gan-TF.01 » Gaziantep Şahinbey Parkı Teleferiği

kemal
Hareket Amiri

gan-TF.01 » Gaziantep Şahinbey Parkı Teleferiği

Mesaj gönderen kemal » 13 May Cum, 2011 18:03

Kısa bir süre içerisinde halkın kullanımına açılacak olan teleferiğin ilk testini kendisinin yaptığını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tanıtımı da ilk olarak gazetecilere yapacağını söyledi.

Şahinbey Belediye Meclisi’ne başkanlık eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak yaptıkları çalışmaları meclis üyelerine tanıttı. Tahmazoğlu, Şahinler Vadisi içerisine yapılan teleferiğin testinin tamamlandığını belirterek, “Teleferiğin önce kum torbaları ile testi yapıldı. Şu anda herhangi bir aksilik yok. Önümüzdeki en kısa zamanda teleferiği halkın kullanımına açacağız. Bizzat ben test ettim” dedi.

Resim
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, gezi sonrasında ise basın mensuplarına açıklama yaptı.

Tahmazoğlu, burada yaptığı açıklamada, 280 bin metre karelik bir alana sahip olan Şahinbey Parkı'nın, Nisan 2011 yılında hizmete gireceğini, park içerisinde yapımı devam eden ve tamamlanma aşamasına gelen teleferik sisteminin ise Şuban 2011 yılında hizmete gireceğini ifade etti.

Tahmazoğlu, şöyle konuştu:

"Park'ta, piknik alanları, çocuklar için oyun alanları, gençler için spor alanları, kafeterya, amfi tiyatro, yürüyüş yolları, yöresel ürünlerin satıldığı alan, su göletleri yer alıyor. İlerleyen günlerde parkı daha da genişletmeyi düşünüyoruz. Vizelerin de kalkmasıyla Gaziantep'e Suriye'den gelen çok sayıda turist var. Şubat ayında hizmete girecek olan teleferikle vatandaşlarımızın yanı sıra, turistler de parkı tepeden görme ve gezme imkanına sahip olacak.

Bu, Gaziantep için ilk olacak. Teleferik, gidiş ve geliş olarak 2 kilometrelik bir uzunluğa sahip. Her biri 8 kişilik olan 20 kabin olacak. Bu kabinlerle saatte bin kişi taşınabilecek. Ayrıca, ihtiyaç duyulması halinde kabin sayısı arttırılabilecek. Amacımız kar etmek değil, teleferikle düşük bir ücret karşılığında yolcuları taşıyacağız."

Tahmazoğlu, Şahinbey Parkı içerisine, İtalya'dan ithal edilecek ve her mevsim çiçek açma ve yeşil kalma özelliğine sahip olan 5 bin ağaç dikimi yapılacağını da sözlerine ekledi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 May Cum, 2011 23:13

Bu teleferik vagonlarını hava da da görmek istiyoruz :)

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 14 May Cmt, 2011 11:01

O resim biraz eski herhalde şimdi zaten havadalar, artık gidince çekeceğiz :P

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 02 Haz Prş, 2011 22:55

Resim

Resim

Resim

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 02 Tem Cmt, 2011 23:05

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Tem Pzr, 2011 01:20

Kemal abi vallahi senin bu teleferik merakın bir başka :) sayende bizde nerede ne teleferik var öğreniyoruz, videolar için tekrar tekrar teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 03 Tem Pzr, 2011 14:39

Ben teleferiklerden nefret ederim, Locarno'daki teleferiklerde öldüm gittim :-(

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Tem Pzr, 2011 14:42

Vallahi bende pek sevmem :) Eyüp teleferiğinde bile aklım gidiyor, bazen düşünüyorum da Uludağ' da ya da şu Alplerde falan binsem ne yapacağım??? :oops:

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 03 Tem Pzr, 2011 16:38

Uludağ' da ya da şu Alplerde falan binsem ne yapacağım?
Ikisi de çok eğlenceli :D Uludağ'da meşhur kaynana çukuru diye bir yer vardır teleferik vadiden geçer yükseklik çok fazla insan uçaktaymış gibi hissediyor. Alplerde ise Flumserberg'de binmiştim teleferik yolun bir bölümünde çok dik bir yere çıkıyor neredeyse asansör gibi hareket ediyor. Bu hattın dikliği beni çok şaşırtmıştı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 03 Tem Pzr, 2011 16:56

İşte ben Locarno'da hem Centovalli'de bir uçurumu geçmek için, hem de dağa tırmanmak için Orselina-Cardada'nın Locarno'dan ilk etabına bindim, o da “asansör” gibi başlıyor ve çok büyük araçlara sahip, ötekisi küçük, çok eski bir kabin. İkisinde aklım değil, bambaşka yerlerim bile gitti, ama büyüğünde video çekmiştim, sunmuştum da galiba. Yok, hiç bana göre değil! ;-)

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 03 Tem Pzr, 2011 21:26

O kaynana çukurunu ben de hiç sevmem berbat bir yer :(
Ben teleferiği aslında dışardan severim , onun gidişi hoş, içi bence de pek hoş değil...

kemal
Hareket Amiri

Re: gan-TF.01 » Gaziantep Şahinbey Parkı teleferiği

Mesaj gönderen kemal » 03 Ara Prş, 2020 17:02

Şahinbey
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“Teleferikler” sayfasına dön