tr-RS.46 » İnteraktif Kentiçi Raylı Sistem Haritaları

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Şub Çrş, 2013 01:20

Memnun olurum Mustafa, daha önce kısaca bahsetmiştim zaten bu konudan. Bazı proje detayları yok gibi, mesela Nostaljik in uzatma planlarında doğru güzergahı bilemiyorum, bir de Kestel ile ilgili zaten not düştüm, hattın üzerine tıklayınca bilgi kutusu açılıyor, orada değindim değişikliğe. Sen basitte olsa çizip gönderirsen düzeltirim en kısa sürede.

Bu gece yine toplu taşıma ile ilgili bir başka site/projeyi ilerletmek için çabalayacağım :) bakalım onu ne zaman sunabilirim sizlere.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 27 Şub Çrş, 2013 01:23

Bu arada günün taze haberi: Karacabey'de tramvay projesi gündemde, ama uygulanır mı tabi ki hayır :twisted:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Şub Çrş, 2013 01:29

mustafaguler yazdı:Bu arada günün taze haberi: Karacabey'de tramvay projesi gündemde, ama uygulanır mı tabi ki hayır :twisted:
Bilgi varsa bursa tramvay projelerinde bahsetsene biraz, neden uygulanamaz falan? Biliyorsun pek etrafı takip edemiyorum :) sizlerin sayesinde öğreniyoruz çoğu haberi.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 27 Şub Çrş, 2013 01:36

Esat yazdı:
mustafaguler yazdı:Bu arada günün taze haberi: Karacabey'de tramvay projesi gündemde, ama uygulanır mı tabi ki hayır :twisted:
Bilgi varsa bursa tramvay projelerinde bahsetsene biraz, neden uygulanamaz falan? Biliyorsun pek etrafı takip edemiyorum :) sizlerin sayesinde öğreniyoruz çoğu haberi.
İlgili haber var ama olay.com.tr'ye ulaşamıyorum şuan. Uygulama konusunda ise şuan ki başkan partisinden ihraç edilmiş birisi ve bir sonraki seçimleri büyük ihtimalle kaybedeceği kesin gözüyle bakılan ve şuan yapılan yolsuzlukların haddi hesabının olmadığı bir yer. Zaten seçimleri kazanamazsa büyük ihtimalle yargı yolunda olacak. O yüzdende şuan Bursa gündeminde çok ilgi odağı olan tramvay ismini kendisi için seçim malzemesi yapmıştır. Birde şöyle bir durum var; Karacabey 2014 seçimlerinden itibaren BBB'ye bağlanıyor. Ben şunu yapamıyorum kimse diyemez. BBB izin vermedikten sonra çivi bile çakamaz :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Şub Çrş, 2013 01:41

Hımm siyasi malzeme yani :) neyse bakalım, ele avuca gelir bir şeyler ortaya çıkarsa bu çalışmaya ekleriz.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 27 Şub Çrş, 2013 06:20

Çalışmayı bugün gördüm ve hayran kaldım , mükemmel olmuş. Hiç bir belediye çıkıp da şunu akıl edememiş !! Size para verip bunu satın almaları lazım.
Diğer taraftan Bursa haritası ile ilgili bir hata gözüme çarptı. Acemler - Arabayatağı istasyonları arasında sadece m1 ya da m2 hattına ait bilgiler çıkıyor. Bu aralıktaki tüm istasyonlarda Paşaçifliği istasyonunda yaptığınız gibi iki hattın da gözükmesi gerekiyor

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Şub Çrş, 2013 14:01

Sagol Berk, kontrol edicem, dedigin gibi olmasi gerekir, ben orada hat cizgisine tiklanarak o bilgiyi verecek sekilde yaptim galiba ama kestel kesimi senin dedigin gibiydi. Simdi cepten inceleyemiyorum aksam duzeltirim, bu arada Bursa da iken dikkatimi ceken aktarmayi pasa ciftliginde yaptiriyorlar acemlerde degil, bende ona gore yazdim, dogru mu?
Son olarak, guncellemeyi yapinca yazarim ama browser cache yada temporary bosaltmaniz gerekebilir, mesela ben ffox ta hemen goremiyorum degisiklikleri, haberiniz olsun.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 27 Şub Çrş, 2013 14:15

Aktarma için Paşaçiftliği'ni kullandırmaya çalışıyorlar ama şöyle bir sorun var ki Paşaçifliğinde tren saatleri uyuşmuyor yani Emekten geldiyseniz Emek'e giden , Üniversite'den geldiyseniz Üniversite'ye giden tren denk geliyor. Bu nedenle de istasyonda beklemeniz gerekiyor. Acemler istasyonunda aktarma yapmak isterseniz bineceğiniz tren 20 - 30 sn içerisinde geliyor ama istasyon peronları ada tipinde olmadığı için merdivenlerden koşarak çıkıp karşı tarafa yetişmeniz gerekiyor. 20 - 30 sn içerisinde yetişemezseniz de tren kaçıyor , 10dk beklemeniz gerekiyor.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 27 Şub Çrş, 2013 22:10

Haritaya tekrar baktığımda bir kaç hata daha gözüme çarptı:

1- M1 hat çizgisine tıklayınca üstte büyük puntolu yazan hat bilgisinde
M1 Emek - Organize sanayi yazıyor alt kısımda ise daha küçük punto ile olması gereken doğru bilgi (Emek - Arabayatağı) yazıyor.

2- Ortak hatta tıkladığımızda hat bilgisinde Paşaçifliği - Arabayatağı hattı yazıyor ama bu kısım aslında Acemler- Arabayatağı olması gerekiyor.

3- Kent Meydanı hattı istasyonlarında da farklılıklar var ama proje tamamen bitmeden işin nasıl sonuçlanacağını kestirmek güç.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Şub Çrş, 2013 22:22

btgn yazdı:Haritaya tekrar baktığımda bir kaç hata daha gözüme çarptı:

1- M1 hat çizgisine tıklayınca üstte büyük puntolu yazan hat bilgisinde
M1 Emek - Organize sanayi yazıyor alt kısımda ise daha küçük punto ile olması gereken doğru bilgi (Emek - Arabayatağı) yazıyor.

2- Ortak hatta tıkladığımızda hat bilgisinde Paşaçifliği - Arabayatağı hattı yazıyor ama bu kısım aslında Acemler- Arabayatağı olması gerekiyor.
Orada hatta tıklanınca Emek yönüne sapan da Emek-Arabayatağı, Üniversite yönüne sapanda Üniversite-Arabayatağı yazıyor olması lazım, ortak kullanılan bölümde tıklayınca ise Paşaçiftliği-Arabayatağı yazma sebebi, (başında M1 M2 logoları var) aktarmanın Paşaçiftliğinde yapılması, yazdığın bir önceki mesajı okudum, ama seninde söylediğin gibi diğer aracı yakalamak için koştura koştura merdiven çık in yapmak zorundasın, dolayısı ile işletmede bu tercih edilen bir durum değil, Paşaçiftliği aktarma için daha doğru bir istasyon bana göre de.

Yazdıklarını gözden geçirip düzelteceğim, ortak kesimde her ikisi içinde istasyon girmemişim galiba, bir yerde yaptıydım ama ya kaydetmedim ya da yapmadım ama kontrol ediyorum birazdan.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 27 Şub Çrş, 2013 23:14

Resim

Hatalı kısmı işaretledim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Şub Çrş, 2013 23:18

Berk dikkat çektiğin hususları düzelttim yani şöyle Bursarayı etap etap işlediğim için hatalı kalmış, ifadeleri düzelttim, ortak işletme bölgesini Acemler-Arabayatağı olarak yazdım ama aktarma olarak hala Paşaçiftliği ni bıraktım.

Kestel istasyonu ve hat sonu düzeltildi

Nostaljik tramvay proje güzergahları eklendi

Kent meydanı tramvayında da istasyon yerleri için bitmesini bekleyelim, düzeltiriz.

Bunun dışında, aslında bildiğim ama unuttuğum bir sorun var, sayfa bu dosyaları çözümlerken bazı dataları gösteremiyor, bu google kod şeması ile alakalı bir durum(muş) normalde her istasyonun üstünde ismi de yazıyor, mesela Acemler-Arabayatağı kesiminde ikona tıklayınca ikiye ayrılık bir M1 bir de M2 ikonu ayrı ayrı çıkıyor, her birinin kendi datası var ama bunu web sayfası içine çağırınca çözümlerken sorun yaşıyor, yani bizden kaynaklanan bir sorun değil, bir ihtimal xml dosyalarını gözden geçirmek lazım, sanırım onda da yeni versiyona geçilmiş ama bendeki hali hangisine uygun bilmiyorum, karşılaştırmak lazım.

Yani kadı kızında bu kadar kusur olur kusuruma bakmayın diyeceğim ama açıkçası diyemiyorum da :)

“Sitede Yürütülen Projeler” sayfasına dön