ist-MB.04:06 » 34G TÜYAP - Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Tem Pzt, 2012 22:24

Sen şimdi başkan derken, kimi kastediyorsun?! İETT başkanı mı? İBB başkanı mı? Şu yetki durumunu pek anlayamadım, ama neyse.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Tem Çrş, 2012 21:20

İETT 34G hattı ile Beylikdüzü - Söğütlüçeşme arasında taşımacılık yaptığını yazıyor ama şöylede garip bir sefer tarifesi var, valla ben anlayamadım

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 25 Tem Çrş, 2012 21:48

Nesi garip? Akşam/gece hattıymış. Aslında mantıklı. Seyrekleşince, direkleşiyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Tem Çrş, 2012 21:59

alabay yazdı:Seyrekleşince, direkleşiyor.
Öfff Başar, bu nasıl bir laf be? Geceleri metrobüs seyrekleşiyormuydu ki? Ne bileyim ya, baktım baktım anlamadım, öyle kaldım. Bak sen bir bakışta çözmüşsün, gecelerin adamı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 26 Tem Prş, 2012 08:46

Bütün hatlar işlemediğinden ve(ya) frekansın düşmesinden seyrekleşiyordur. Yani, ben öyle hatırlıyorum. Benim bakıp anlamam, böyle şeylerin Berlin’den alışık olmam. Gece saat 2’de Uzunçayır’da her 30 saniyede metrobüs geçmemişti (2009’da), gidip baktım yani :lol:

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 31 Tem Sal, 2012 19:12

34C ve 34A metrobüs hatlarında aktarma merkezi değişikliği

34C ve 34A numaralı metrobüs hatlarının Bayrampaşa Maltepe olan aktarma merkezi Cevizlibağ istasyonuna alındı. Buna göre 34C hattı Beylikdüzü Gürpınar-Cevizlibağ arasında ve 34A hattı ise Söğütlüçeşme-Cevizlibağ arasında hizmet veriyor.

http://www.iett.gov.tr/duyurular.php?nid=35
...............................................................................................................

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Tem Sal, 2012 20:04

Bence hala ikisinin aynı durakta aktarma yapması saçmalık, Bayrampaşa'da yoğunluk oldu bunu zaten yoğun olan Cevizlibağ istasyonuna alarak mı çözecekler? Enteresan bir bakış açısı var İETT nin acaba onlarda sadece Google Map ya da Earth den mi bakıyorlar?

Topkapı durağının yolcusu daha seyrek, insanlara oradan yürümek zor geliyor bir de geceleri pek tekin bir yer değil, yani Topkapı bence yoğunluğu azaltmak anlamında daha doğru bir durak ama dediğim gibi erişim sıkıntılı gelebilir, buradan aktama yapıldığında T1, T4 tramvay hatları, minibüs baş durakları ve Topkapı otobüs durağına da erişiliyor, bilemiyorum.

Cevizlibağ'da bayağı oldu ben binmeyeli bari iniş ve biniş platformları ayrılsa idi, yani bir taraftan iniş bir taraftan biniş, bir durakta gördüm bunu yapmışlardı ama bir türlü emin olamıyorum Cevizlibağ mıydı? Böyle bir ayrım varsa Cevizlibağ mevcuttaki en iyi aktarma durağı olabilir. Arada derede kaldım şimdi ben :D

Başta dediğim gibi Söğütlüçeşme - Topkapı hattı yolcusunu Topkapı'da indirmeli ama ilk yolcusunu Bayrampaşa'da almalı, Beylikdüzü - Bayrampaşa hattıda son durağını Bayrampaşa'da yapmalı ve ilk yolcusunu da Topkapı'dan almalı bu sayede kesişen yolcunun önüne geçilebilir, Cevizlibağ gibi zaten yoğun bir durağın yükü daha da arttırılmadan sistem işlemiş olur.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Tem Sal, 2012 23:18

İETT işletmesi 34G numaralı hattı Beylikdüzü-Söğütlüçeşme olarak düzenlemiş, sadece geceleri ve hafta sonu çalışıyor görünüyor ama kapsam olarak aslında tüm hatları içeriyor yani tüm güzergahı geçiyor bu yüzden başlığın ismini bu şekilde verdim, diğerleri için ayrıca başlık açmıyorum. Bir de hat TÜYAP ta sonlanıyor ise hattın ismi TÜYAP - Söğütlüçeşme olmalıdır, Beylikdüzü değil, bana göre.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 01 Ağu Çrş, 2012 00:27

İETT'nin kafa karışıklığı Tüyap'ın önceki Hadımköy durağına da yansımış orası Beykent mevkii iken nasıl olur da kmlerce ötedeki hadımköy adı verilir anlayamadım. Bilmeyen insan orası Hadımköy der iner, bari Hadımköy Kavşağı deyin

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Ağu Çrş, 2012 00:42

kenanmar yazdı:İETT'nin kafa karışıklığı Tüyap'ın önceki Hadımköy durağına da yansımış orası Beykent mevkii iken nasıl olur da kmlerce ötedeki hadımköy adı verilir anlayamadım. Bilmeyen insan orası Hadımköy der iner, bari Hadımköy Kavşağı deyin
Hadımköy Kavşağı ya da Hadımköy Yolu en mantıklısı, ilk zaman o durağın adına Beykent demişlerdi ama sonradan değiştirmişler, sadece o değil bir iki durak daha vardı, bir tane de bu hat üzerinde Cumhuriyet istasyonu eklenivermiş :) Cumhuriyet Mahallesi var sanırım orada, bilmiyorum Beylikdüzü vardı gidivermiş, Saadet mi Saadetdere mi Saadetderesi mi yoksa bunların arkasında birde Mahallesi eki varmı? İsim konusunda İETT sınıfa hiçbir zaman giremediği için sınıfta kaldı bile diyemedim.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 01 Ağu Çrş, 2012 00:51

Vallahi Hadımköy Kavşağı ismi anca kurtarır bu kafa karışıklığını. Gelgelelim 34C Tüyap-Cevizlibağ seferleri halen deneme halinde mi değil mi onu da anlamadım. Başkan Topbaş saatler önce A Haber'de konuşmuş deneme halindeyiz demiş. Ben çözemedim neyi deniyorlar. Hattın yapımı 1 yılı aşkın sürdü denemesi de bir o kadar mı sürecek nedir? :) Sanırım yeni sipariş araçları bekliyorlar ama ne zamana?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Ağu Çrş, 2012 01:04

Benim kanımca DENEME kelimesi bir şekilde problemlerle biraz alelacele bitirilmiş hatta olası kazaların kılıfı, yoksa neyi deneyeceksin? Sanki raylı sistem :) ki onda da öyle yolculu deneme seferi falan diye bir şey yok.

“Metrobüs & Troleybüs [İşletmedeki Hatlar]” sayfasına dön