ist-TS.49 » Esenler Otogarına Erişim

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
paimai

marmara üniversitesi

Mesaj gönderen paimai » 15 Eyl Prş, 2011 14:07

esenlerden marmara üniversitesi bahçelievler kampüsüne nasıl gidilir bide yaklaşık ne kadar sürede ulaşabilirim ?

delibalik

Mesaj gönderen delibalik » 15 Eyl Prş, 2011 15:34

Esat yazdı:Araba daha doğrusu anladığım kadarı ile otobüs yolculuğunu tercih etmiyorsunuz, oğlunuz umarım o dertten kurtulur yoksa İstanbul' da yolculuk etmek çok pahalıya gelebilir :):)

Sahil yolundan Otogar' a direkt gidiş yok, Sahilden yukarıya Bakırköy Meydan' a doğru yürüyün bu çok uzun bir yürüyüş değil. Meydanın hemen üstünde Emniyetin alt sokağından kalkan minibüsler var bunlar direkt İncirli Metro durağının önüne gidiyorlar tam kapısına, çok uzun bir yolculuk değil gerçi biraz hızlı gidiyorlar çocuk için sorun olabilir mi bilemiyorum, şahsen bazen ben bile rahatsız oluyorum. Bu minibüs ile metroya vardığınızda Aksaray yönüne binin sadece 5 durak sonra Otogar' da olacaksınız. Bunun dışındaki seçenekler yolunuzu fazlası ile uzatacaktır diye düşünüyorum.
Teşekkürler... Çok doğru, oğlumun bu derdi ile in bin daha masraflı oluyor. Bu şekilde toplam 4 aktarma yapmış oluyoruz, bir de otogardan bineceğimiz otobüs 5 ediyor :) :roll: Peki burdan trene binsek, kadıköyde insek, oradan vapura binsek Eminönüne geçsek, ordan otogara direkt otobüs vardı değil mi? vapur, tren değişik olur, hem de 3 aktarmacık olur sanırım... bir diğer alternatif de önceki cevaplardan okuduğunm kadarıyla E-5'ten geçen 500ES... :roll: Eminönün'den direkt giden otobüs var mı acaba?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Eyl Prş, 2011 23:33

500ES iyi bir öneri ama o yolculuk çekilir mi? Bilemem, tartışılır. :)

Eğer sorun hız ile alakalı ise, yani şöyle diyeyim eğer çocuk hızlı ulaşımdan rahatsız olmuyor ise, ve aktarma ile ilgili büyük sıkıntınız yok ise, tren-vapur-otobüs yerine tren-metrobüs-metro yu öneririm, daha az sıkıntı ve daha hızlı. Banliyö ile Söğütlüçeşme' ye inin oradan metrobüse binin, kurulun boş koltuklara, yanlız her halukarda metrobüste bir aktarma yapacaksınız ama ücretsiz, Merter' e ulaşın buradan metronun Aksaray yönüne binin ve Otogar' da inin.
paimai yazdı:esenlerden marmara üniversitesi bahçelievler kampüsüne nasıl gidilir bide yaklaşık ne kadar sürede ulaşabilirim ?
Esenlerin neresinden gideceğinize göre değişir, Esenler metro istasyonundan metroya binin Otogar' dan Havalimanı yönüne binin, Bakırköy-İncirli istasyonunda inin, buradan biraz yürümeniz gerekecek.

Bu linke tıklayarak kampüsün yerini görebilirsiniz.

http://www.marmara.edu.tr/tr/kampus/ulasim

Eğer Bakırköy-İncirli' den E-5 i geçerek yürümek ters gelir ise Bahçelievler durağında inin biraz geri doğru yürümeniz gerekecek.

delibalik

Mesaj gönderen delibalik » 16 Eyl Cum, 2011 07:07

Esat yazdı:500ES iyi bir öneri ama o yolculuk çekilir mi? Bilemem, tartışılır. :)

Eğer sorun hız ile alakalı ise, yani şöyle diyeyim eğer çocuk hızlı ulaşımdan rahatsız olmuyor ise, ve aktarma ile ilgili büyük sıkıntınız yok ise, tren-vapur-otobüs yerine tren-metrobüs-metro yu öneririm, daha az sıkıntı ve daha hızlı. Banliyö ile Söğütlüçeşme' ye inin oradan metrobüse binin, kurulun boş koltuklara, yanlız her halukarda metrobüste bir aktarma yapacaksınız ama ücretsiz, Merter' e ulaşın buradan metronun Aksaray yönüne binin ve Otogar' da inin.
tren-metrobüs-metro güzel bir çözüm :wink: aslında aktarmayı ben sevmiyorum, yoksa oğluma hava almak iyi geliyor :) güneşli bir havada trafikte otobüsün içinde beklemek ise " anne ne zaman gideceğiz, başım dönüyor, inelim lüten.." sızlanmalarına sebep oluyor... yani en güzeli: hızlı aktarmalı yöntem olan tren-metrobüs-metro... çok teşekkürler...

may10ez

Mesaj gönderen may10ez » 28 Eyl Çrş, 2011 12:01

sultanbeyli den sabah 7 de yola cikacak sekilde otogarda kacta ve hangi araclarla bulunabilirim, yardimci olursaniz sevinirim. kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Eyl Çrş, 2011 12:10

may10ez yazdı:sultanbeyli den sabah 7 de yola cikacak sekilde otogarda kacta ve hangi araclarla bulunabilirim, yardimci olursaniz sevinirim. kolay gelsin.
İETT önerisini sunuyorum, Sultanbeyli den geçen 522ST hatlı otobüse binerek Avrupa yakasına geçin, buradan Mecidiyeköy de inerek 33M e aktarma yapın, yanlız burası 33M in kalkış durağıdır en son mezarlığın arka tarafında kalıyordu, İETT şoförlerine tam yerini sormalısınız, ya da yine 522ST ile geçin ve Ayvansaray durağında inin bu duraktan 33M ya da 33ES otobüslerine binerek Otogar' a varabilirsiniz. İETT 522ST ile olan yolculuğa 12 dk. süre veriyor bu sanırım bayağı hatalı bir süre, toplamda 40 dk. lık bir yolculuk ön görüyor ama ben 1 saati gözden çıkartın derim.

may10ez

Mesaj gönderen may10ez » 28 Eyl Çrş, 2011 12:13

Esat yazdı:
may10ez yazdı:sultanbeyli den sabah 7 de yola cikacak sekilde otogarda kacta ve hangi araclarla bulunabilirim, yardimci olursaniz sevinirim. kolay gelsin.
İETT önerisini sunuyorum, Sultanbeyli den geçen 522ST hatlı otobüse binerek Avrupa yakasına geçin, buradan Mecidiyeköy de inerek 33M e aktarma yapın, yanlız burası 33M in kalkış durağıdır en son mezarlığın arka tarafında kalıyordu, İETT şoförlerine tam yerini sormalısınız, ya da yine 522ST ile geçin ve Ayvansaray durağında inin bu duraktan 33M ya da 33ES otobüslerine binerek Otogar' a varabilirsiniz. İETT 522ST ile olan yolculuğa 12 dk. süre veriyor bu sanırım bayağı hatalı bir süre, toplamda 40 dk. lık bir yolculuk ön görüyor ama ben 1 saati gözden çıkartın derim.

verdiginiz bilgiler icin tskler, yaptiginiz calismadan dolayida tebrik ediyorum. 2 gundur sormadigim kimse kalmamisti. belkide 1oo farkli yol soylendi ama kimse boyle kesin bilgi aktarmadi. gereksiz bi post olabilir ama dile getirmek istedim :) iyi calismalar

Termi55

OTOGARDAN BAĞCILAR-PARSELLERE

Mesaj gönderen Termi55 » 02 Eki Pzr, 2011 18:46

Esenler otogardan bağcılar-parsellerdeki saffet tirsi yurduna nasıl gidebilirim? :roll:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: OTOGARDAN BAĞCILAR-PARSELLERE

Mesaj gönderen Esat » 02 Eki Pzr, 2011 19:00

Termi55 yazdı:Esenler otogardan bağcılar-parsellerdeki saffet tirsi yurduna nasıl gidebilirim? :roll:
Otogar' dan M1 metro hattı Havalimanı yönüne binin Bahçelievler ya da Ataköy-Şirinevler duraklarından birinde inerek E-5 üzerindeki duraktan 36CY otobüsüne binin Soğanlı Çeşme durağında ineceksiniz.

İkinci seçenek, metro ile Esenler durağına geçin, buradan 33E ye binin Üçyüzlü ya da Çinçin Deresi duraklarından birinde inerek yine 36CY hattına binin iniş durağınız yine Soğanlı Çeşme.

Yanlız her iki seçenektede 36CY şoförüne sorun ters istikamete binip bi dünya yolu boşuna gitmeyin.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön