde bu biletler pahalı değil, herkesin bütçesi kendine ama daha fazla aranmadan bu son fırsatları değerlendirin cebinize ve planınıza uyuyorsa.

Kemal ÇEVİK

kado
Aylık Paso

Mesaj gönderen kado » 08 Ağu Cum, 2014 13:20

Tabii, seve seve. Tesekkurler

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 08 Ağu Cum, 2014 14:02

Kemal Çevik yazdı:
Kaç para mesela, ateş pahası olarak nitelemek için.

Ben şu anda 8 ekim için THY'de SAW'a 84, Atatürk'e 114, AtlasJet'te 9 ekim sabahı 72, Pegasus'da 8 ekim için 80, 9 ekim için 67 TL'ye bilet görüyorum. Bir bayram günü de bu saatte bundan daha ucuz uçak bulmak zor ama ahval ve şerait içinde bu biletler pahalı değil, herkesin bütçesi kendine ama daha fazla aranmadan bu son fırsatları değerlendirin cebinize ve planınıza uyuyorsa.

Kemal ÇEVİK
Atlasjet, Ankara'dan İstanbul'a uçmaya mı başladı?

Bence, kendisinin dert edecek kadar valiz yükü yok ve İstanbul içinde uçuş öncesinde geçirebileceği zamanı var, bu nedenle bu soruyu sormuş.. Ben de bu nedenle vapuru önerdim hatta.. :)

Kullanıcı avatarı
Kemal Çevik
Aylık Paso

Mesaj gönderen Kemal Çevik » 08 Ağu Cum, 2014 15:35

Atlasjet, Ankara'dan İstanbul'a uçmaya mı başladı?

Bence, kendisinin dert edecek kadar valiz yükü yok ve İstanbul içinde uçuş öncesinde geçirebileceği zamanı var, bu nedenle bu soruyu sormuş.. Ben de bu nedenle vapuru önerdim hatta.. Smile
Merhaba, yeni konu açmak istedim ama olmuyor sanırım. Bir de bu soruyu izmirden istanbula nasıl gidilir diye sorabilir miyim ?

Ankaraya vapur işlemeye başladığından beri .... :D

İki soru ve cavapları birbirne girmiş :)

Kemal ÇEVİK

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 08 Ağu Cum, 2014 16:16

Kemal Çevik yazdı:Ankaraya vapur işlemeye başladığından beri .... :D

İki soru ve cavapları birbirne girmiş :)

Kemal ÇEVİK
Ben en iyisi çalışmayı bırakıp haftasonuna başlayım, yorulmuşum :)

“Entegrasyon Önerileri - Genel Öneriler” sayfasına dön