izm-TF.04:02 » Bergama - Akropol Teleferik Hattı

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1397
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

izm-TF.04:02 » Bergama - Akropol Teleferik Hattı

Mesaj gönderen kemal » 20 Mar Cmt, 2010 02:04

Akropolis A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Esiner’in yaptığı açıklamada teleferik montajının Mart ayının sonlarında biteceğini söyledi.

Kısa bir deneme süresinden sonra Bergamalıların ve turistlerin artık Akropol’e teleferik ile çıkacağını belirten Esiner” Uzun zamandır tamamlanması için büyük çabalar verdiğimiz, teleferik projemiz Mart ayının sonlarında tamamlanacak. Teleferik dışında Akasya parkı projesi, Üçkemer köprüsü yanındaki tabakane binalarının restore projelerimizde Anıtlar Kurulunun onayından sonra uygulanmaya başlayacak.”dedi.

Teleferik ve diğer porejelerin tamamının 5 milyon avroya mal olduğunu söyleyen Esiner, teleferiğin İtalyan LEITNER firması tarafından yapılacağını açıkladı. Esiner “ Şu anda projemizi yapan LEITNER firması Türkiye’de İstanbul Pier Loti’de sistemlerini kurmuş olup kış olimpiyatlarına hazırlanan Erzurum’da da 5 ayrı projesi bulunan bir firmadır. 6 bin 760 metre uzunluğa kuracağımız olan teleferik 16 vagonla hizmet verecek. 1 saatte 1150 yolcu götürmeyi hedefliyoruz. Teleferiğin tamamlanması için LETINER’in proje müdürü olan Wilfried Gander ile çalışmalarımız aralıksız sürüyor.”dedi. Projenin yapımı aşamasında Bergamalı vatandaşların teleferik çalışmaları yakından görebileceği bildirildi. Son olarak Esiner, bu ilk yatırımlarının eski para birimi ile 10 trilyonu geçtiğini, amaçlarının bu projeler doğrultusunda Bergama turizmine büyük katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Resim

Resim

gondollar aynı Eyüp teleferiği gibi.

[/img]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17328
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 20 Mar Cmt, 2010 10:42

Hayırlısı olsun bakalım, turistik bölgelerde bu tip çalışmalar bence de gerekli, sonuçta insanlar gittikleri yerlerde ulaşım kolaylığı arıyorlar bunun büyük faydası olacağını düşünüyorum. Biz de teleferik yapımı ve işletilmesi konusunda da maalesef biraz yetersizlik var, pek önem vermediğimiz bir konu sadece turistik amaçla da değil, belki doğru projelendirmeler ile gerçekten toplu taşıma amaçlı dahi kullanılabilir, tabi mesafe uzadıkça taşıma ücreti artar genellikle bu da bu sistemin yolcu gözünde bir handikapı bence :) yani benzin yakmıyorya, e ortada tren gibi kocaman vagonda olmayınca yolcunun beklentisi ucuz olması yönünde, bana yolcu işin bedelini biraz da taşınmazların bedeli ile ölçüyor gibi geliyor.

Eh bitmiş halini de görüntüleriz umarım bir gün.

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1397
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

Mesaj gönderen kemal » 20 Mar Cmt, 2010 21:57

Yakında bitecek, zaten halihazırda % 95 i tamam ...resim bulursam koyacağım yoksa yazı bekleriz, tatil zamanı oraya uğramak güzel olur.

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1397
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

Mesaj gönderen kemal » 04 May Sal, 2010 11:10

Resim
Bergama'daki Akropol'e teleferikle ulaşımı sağlayacak 6 milyon euroluk projede sona gelindi. Yerli ve yabancı turistlerin Mayıs ayı ortasından itibaren, 760 metre yükseklikteki Akropol'e teleferikle çıkmaya başlayacakları belirtildi.
3 bin yıllık geçmişe sahip Bergama Krallığı'nın merkezi konumundaki Akropol Antik Kenti'nin, karayolunun yoğun trafik yükünden korunması, ilçeye gelen turistlere hızlı ve rahat ulaşım imkânı sağlanması için düşünülen teleferik projesinde, sekiz kabinle ilk deneme hafta sonunda yapıldı. Akropolis Teleferik A.Ş. Genel Müdürü Selçuk Esiner kabinlerin her birine ayrı ayrı 640 kilogramlık kum torbaları konulduğunu belirtti, deneme seferlerinin bir hafta devam edeceğini açıkladı.
İki istasyonun da çelik konstrüksiyonunun tamamlandığını belirten Genel Müdür Selçuk Esiner, "Çatılar kapatıldı. Giydirme cepheler oluşturuluyor. Projemizin son ayağı olan, misafirlerin istasyona çıkmaları için gerekli 4 asansörlerün montajına başlanacak. Bu işlem de ayın sonuna kadar devam edecek. Çevre düzenlemesi devam ediyor. Ülkemize yakışacak ve dünyada konuşulacak bir projeye imza attığımıza inanıyorum. Büyük bir aksilik yaşamazsak tesisi Mayıs ayı ortalarında işler hale getireceğiz. Her ne kadar 8 kabin üzerinde deneme çalışması yapıyorsak da faaliyete geçtiğimizde ilk aşamada 9 kabinle çalışacağız. 9 kabin bize yaklaşık bir saatte 1150 yolcu kapasiteye ulaşmamızı sağlayacak. Bir tur operatörünün 40 kişilik otobüsünün yolcularını 8 kişilik kabinlerle 6 dakikada aşağıdan alıp Akropole taşıyacağız" dedi.

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1397
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

Mesaj gönderen kemal » 01 Ağu Pzr, 2010 17:09

Resim

Türsab öyle bir aleyhte propaganda yapıyor ki, bunun açılması suya düştü herhalde.Yok dağa bitkilere zarar veriyormuş da yok tarihe saygısızlıkmış da. Yahu en medeni şekilde taşıma yapılacak türsabın minibüsleri dolmuşları sanki o tarihe saygı mı göstermişler doğayı çok mu korumuşlar, mazot kokusu, gürültü patırtı, düzensizlik çok mu hoş oluyor; turistleri ziyaretçileri elektrikle çalışan gayet sessiz medeni bir araçla taşımak niye kötü olacakmış yahu.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 17328
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 01 Ağu Pzr, 2010 18:25

Aaa lütfen bu aracılar olmadan Türkiye' de iş mi olur, onların gönlü edilecek, oy verenlerin, pardon ya hep dilim sürçüyor, minibüs esnafının gönlü edilecek, -cek -cak -cek -cak, sakız çiğner gibi.

Kemal abi, senden amma yaptın ha, elektrikli çalışan karayolu kullanmayan hemde bir seferde çok az insan taşıyan böyle garip bir şey ile konforsuz, denetimsiz, mazotu ile her şeye zarar veren bir şeyi kıyaslıyorsun :D

Bir de tarih demişken resimlere bakıyorum da zaten yapılmış bitmiş, daha ne tarihi ya, bir zarar verdiyse de şimdiye kadar vermiş, ne diye savunuyorlar Ulu Zeus' un şimşeklerine paratonermi oluyormuş teleferiğin direkleri?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi
Mesajlar: 5306
Kayıt: 21 Eyl Cum, 2007 12:12

Mesaj gönderen alabay » 01 Ağu Pzr, 2010 18:28

Zavallı Zeus suratını çevirdi, artık bakmaz ki yahu ... dua etsinler de Hades'ten kimse çıkmasın!

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1397
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

Mesaj gönderen kemal » 01 Ağu Pzr, 2010 23:22

Bu türsab ve benzeri kuruluşlar Berlin'e götürülen Zeus altarının peşine düşüp en azında biraz geri getirilmesi için yaygara koparsalar ya , neredee :!: teleferiğe necaset atsınlar ki dolmuşları para getirsin 3 kuruşluk hesap yani.
Ufak hesaplar yüzünden büyük hesaplar yapamayan adamlar işte...,
Ses çıkarmazsan kamuoyu oluşmaz Berlin müzesi her yıl bu Zeus sunağından kaç milyon avro kazanıyor, taş yerinde ağırdır sunağı getirmek için çalışmak lazım , Türsab bu işle ilgilenmeli teleferikle uğ raş ma ma lı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi
Mesajlar: 5306
Kayıt: 21 Eyl Cum, 2007 12:12

Mesaj gönderen alabay » 02 Ağu Pzt, 2010 10:11

Bir de şu var: Git, Berlin'deki Bergama Müzesi'ni bir gör! Nasıl bir "tapınak"! Bizde yok öyle şey. Antalya'ya gidiyorsun, manyak gibi bir giriş ücreti istiyorlar, müze ne hâlde? Kültür için bir his, bir duygu gerek. Daha bizim Esat bile yeterince İstanbul surunu anlayamıyor, anlamak istemiyor (değişir belki bir gün ...). Burada kaaaç kişi "of aman o surlar" diye benimle sohbete giriyor, inanmazsınız. Sultan Ahmet camiîmiş, Ayasoyfa imiş ... yoook, surlar! Mantıken anlıyorum da (ama Çin seddi gibisi yok :-) ).

Kullanıcı avatarı
kemal
Hareket Amiri
Mesajlar: 1397
Kayıt: 24 Eyl Pzt, 2007 09:41

Mesaj gönderen kemal » 02 Ağu Pzt, 2010 22:05

Abicim sen hele sunağı buaraya bir getirmeye çalış gerisini bizim adamlar aynen Berlin müzesi gibi nasılsa yaparlar.
Ammaaaa her şeyden önce o sunağı getirebilecek babayiğit, o iradeyi gösterecek yöneticiler gerekir.Liyakat yani.
Bizim türsab falan gibi kuruluşkar ise tam abesle iştigal ederler işte ,yapılırken ses çıkarmazlar bittikten sonra taş hatta kaya koyarlar bu adamlara biz de sunak, tapınak vs.lerin getirilmesi için çalışma öneriyoruz :evil: Aman birşey yapmasınlar ya istemez....

Resim

İSMAİLÇELİK
Sezonluk Yolcu
Mesajlar: 156
Kayıt: 05 Haz Cum, 2009 15:17

Mesaj gönderen İSMAİLÇELİK » 11 Ağu Çrş, 2010 09:49

Meyvesi olan ağacı hasetlikten illa taşlayanlar olur.

Dr.Plato
Mesajlar: 2
Kayıt: 25 Ağu Çrş, 2010 11:00

Mesaj gönderen Dr.Plato » 25 Ağu Çrş, 2010 11:02

Hi

I am sorry, I speak turkish only very little.
Do you know if the cablecar to the Acropolis in Bergama is already open for public transport?

Thank you
Bill

Cevapla

“Teleferikler” sayfasına dön