gnl-HV.07 » Hava Yollarından Genel Haberler

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Türk uçakları AB içinde denetimden s

Mesaj gönderen Kamil16 » 31 Eki Çrş, 2012 18:41

Uçuşta önce Güvenlik. 8)

Dünyanın çeşitli ülkelerinde insanları, Çerkezköy'deki tesislerimizde konuk ediyoruz. Gelenimiz, gidenimiz çok fazla. Herkesin özellik ile THY konusunda ortak memnuniyet ve güven duyguları var. Hep böyle olsun. 8)

"TÜRK uçakları AB ülkeleri arasında yapılan uçuş emniyeti ve havacılık güvenliği konusunda yapılan ve ‘SAFA’ adı verilen denetimlerde, büyük başarı kazandı.Türk uçaklarına yurt dışında geçekleştirilen denetimlerdeki bulgu oranlarında önemli düşüş kaydedildi ve bu oranın 2010 yılında 0.91 iken bu yıl 0.67’ye indiği açıklandı."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21822317.asp

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

gb-HV.07 » RyanAir Dolmuşçuluğa Başl

Mesaj gönderen Esat » 09 Kas Cum, 2012 22:55

Ryan Air son zamanlarda garip çıkışları ve önerileri ile dikkatimi çeken bir havayolu, Avrupa ve Dünya'da ne kadar tanınıyor açıkçası bilmiyorum ama haberlerde çokça tanınıyor, şimdi hakkında tam bir bilgi sahibi olmadan atıp tutmakta istemiyorum ama küresel kriz Avrupa'da pek çok havayolunu vurdu, bu arada ulusal havayolları dahi zarar görürken küçük firmalarda varlıklarını sürdürme mücadelesi verdiler.

Ryan Air belki krizi tersine bir fırsata çevirmek için böyle bir fikre kapılmış olabilir, şirketin CEO su uçaklarda arka sıradan 10 koltuğu kaldırıp buraya insanların ayakta yolculuk etmesine imkan verecek bir hale getireceklerini ve burada ucuza yolcu taşıyacaklarını açıklamış, ayrıca kemer konusunda bir uçak kazasında kemerin bir koruyuculuğu olduğuna inanmadığını dolayısı ile ayakta yolculuk ile oturarak gitmenin aynı riski taşıdığını iddia etmiş. Haberin bomba kısmı ise 1 € ya yolcu taşıyabileceği iddiasını yapması, tabi bu muhtemelen koşan alıyor tarzı ve her uçakta 2 kişi için falan geçerli olabilecek bir durumdur, bu herif iyiki Türkiye'de otobüs firması falan kurmuyor Allah muhafaza.
İngiliz Rynair Havayolu'nun CEO'su Michael O'Leary, uçuş esnasında takılan kemerlerin hayat kurtarmayacağını söylerken, kabinlerde ayakta uçma kabinlerinin olabileceğine işaret etti. O'Leary "Uçakta kazasında Allah aşkına kemer mi sizi koruyacak" dedi.

Ryanair CEO'su öğrenciler ve ucuz uçak bileti arayanlar için ayakta seyahat seçeneğinin üzerinde ciddi çalışmalar yaptıklarına da dikkat çekti ve Avrupa rotalarına 1 euroya ayakta yolcu götürmek istediklerini belirtti.

Uçağın iniş sürecinde de ayaktaki yolcuların yukarıdaki tutacaklara tutunmalarının yeterli olacağını belirtti.
Milliyet.com.tr

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Atlasjet İstanbul Ankara uçacak

Mesaj gönderen Kamil16 » 11 Kas Pzr, 2012 10:34

AHL'de THY'ye rakip.

Atlasjet, AHL/İstanbul ile Ankara seferleri için izin aldı. 8)

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21898341.asp

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

SHGM, Yerli Pilot İstihdamını İstedi

Mesaj gönderen Kamil16 » 11 Kas Pzr, 2012 19:31

SHGM, Yerli Pilot İstihdamını İstedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), havayolu işletmelerinden yerli pilot istihdam edilmesini istedi.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21894059.asp

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: Atlasjet İstanbul Ankara uçacak

Mesaj gönderen Esat » 11 Kas Pzr, 2012 19:34

Kamil16 yazdı:AHL'de THY'ye rakip.

Atlasjet, AHL/İstanbul ile Ankara seferleri için izin aldı. 8)
Atlas Jet değil THY nin Anadolu Jet in bile rakibi olamaz, aradaki fiyat farkı en azından benim için bir tercih sebebi değil, tercih etmek zorunda kaldım ama bir daha etmem. :)

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

tr-HV.07 » SGHM'den Teşvikli Uçuşlar

Mesaj gönderen Kamil16 » 31 Ara Pzt, 2012 16:49

Teşvikli Uçuş için ilk talep ATLASJET'ten geldi.

AtlasJet, IĞDIR'a teşvikli uçmak için müracaat edecek.

http://www.olay.com.tr/haber/ekonomi/ye ... 35689.html

http://www.sondakika.com/haber/haber-te ... r-4209284/

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 01 Oca Sal, 2013 13:46

Bursa'nın adının geçmesi şaşırttı beni açıkçası...

İzmir seferleri başlar mı bilmem ama özellikle yaz aylarında Antalya seferlerinin olacağı kesin gözüyle bakıyorum. Çünkü Bursa ve çevresinden Antalya bölgesine talep her geçen gün artıyor onun içinde hazır teşvik çıkarılmışken muhakkak bir firma bu fırsattan yararlanacaktır.

Ne diyelim umarım yetkililerin yaptığı planlamalar hayalde kalmaz.

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 01 Oca Sal, 2013 14:22

Antalya seferlerinin olacağı kesin gözüyle bakıyorum.
Bursa - Antalya arasına Sunexpress talip olursa uçuş gerçekleşir ama onlar talip olmazsa da bu hatta uçuş olmaz. Antalya'da merkezi olan tek şirket Sunexpress. Diğer şirketlerin Antalya - Bursa arası sefer yapması , iki şehirde de merkezleri olmadığı için , şirketlere sorun oluşturabilir.

İzmir seferlerine gelirsek , bunu olmayacağı , olsa da tutmayacağı zaten belli İzmir'e uçakla gitmenin hiç bir avantajı yok. Belki Ankara aktarmalı çalışan Anadolujet gibi Sunexpress de İzmir'den Anadolu ve Avrupa şehirlerine aktarma imkanı sağlarsa tutabilir ama çok küçük bir ihtimal.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Oca Sal, 2013 17:59

Açıkçası Bursa - İzmir konusunda bende tereddütlüyüm pek mantıklı bir iş gibi gelmedi bana talep göreceğini de pek sanmıyorum açıkçası, diğer güzergahlar için bir şey diyemem bence işletilmeden bir şey söylemek yanlış olur, nasıl bir teşvik varmış onu da tam anlamadım açıkçası üstün körü okudum yazıyı.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

2012'de İç ve Dış hatlarda 130 milyon Yo

Mesaj gönderen Kamil16 » 05 Oca Cmt, 2013 13:06

"2012 yılı sonunda iç hat yolcu trafiğine göre yapılan sıralamada İstanbul Atatürk Havalimanı 15 milyon 281 bin 312 yolcu ile 1'nci, Sabiha Gökçen Havalimanı 9 milyon 486 bin 469 yolcu ile 2'nci, Ankara Esenboğa Havalimanı 7 milyon 663 bin 847 yolcu ile 3'ncü oldu."

http://www.cnnturk.com/2013/ekonomi/gen ... index.html

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Türk yolcular uçakta ne istiyor?

Mesaj gönderen Kamil16 » 23 Oca Çrş, 2013 19:04

"Türk yolcular uçakta ne istiyor? :?

Skyscanner’ın araştırmasına katılan 18 binin üzerinde Türk seyahatseverin yüzde 81’i, uçakta tuttukları takımın maçlarını gösteren havayolunu, diğerlerine tercih edeceğini belirtti."

http://www.olay.com.tr/haber/yasam/turk ... 39200.html

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Oca Çrş, 2013 19:16

Müşteri memnuniyeti açısından önemli ve eminim erkek yolcuların büyük çoğunluğu tercih eder, diğer taraftan uçak içinde istenmeyen tartışmalara yol açması muhtemel bu sebepten şahsen sakıncalı bulurum böyle bir uygulamayı.

“Hava Yolları” sayfasına dön