gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2008 [Arşiv]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2008 [Ar

Mesaj gönderen Esat » 02 Oca Çrş, 2008 22:39

Bir kaza haberi değil ama sonuçta son günlerde uçaklar ile ilgili üst üste olumsuz çok haber çıktı ve bu tip haberleride eğer cidden üzerinde tartışılacak içeriği yok ise önce burada yayınlayıp daha sonra tartışmaya açabiliriz.
Türk Hava Yolları'na ait İstanbul-Denizli seferini yapan 63 yolcunun bulunduğu uçak, kabin basıncının düşmesi sonucu zorunlu iniş yaptı.

THY'ye ait 238 sefer sayılı İstanbul-Denizli seferini yapan yolcu uçağı, Atatürk Havalimanı'ndan 18.06'da hareket etti. Havalandıktan 20 dakika sonra kabin basıncının düşmesi nedeniyle ağız maskelerinin inmeye başlaması, yolcular arasında paniğe neden oldu.

Bunun üzerine geri dönüş yapan uçak Atatürk Havalimanı'na zorunlu iniş yaparken, yolcular havalimanında başka bir uçağa aktarıldı.
En son Esat tarafından 01 Oca Pzr, 2012 11:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Hep zemin Hemzemin

Mesaj gönderen Esat » 05 Oca Cmt, 2008 02:36

Kaza akşam 18.40 sıralarında Devlet Su İşleri 21. Bölge Müdürlüğü Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Nazilli-İzmir seferini yapan 32206 sefer sayılı makinistler Mehmet Ali Zigil ve Hasan Dursun idaresindeki yolcu treni DSİ kavşağı hemzenin geçidinde Ahmet bayraktar yönetimindeki 09 KV 212 plakalı otomobile çarptı.

Sol ön tekeri demiryolu ile tren arasında sıkışan otomobil trenin altında yaklaşık 100 metre sürüklendi. Ve araç adete hurda yığınına döndü. Trenin durmasından sonra aracın şoförü Ahmet Bayraktar ve araçta yolcu olarak bulunan Kenan Hekimoğlu yaralı olarak araçtan çıkarılarak ambulansla Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Takıldık bir kere hemzemin tren kazalarına al bir tane daha...

Kaynak : Haber7.com

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Oca Çrş, 2008 11:11

Amma çok tren yolu ve hemzemin geçit varmış ülkemizde, ve bunların ne kadar çoğu kontrolsüz hemzemin geçitmiş yıl sonunda karayolu ve havayolu kaza istatistikleri ile karşılaştırmak lazım bu başlıkları
Kaza, akşam saatlerinde Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki hemzemin geçitte meydana geldi. Alınan bilgiye göre, İskenderun-Malatya seferini yapan makinist Mehmet Ç. (48) idaresindeki 63810 sefer sayılı yük treni, tali yol üzerindeki hemzemin geçitten geçmeye çalışan Şeyhmus Cücü (54) idaresindeki 21 UB 255 plakalı otomobile çarptı.

Çarpışma sonucu otomobil yaklaşık 300 metre trenin önünde raylar üzerinde sürüklenirken, sürücü araç içerisinde sıkışarak ağır yaralandı. Ambulans ile Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenen Cücü, yolda hayatını kaybetti.

Kaza ile ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Neden?

Mesaj gönderen Esat » 11 Oca Cum, 2008 07:37

Neden bu kadar çok hemzemin geçit kazası olmaya başladı, daha önce benmi dikkat etmiyordum gazetelermi yazmıyordu?? Kesinlikle huylanıyorum desem yeridir, her ne ise bu kaza da da kazaya karışan araçtakilere bir şey olmamış, her iki tarafada geçmiş olsun diyoruz.
Kaza akşam saatlerinde Nazilli yakınlarında bulunan Dallıca Köprüsü yakınlarındaki hemzemin geçitte meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Nazilli –İzmir seferini yapan makinist Nazım Uğurlu yönetimindeki 32206 sefer sayılı tren Dallıca köprüsü yakınlarındaki hemzemin geçitte stop eden Emre Damarseçkin (25) yönetimindeki 07 VA 761 plakalı kamyonete çarptı.

Araç içerisinde bulunan ve hurdacılık yaptıkları öğrenilen Emre Damarseçkin ile kardeşi Emrah (18) kazada parçalanan kamyonet içerisinde sıkıştılar.

Çevredeki vatandaşların ve kazadan sonra duran trenin yolcuları tarafından sıkıştıkları araç içerisinden çıkarılan iki kardeşin bir şey olmadığını gören vatandaşlar gözlerine inanamadılar.

Kazadan sonra hurdaya dönen kamyonetin dolu olan LPG tankının gaz kaçırması kısa süreli de olsa paniğe neden oldu.

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan hurdacı kardeşler olay yerine çağrılan ambulansla sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye kaldırıldı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Üstünden Tren Geçen Adam...

Mesaj gönderen Esat » 11 Oca Cum, 2008 12:42

Mucizevi bir kurtuluş değil bence ya neyse :) rayların üzerinde uyumuş ya da uyuyakalmış şahısın üzerinden geçen trenden zarar görmemesi kuvvetle muhtemel lokomotifinde oldukça yüksek olmasından kaynaklanıyor, rayların tam arasına uzandı ise zaten rayın yüksekliği 20 cm vardır, traverslerde ortada hafif eğimli bir insanda eğer kilolu değilse zaten 40 cm anca genişliği vardır, neyse en azından bir şey olmamış alışkanlık yapmazsa problem yok :)
Avustralya'da rayların arasında kıvrılıp uyuyan delikanlının üzerinden tren geçti, genç adama bir şey olmadı.

Güvenlik yetkililerinin açıklamasına göre, güneydeki Port Augusta bölgesinde 20 yaşındaki genç, dün sabahın alacasında rayların arasına yatıp uyudu. Tren yolunda yatan genci farkeden makinist demir yığınını durduramadı ve tren gencin üzerinden geçip gitti.

Genç adam tren geçtikten sonra birkaç sıyrıkla ayağa kalktı. Bir demiryolu yetkilisi, delikanlının kurtulmasının mucize gibi bir şey olduğunu ve raylar arasındaki yatış şeklinin genci kurtardığını belirtti.

Mucizevi şekilde kurtulan genç adam, bugün taburcu olacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Bakırköy-Bostancı Deniz Otobüsü Kaz

Mesaj gönderen Esat » 15 Oca Sal, 2008 16:39

Bakırköy-Kadıköy-Bostancı seferini yapan deniz otobüsü, elektronik sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle Kadıköy İskelesi'ne yanaştığı sırada ön bölümünü taşlık alana vurdu.

Alınan bilgiye göre, içerisinde yaklaşık 100 yolcu bulunan "Piyalepaşa" isimli deniz otobüsü, saat 14.30 sıralarında Bakırköy'den Kadıköy'e geldi. Deniz otobüsü Kadıköy'e yanaşırken, elektronik sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle yanaşma manevrası esnasında iskelenin de akıntıya açık olması sebebiyle önündeki taşlık alana vurdu. Bunun üzerine tahliye edilen yolcular, "Hazerfen Çelebi" isimli deniz otobüsüyle Bostancı'ya gönderildi.

"Piyalepaşa" isimli deniz otobüsü ise, yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir hasar oluşmadığının görülmesi üzerine sefere döndü.
Kaynak

Kullanıcı avatarı
Mahmut Pasa
Aylık Paso

Geleneği bozmayın

Mesaj gönderen Mahmut Pasa » 16 Oca Çrş, 2008 10:26

birde karayolu güvensiz derler, hep tren kazası :D bir de araya gemi koymuşunuz, bare ben geleneği bozmayayım, bir tren kazası daha
Ankara -İstanbul seferini yapan Fatih Ekspresi, Pamukova yakınlarında hemzemin geçitte kum yüklü olduğu bildirilen kamyona çarptı.

Kazada kamyon şoförü ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, diğer yaralı tren makinistinin durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yetkililerden alınan bilgilere göre trenin hemzemin geçitte kamyonun kasasına çarptığı ve yaklaşık 150 metre sürüklediği bildirildi.
Haber7 den aldım metni

Mustafa Noyan
Aylık Paso

Mesaj gönderen Mustafa Noyan » 19 Oca Cmt, 2008 11:06

Hemzemin geçit kazalarını her duyduğumda, geçen sene izlediğim bir haberde geçen, Aydın civarında bir hemzemin geçitte, minibüs ile çarpışmış tren sorgulanırken, bayan muhabirin "makinist kırmızı ışıkta mı geçmiş?" sorusu aklıma geliyor; bu kadar bilgi fakiri olduğumuz bir konuda, bu kadar kazaya şaşırmamalıyız diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Oca Cmt, 2008 17:52

Hemzemin geçit kazalarını her duyduğumda, geçen sene izlediğim bir haberde geçen, Aydın civarında bir hemzemin geçitte, minibüs ile çarpışmış tren sorgulanırken, bayan muhabirin "makinist kırmızı ışıkta mı geçmiş?" sorusu aklıma geliyor; bu kadar bilgi fakiri olduğumuz bir konuda, bu kadar kazaya şaşırmamalıyız diye düşünüyorum.
Mustafa hocam, makinist kırmızı da geçtimi diye de sorarlar, neden makinist sola kırmamış, kırsa çarpmazdı diyende olur :)

Maalesef bir tren kazası daha
İzmir'den saat 09.15'te kalkan Cemal Uslu idaresindeki 31001 sefer sayılı İzmir-Bandırma 8 Eylül Ekspresi, sabah saat 11.00 sıralarında Manisa Muradiye beldesi girişinde Orman Fidanlığı karşısı Kocaköprü olarak adlandırılan bölgede tren yolundan karşıya geçmek isteyen iki avcıya çarptı.

Avcılardan Muradiyede ikamet eden Ali Düzmen (43) olay yerinde can
verirken, İzmir'den arkadaşının yanına avanmak için gelen Esat Akın (48) ise yaralı olarak Manisa CBÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Oca Pzr, 2008 12:53

makinist kırmızı da geçtimi diye de sorarlar
Ben bunu şimdi anlayamadım. BUrada elbette ternelre de ışıklar var, yeşil, kırmızı ve bilmem kaç çeşit işaretli de.
Yani ben mi şimdi bu espriyi anlamadım?

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Oca Pzr, 2008 19:47

makinist kırmızı da geçtimi diye de sorarlar
Ben bunu şimdi anlayamadım. BUrada elbette ternelre de ışıklar var, yeşil, kırmızı ve bilmem kaç çeşit işaretli de.
Yani ben mi şimdi bu espriyi anlamadım?

B. Alabay
Tabii ki burada da var, bu kırmızı yeşil şeklinde de var, dikey ve yatay çizgiler şeklinde de var, makaslarda yatık çizgiler olarakta var, ama mantıken bir bölgesel trenin hemzemin geçitte kırmızı ışıkta geçmesi ihtimali nedir? Bence yok denecek kadar azdır, tren yaklaşırken kırmızı karayolu araçlarına yanar en azından sistemin bu şekilde olması gerekir ki tren bekleme yapmaksızın buradan geçiş yapabilsin, tabii kent içide çalışan Stadtbahn benzeri sistemler ya da kent içinden geçen trenler normal olarak ışıklara uymak zorundadır, bir zamanlar İzmit' te trenler şehrin tam içinden geçerdi hem düdüklerini bağırta bağırta tabii ki pek çok problemide beraberinde getirerek.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Oca Pzt, 2008 00:05

Yok, hemzemin geçişlerde bunun böyle olması gerektiğini ben de biliyorum. Ama kırmızı ışık denince, sanki tanınmayan bir şeymiş gibi geldi, sormam gerekti :D

B. Alabay

Kilitli

“Arşivlenen Başlıklar” sayfasına dön