ist-M.03:02 » M2 Şişhane-Yenikapı Güney 2.Etap İnş

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Şub Çrş, 2014 08:03

Fikrim yok Hakan, araç sayısı falan yeterli normalde, bakalım hele bir Cumartesi olsun :)

Resim
Foto alıntıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=JnM5GBFW0qM

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 12 Şub Çrş, 2014 09:12

Arkadaslar cumartesi yolculu isletmeye acilacak diye bir bilgi aldim, tersi abes olur diye dusunuyorum. Bu arada seferler Yenikapi-Hosman 5 dk, Taksim-Hosman 2,5 dk olacakmis.
Aaa niye öyle? Neden birden fazla işletme? Geçici olma ihtimali var mı?
Sinyalizasyon mu yetişmedi de Yenikapı-Hacıosman işletmesi yapamıyorlar? Sinyalizasyon tamamlanınca düzeltirler..

Bu arada, Taksim-Hacıosman 2,5 dakikada bir çok iddialı. Şu anda 4 dakika sanırım, akşamları genelde ilk tren 2 dakika ise ikinci tren 6 dakika sonra şeklinde gösteriyor bilgi ekranında..

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 12 Şub Çrş, 2014 09:51

15 subatda isletme olcak mı yoksa 17 subat pazartesii günümü başlıcak?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Şub Çrş, 2014 10:24

Engin Y yazdı:
Arkadaslar cumartesi yolculu isletmeye acilacak diye bir bilgi aldim, tersi abes olur diye dusunuyorum. Bu arada seferler Yenikapi-Hosman 5 dk, Taksim-Hosman 2,5 dk olacakmis.
Aaa niye öyle? Neden birden fazla işletme? Geçici olma ihtimali var mı?
Sinyalizasyon mu yetişmedi de Yenikapı-Hacıosman işletmesi yapamıyorlar? Sinyalizasyon tamamlanınca düzeltirler..
Şöyle yazmışım
Bu arada seferler Yenikapi-Hosman 5 dk, Taksim-Hosman 2,5 dk olacakmis.
dolayısı ile bu Yenikapı - Hacıosman arası sefer olacak anlamına geliyor, olsaydı Taksim - Hacıosman arası da 5 dk frekans olurdu, Taksimden sonra iki sefer arka arkaya geleceği için 2,5 dk ya düşüyor, yeni sinyalizasyon sistemi buna müsait diye biliyorum.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 12 Şub Çrş, 2014 11:37

Yenikapı - Hacıosman arası sefer olacak anlamına geliyor, olsaydı Taksim - Hacıosman arası da 5 dk frekans olurdu, Taksimden sonra iki sefer arka arkaya geleceği için 2,5 dk ya düşüyor, yeni sinyalizasyon sistemi buna müsait diye biliyorum.
Haaaaaa, ben şimdi anladım abi. Yenikapı'dan Hacıosman yönüne doğru 5 dakikada bir kalkacak araçlar. Bu araçlar Taksim'e gelince durmayacak ve Hacıosman'a doğru devam edecek. Bu araç Taksim'e geldikten 2,5 dakika sonra da Taksim'den ikinci bir araç sıfırdan hareket edecek. 2,5 dakika daha geçtikten sonra da Yenikapı'dan yolculu bir araç daha Taksim'e ulaşacak ve yoluna devam edecek..
15 subatda isletme olcak mı yoksa 17 subat pazartesii günümü başlıcak?
İnşallah en geç 21 Şubat'ta başlar da Efes Pilsen-Fenerbahçe maçına M2+Marmaray ile gidebilirim. Başka türlü çok zor yetişiliyor 4. Levent'teki işten 7'de çıkıp da Kazlıçeşme'de 8'de başlayan maça..

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Şub Çrş, 2014 12:09

Neden Yenikapı’dan gelen araç Taksim’de durmasın? Bu biraz »kontraprodüktif« olmaz mı? :lol: Bence duracak. O kalktıktan bir süre sonra da, Taksim’den başka bir araç (ama hangi araç? hangi peronda? hangi perondan?) Hacıosman istikametine hareket edecek. Bu ikinci araç ya Hacıosman’dan gelip direk geri gidecek, ya da beklemek için bir peron oyunu olacak ki, bilmem. Takim’in üç, dört peronu yok galiba.

Hacıosman’dan da bir araç kalkacak, Yenikapı’ya. Sonra başka bir araç, Taksim’e. Uy, inşaallah M2A, M2B falan demezler :P

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 12 Şub Çrş, 2014 12:38

Takim’in üç, dört peronu yok galiba.
Taksim'de üçüncü peron yok, ama Şişhane tarafında trenlerin bekleme yapmasına müsait üçüncü bir ray var diye biliyorum.
Hacıosman’dan da bir araç kalkacak, Yenikapı’ya. Sonra başka bir araç, Taksim’e. Uy, inşaallah M2A, M2B falan demezler
"Ya olursa" diyerek ve korkarak yazıyorum: Abi, bence iki işletme olsun..
M2A: Yenikapı-Seyrantepe
M2B: Taksim-Hacıosman
:)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Şub Çrş, 2014 12:58

Taksim de araç tabii ki duracak, ekstra bir peron yok makas manevra bölgesinde bir ray kesimi var diye hatırlıyorum, Taksim kalkışlı araçlar oradan manevra yaparak dönecektir.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 12 Şub Çrş, 2014 18:16

Açılış Cumartesi Saat 13:00'da Yenikapı İstasyonu'nda olacakmış.
Yolculu taşıma akşam üzeri başlar diye tahmin ediyorum

Resim

Kaynak : https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Şub Cum, 2014 19:26

Yarın büyük gün bakalım bir de gündüz gözüyle görelim :) Şu an için planda bir değişiklik yok sanırım, işletme daha önce belirttiğim gibi Yenikapı-Hacıosman ve Taksim-Hacıosman şeklinde olacak, gerisi hayrola. Yarın becerebilirsem fotoğrafta çekmeye çalışacağım, hedefim özellikle köprü olacak ama hava sanırım bugünkü gibi olmayacak, kısmet.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 14 Şub Cum, 2014 19:48

Köprünün renginden dolayı kapalı havalarda farkedilebilirliği az
Resim
Bu da uzaktan, boğazın güney çıkışından görünüşü
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Şub Cmt, 2014 13:45

Arkadas bir fotograf cekemedim ya :) neyse, trenler peronda bekliyor, halici trenle gecmek lazim, bu arada Vezneciler pas gececek yazdik mi bilmiyorum.

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön