mlt-TB.01:01 » Malatya Trambus/Troleybüs İşletmesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

mlt-TB.01:01 » Malatya Trambus/Troleybüs İşletmesi

Mesaj gönderen Esat » 11 Mar Çrş, 2015 15:57

Malatya' da troleybüsler seferlere başladı. Bana çok akılcı bir karar olarak görünüyor bu iş, sonuçta tramvay yapmanın maliyeti çok daha yüksek, her ne kadar olmayan bir araç üretilerek risk alınmış olsa da Bozankaya bu işin altından kalkmış gibi görünüyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Kaynak: https://www.facebook.com/MalatyaBuyukse ... iyesiMotas

Hayırlı uğurlu olsun.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 11 Mar Çrş, 2015 16:44

Acaba sadece ön kapıda mı validatör var eğer öyleyse büyük bir zaman kaybına sebep olur.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Mar Çrş, 2015 17:12

Güzel soru, ilk gün için midir bilmiyorum ama diğer fotolarda insanlar diğer kapılardan da binerken görünüyor. Tabi Malatya da ücret ödeme sistemi nasıl onu da bilmiyorum, validatörlü bir sistem var ise keşke yeni bir iş yapmışken dediğiniz gibi her kapıdan binilebilen bir sistem yapsalardı ama şunu da unutamıyorum Bursa' da her kapıdan biniyordunuz ama aracın içinde bu iş için güvenlik vardı diye hatırlıyorum? Bursa' daki arkadaşlar yanlışım varsa düzeltecektir. Yani bunu da komik buluyorum :) hem serbest hem kontrollü bir sistem, iki arada bir derede.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 12 Mar Prş, 2015 09:37

Resimler için teşekkürler Esat..

Durakları tramvayınki gibi yapsalar, insanlar turnikeyle girse ve otobüste ayrıca basmasalar daha iyi olmaz mı aslında?

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 12 Mar Prş, 2015 11:02

Esat yazdı:Güzel soru, ilk gün için midir bilmiyorum ama diğer fotolarda insanlar diğer kapılardan da binerken görünüyor. Tabi Malatya da ücret ödeme sistemi nasıl onu da bilmiyorum, validatörlü bir sistem var ise keşke yeni bir iş yapmışken dediğiniz gibi her kapıdan binilebilen bir sistem yapsalardı ama şunu da unutamıyorum Bursa' da her kapıdan biniyordunuz ama aracın içinde bu iş için güvenlik vardı diye hatırlıyorum? Bursa' daki arkadaşlar yanlışım varsa düzeltecektir. Yani bunu da komik buluyorum :) hem serbest hem kontrollü bir sistem, iki arada bir derede.
Söz bahsi tramvay ise; ön ve arka kapıdan binişler, orta kapılardan inişler yapılıyor. BBB'nin mantığı her durağa (14 durak) güvelik görevlisi koymaktansa araç (4 araç) içine koyarım tasarruf ederim herhalde :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Mar Prş, 2015 11:21

mustafaguler yazdı:BBB'nin mantığı her durağa (14 durak) güvelik görevlisi koymaktansa araç (4 araç) içine koyarım tasarruf ederim herhalde :)
Böyle düşünmemiştim bak :)

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 15 Mar Pzr, 2015 23:34

Araçlardan biri Üniversite'nin içinde yanmış.

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 15 Mar Pzr, 2015 23:59

çok kötü bir olay, insanların zarar görmemiş olması sevindirici...
http://www.malatyaolay.com/haber-9629-m ... aleri.html

Malatya'da trambüs patladı ve yandı..

MALATYA'DA

TRAMBÜS PATLADI VE

YANDI...

MAHŞER AKŞAMI...

İnönü Üniversitesinde meydana gelen olayda trambüs patladı ve yandı.

İtfaiye ekipleri müdahale etti.

Saat 22.45 sıralarında trambüs bu hale geldi. Trambüsün halatının kopması nedeniyle bu hale geldiği ifade edildi.

Olayda kimsenin burnu kanamaması büyük sevinç.

Malatya Büyükşehir belediyesinin kısa süre önce sefere koyduğu Trambüs İnönü Üniversitesi Kampüsünde İlahiyet Fakültesi önünde patladı ve yandı.

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Mar Pzt, 2015 07:59

Evet, aracı hızlıca boşaltmışlar ucuz atlatılmış, geçmiş olsun diyelim ama arkasının araştırılıp araçlarda bu konuda bir sorun olabilir mi incelenmeli derim, bu tek bir araçta olan münferit bir olayda olsa sonuçta yeni bir araç, bu tip şeyler çok iyi araştırılmalı. Yolculardan kimsenin yaralanmaması sevindirici, herkese geçmiş olsun.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 19 Mar Prş, 2015 10:08

Başka bir forumda yazılana göre Vossloh-Kiepe'den alınan elektrik giriş kutusundaki arıza nedeniyle yangın çıkmış.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Mar Cum, 2015 22:54

Olayin detayini ogrenmedim ama bu olay isletmeci ve ureticinin sevkini kirmadi, tabii ki olay arastiriliyor. Diger taraftan bolgede buljnan bir akarsu uzerine kurulacak kucuk capli bir HES ile sistemin enerjisi saglanacak, atolye sahasida gunes panelleri ile donatilarak yerleskenin genel ihtiyaci karsilanacak. Yani MOTAS ciddi anlamda ulkemizin en cevreci isletmecisi (elektrik tuketim anlaminda) olmaya aday gorunuyor.

Bir diger bilgi troleybus otobuse kiyas ile yolcu basina maliyette yakit avantaji nedeni ile bayagi verimli imis, %60 kadar ucuza mal oluyor ama dedigim gibi sadece yakit maliyeti anlaminda.

kemal
Hareket Amiri

Re: mlt-TB.01:01 » Malatya Trambus/Troleybüs İşletmesi

Mesaj gönderen kemal » 07 Ara Pzt, 2020 14:35

Resim

“Metrobüs & Troleybüs [İşletmedeki Hatlar]” sayfasına dön