bur-DN.07 » BUDO - Bursa Deniz Ulaşımdan Haberler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Prş, 2013 12:11

Aşağı yukaru günde 500 yolcuya tekabül ediyor, gemi gözüme küçük göründü ama bayağı bir yolcu alıyordu herhalde demek ki fiyatları uygun, yolculuk olarakta negatif bir durum ortaya çıkmadı ki insanlar tercih ediyorlar.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Şub Prş, 2013 12:41

Şimdi bu insanlar başka taşıtlardan mı geliyor, yoksa ek mi? Ekse, Bursa’da bunları da taşımak için yine ek toplu taşım gerek. Yani, altyapı bakış açısından.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Prş, 2013 12:54

alabay yazdı:Şimdi bu insanlar başka taşıtlardan mı geliyor, yoksa ek mi? Ekse, Bursa’da bunları da taşımak için yine ek toplu taşım gerek. Yani, altyapı bakış açısından.
Haberi okumadın herhalde. Yok ya da her zamanki gibi okudun ve herşeyi biliyorsun aslında ama bizi yemliyorsun :)

linki takip edin bitte.

http://www.haber7.com/guncel/haber/9866 ... ozel-toren

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Şub Prş, 2013 13:17

Sorduğum suale bu makalede cevap yok! Bir daha soruyorum: Bunlar alternatif yola oturtulmuş günlük Bursa yolcuları mı, yoksa ek mi? Ek ise, dediğim gibi. Yok, deplasman olduysa … o zaman da şu soru: Neden?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Prş, 2013 13:24

alabay yazdı:Sorduğum suale bu makalede cevap yok! Bir daha soruyorum: Bunlar alternatif yola oturtulmuş günlük Bursa yolcuları mı, yoksa ek mi? Ek ise, dediğim gibi. Yok, deplasman olduysa … o zaman da şu soru: Neden?
Türkçe mi soruyorsun bende mi ciddi bir anlama sorunu var bilmiyorum. Neyin eki? Neyin deplasmanı? Başka taşıttan geliyor ne demek? soru sormuşsun şöyle;
Bursa’da bunları da taşımak için yine ek toplu taşım gerek.
Cevabı yazının içinde iki kere verilmiş, geçenlerde bir arkadaşımızda otobüs hatları haritasını vermişti Bursa'nın ve orada da izah etmişti Bursa ile BUDO arasında yolcu nasıl taşınacak diye. Neyin deplasmanından bahsediyorsun? Bursa deplasmanı tehlikeli şahsen ben maça gitmek istemem Bursa'da, adamlar gündelik hayatta yeşil-beyaz atkılar ile geziyorlar :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Şub Prş, 2013 13:36

Bak, ekistıra senin için Alamanca: Sind das bereits bestehende Fahrgäste, die auf andere Verkehrsmittel umgeleitet wurden oder kommen diese in der Summe hinzu? Falls letzteres, braucht es zusätzlichen ÖPNV; falls ersteres, stellt sich die Frage: Warum und zu wessen Gunsten wurden bestehende Reisewege verändert?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Prş, 2013 15:00

Konuyu baştan sona okuyup BUDO nun kuruluş amacını kavrarsan bu felsefik sorunun cevabını bulursun, :) seninde siteyi okumadan yazdığını öğrenmiş olduk, teşekkürler Türkiye.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 07 Şub Prş, 2013 21:25

Esat yazdı:Aşağı yukaru günde 500 yolcuya tekabül ediyor, gemi gözüme küçük göründü ama bayağı bir yolcu alıyordu herhalde demek ki fiyatları uygun, yolculuk olarakta negatif bir durum ortaya çıkmadı ki insanlar tercih ediyorlar.
Bir örnek vereyim fiyat için;

İDO hızlı feribota cumartesi gidiş pazar dönüş olarak biletmeye kalktım bugün öğle vakitlerinde 56,00TL fiyat verdi. Güzelyalı-Yenikapı

BUDO ile 36,00TL'ye gidiş-dönüşü hallediyorum. Mudanya-Kabataş

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Prş, 2013 21:35

20 lira iyi fiyat farkı, varış noktası olarak Kabataş'ta iyi bence, yani kente giriş açısından kast ediyorum, ileride belki başka seçeneklerde sunar BUDO ama başlangıç için bence Yenikapı'dan daha iyi bir nokta.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 07 Şub Prş, 2013 22:19

Esat yazdı:20 lira iyi fiyat farkı, varış noktası olarak Kabataş'ta iyi bence, yani kente giriş açısından kast ediyorum, ileride belki başka seçeneklerde sunar BUDO ama başlangıç için bence Yenikapı'dan daha iyi bir nokta.
Asıl bonbayı söyleyim abi o zaman sana. Bursa'ya geldiğinde hatırlarsan Pegasus servislerinde söz etmiştik. Eğer BBB Ali Sabancı (Pegasus) ile anlaşma sağlarsa ileri de BUDO Bostancı'ya bir iskele kurup hem Anadolu Yakası hizmet etmiş olacak hem de Pegasus ile anlaşarak Sabiha Gökçen yolcusunu taşıyacak.

Pegasus ile anlaşma olmasa bile ileri de BUDO Bostancı'ya hedefi koymuş durumda

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Prş, 2013 22:34

Buda güzel bir Budo haberi oldu :) bu arada ben budo budo dedikçe aklım başka şeylere gidiyor yav :) nasıl bir isim oldu bu böyle, mevzuya yakışır aslında, arada bir savaşta yok sayılmaz.

Diğer taraftan Pegasus ile anlaşabilirler ama deniz yolu her zaman için hava şartlarına bağımlı, dolayısı ile havayolunda da müşteri memnuniyeti üst seviyede, bilimsel konuşmuyorum ama benim gözlemim deniz yolcusu hava bozuksa durumu kabullenir ama havayolcusu fırtına kopsa uçacam ağa der :)

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

BUDO'dan Haberler...

Mesaj gönderen Kamil16 » 19 Şub Sal, 2013 20:58

Nilüfer Hatun Mudanya’ya demir attı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri (BUDO) filosuna dahil olmak üzere alınan Nilüfer Hatun deniz otobüsü Mudanya limanına demir attı.

http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolg ... 42808.html

Yoğun ilgi BUDO seferlerini artırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa – İstanbul arasında konforlu ve güvenli ulaşımın sağlanması amacıyla başlattığı BUDO seferlerine ilgi yoğun olunca sefer sayıları karşılıklı olarak artırıldı. BUDO 1 Mart’tan itibaren haftanın 5 günü karşılıklı olarak 4 sefer, cuma ve pazar günleri ise 5 sefer yapacak.

http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolg ... 42783.html

“Deniz Yolları” sayfasına dön