bur-DN.07 » BUDO - Bursa Deniz Ulaşımdan Haberler

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 06 Ağu Sal, 2013 20:08

Sizin orada yeni kardeşleriniz bunlar, güle güle kullanın :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Ağu Sal, 2013 21:56

alabay yazdı:Sizin orada yeni kardeşleriniz bunlar, güle güle kullanın :lol:
O zaman seni ilgilendiren bir durum yok demektir, yani gevremen için, bizim sorunumuz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Ağu Cmt, 2013 16:14

mustafaguler yazdı:Rota Bakırköy ve Kadıköy'den önce Avşa-Tekirdağ seferlerinde. Söylenen bu ama hangisi daha önce sonuçlanırsa oraya seferler başlar. Bu arada ek bilgi; dördüncü deniz otobüsü de Hong Kong'tan alınmış
Mustafa BUDO Avşa ve Tekirdağ seferlerine başlamış gördüğüm kadarıyla, BBB nin sitesinde bir haber başlığı olarak gördüm ama tıklayınca direkt işletmecinin sayfasına gidiyor orada da sefer tarifesi veriyor. Açıkçası şaşırıyorum, neden derseniz benim bildiğim bunca yıldır İDO İstanbul - Tekirdağ arasını hiç düşünmedi, fizibil mi değil di artık sebebi neydi bilemiyorum ama hiç duymadım böyle bir sefer, şimdi düşünüyorum da acaba Tekirdağ - İstanbul arasını denizden kat etmek daha hızlı olurmuydu?

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 18 Ağu Pzr, 2013 21:58

Açıkçası Tekirdağ-Bursa arası tutar mı bilmiyorum ama Bursa-Avşa ve Avşa-Tekirdağ arası tutacağını düşünüyorum ki biz Bursalılar yaz ayların da ya Erdek'e ya da Avşa'ya kaçarız. Ben BUDO'dan Avşa hamlesini bekliyordum ve gerçekleşti. Daha doğrusu ben Bursa-Avşa-Marmara olur düşüncesindeydim ama Bursa-Avşa-Tekirdağ şeklinde oldu. Tabi böyle olmasının en büyük nedeni Tekirdağ lobisinin bu seferi çok istemesiden dolayı gerçekleşti.

Şimdi artık rota İstanbul'un Anadolu yakası olmalı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Ağu Pzt, 2013 22:53

Bursa - Tekirdağ güzergahı pek anlamlı görünmüyor bence ama arada Avşa ya da Marmara adası durak olursa tabii ki anlamlı olur, diğer taraftan yeri gelmişken sorayım bu Avşa ve Marmara adasına gidenlerin önerisi nedir, yani aile ile, çocukla tatil için önerilir mi? :) Turizm forumlarındaki yorumlardan ziyade bildiğim insanların yorumları önemli benim içinde :) görmeye gitmeye değer midir gerçekten?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Ağu Sal, 2013 10:13

Marmara adası cennet. Ben çocukluğumda her seneyi kısmen orada geçirdim. Son 96’da gittim, o zamanlar oteller çok azalmış ve gerilemişti. Çok şükür diyebiliriz. Özelden bir daire tuttuk. İnşaallah turizm orayı mahvetmez. Eskiden oralarda çøk dalardık, suyun altındakilerini anlatmaya gerek yok şimdi herhâlde, dalan yoktur aranızda. Adanın tepelerini gezmek de çok hoş. Suyu güzel, ağaçları güzel, havası güzel, atmesferi güzel, halkı güzel. Girit kökenlisi çok. He, bir de jandarma sabahtan akşama kadar şenlik yapıyordu :-) Eskiden ulaşım bir kaç midibüsleydi, tam adanın öteki taraflarını gezmek istediğimde iki aracın aksları kırıldı. O yüzden ben sadece batısını ve güneyini tanırım.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 13 Haz Cum, 2014 17:44

BUDO, Mudanya-Büyükada seferlerine de başlamış.

Ayrıca normalde Mudanya-Kabataş biletimi(öğrenci) 16 TL'ye alırdım. Zam gelmiş 18 yapmışlar.
İDO'nun çekilmesinden olsa gerek fiyatlarla birlikte sefer sayısı da artmış

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

BUDO, Mudanya - Büyükçekmeçe Hattında..

Mesaj gönderen Kamil16 » 07 May Cmt, 2016 18:36

Büyükçekmece Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilecek olan Büyükçekmece-Mudanya Feribot Hattı’nda ilk deneme seferi dün gerçekleşti.

http://www.olay.com.tr/buyukcekmece-mud ... fer/70912/
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Anatolian
Serbest Geçiş

Re: bur-DN.07 » BUDO - Bursa Deniz Ulaşımdan Haberler

Mesaj gönderen Anatolian » 07 May Cmt, 2016 22:52

Bakırköy olsaydı daha iyi olurdu sanki. Büyükçekmece çok batıda. Metrobüs, meteo gibi hızlı ulaşım araçlarına da uzak.

Engin Y
Seyyah

Re: bur-DN.07 » BUDO - Bursa Deniz Ulaşımdan Haberler

Mesaj gönderen Engin Y » 07 May Cmt, 2016 23:59

Evet ya..
Büyükçekmece, İstanbul'un metropol alanının son noktası.. Sayfiyenin başladığı, tenha bir yerleşim..

Yenikapı, Bostancı, Kadıköy, Beşiktaş (gerçi Kabataş var) ve Bakırköy hedeflenmeli..

“Deniz Yolları” sayfasına dön