izm-TF.04:01 » İzmir Balçova Teleferik Hattı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Ağu Sal, 2015 06:57

hayırlı uğurlu olsun, bu işte bayağı bir sürüncemede kaldıktan sonra nihayete erişti. Ülkemizde teleferik anlamında daha yaygın ve başarılı işlerin yapılmasını da ayrıca diliyorum, her ne kadar binmeyi sevmesem de :)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 04 Ağu Sal, 2015 08:01

vamos yazdı:Teleferik sonunda açıldı.

“Tesisin Doğu bölümünde körfez manzaralı seyir terasında gözleme- mantı evi oluşturduk. Baraj gölü manzaralı batı seyir terasında aperatif yiyecekler bulunuyor. İki katlı kır kahvesinin özellikle teras bölümünde çam ağaçları içinde gün batımını seyretmek isteyen İzmirliler, yine aperatif yiyecekler ile sıcak ve soğuk içeceklere ulaşabiliyor. Çocuk oyun grubunun bulunduğu alanın yanında oluşturulan Park Kafe’de daha çok miniklerin ilgisini çekecek dondurma, pamuk helva, haşlanmış mısır gibi yiyecekler bulunuyor. Grand Cafe’de ızgara çeşitleri konukların beğenisine sunulurken, Budak Cafe’de fastfood ve soğuk-sıcak içecek satışı yapılıyor. Tesisin zirvesinde kurulan ‘Et Evi’nde ise kontrollü mangal hizmeti sunuyoruz. Vatandaşlar kendileri için yakılan mangallarda et evinden temin ettikleri et çeşitleri ve şarküteri ürünlerini kendileri pişirecekler. Ayrıca yine vatandaşların dışarıdan yiyecek getirmeden Teleferik Tesisi içindeki ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kurulan market de hizmet veriyor.”
Valla sadece teleferik değil, içinde marketi falan olan turistik bir tesis açmışlar :)

Bundan 16 yıl önce askerken binmiştim bir haftasonu.. Tepeye çıkmıştım, ama baraj gölü manzarasını hatırlayamadım.. Yeme içme tesislerinin de bu kadar çok olduğunu hatırlamıyorum, yukarıya çıktığımı ve biraz etrafa bakınıp indiğimi hatırlıyorum..

Yıllardır bu inşaatla ilgili haberler görüyorduk.. Açılışın sürekli ertelenmesi ve belediyenin beceriksizliği can sıkıyordu, ama nihayet açılmış.. İlk fırsatta binelim de yükseklik korkumuza iyi gelsin :)

A_Kerem
Kaçak Yolcu

Mesaj gönderen A_Kerem » 13 Ağu Prş, 2015 15:25

Teleferik bakım için kapanmış.. Gerekçe havaların çok sıcak geçmesi nedeniyle bakımın önde alınması.. Anlamadım ben; anlayan var mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ağu Prş, 2015 18:37

:) guldum cunku daha acilali 1 ay oldu mu? Simdi diyecegim ki acaba kentin asiri sicak iklimi goz onune alinmadan yapilan bazi seyler vardi da bunlar mi ortaya cikti? Diyecekler ki sen bizi mi kotuluyorsun :) yok yani olmamasi gereken ama olabilecek bir sorun :) alistik artik.

“Teleferikler” sayfasına dön