ist-L.15 » İETT Web Sitesi Yenilenmiş

İETT Web Sitesinin yeni tasarımını beğendiniz mi?

Anket 17 Kas Cmt, 2007 19:29 tarihinde bitecek

Evet
1
33%
Hayır
2
67%

Toplam oy: 3

Mustafa Noyan
Aylık Paso

ist-L.15 » İETT Web Sitesi Yenilenmiş

Mesaj gönderen Mustafa Noyan » 08 Kas Prş, 2007 19:29

İETT Web Sitesi Yenilenmiş
http://www.iett.gov.tr/
Yenilemeyi yapan beyaz.net bannerda kullandığı kompzisyonda ne alakası varsa Ulaşım AŞ tarafından işletilen metro ve cadde tramvaylarını kullanmış.
Arkadaşlar bir incelesinler bakalım, daha inciler saçılmış :roll:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Kas Prş, 2007 19:44

Öncelikle burda yenilenmiş olan bir şey yok, ustatlarımın affına sığınarak ve bir web tasarımcısı olarak eski sitenin sadece grafiğini değiştirmekle ki buna değiştirmekte denilemez site yenilenmiyor, aynı yazılım devam ediyor, Beyaznet bildiğim kadarı ile sadece host ediyordu ama bu sefer tam tersini yazmışlar??? İETT de aslında yazılım anlamında oldukça bilgili arkadaşlar var ama grafiği herhalde ya bir stajyere yaptırmışlar ya da uykuluyken çiziktirmişler :))))

Genele bakarsak üstteki banner alanı atraksiyon yapmak adına heba edilmiş, bu kadar acemice çizgiler İETT ye yakışmıyor. Ayrıca Mustafa Noyan a katılıyorum bu konuda İETT çok hoyrat ya da kurumsallığa yakışmayacak davranışlar sergiliyor, sitesinde ya da dökümanlarında sürekli olarak İstanbul Ulaşım A.Ş. nin araçlarını kullanıyor, hatta işletmelerden bahsederken bile sanki kendisi işletiyormuş gibi konuşuyor, evet yönetim anlamında belki de söz sahibidir bilemeyiz ama sonuçta işletmiyor ya da sahip değil bu şekilde kullanmasını ben hiç bir zaman yakıştıramamıştım ama şimdi iyice ayyuka çıkmış :) bana sorarsanız eski sitedeki grafikler daha güzeldi, bakalım biraz daha inceleyelim yazılım kısmında sefer sorgulamada geliştirmeler varmı, ayrıca İETT gibi 130 küsur yıllık (olduğunu iddia eden) bir kurumun tarihçesini Sertaç Kayserilioğlu' nun kitabına dayandırmasınıda yanlış buluyorum her şeyinizi mi verdiniz de kendinizin anlatacak bir şeyi kalmadı?

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 08 Kas Prş, 2007 19:52

Biraz çok "poppy" olmuş gibime geliyor. Henüz diyemiyeceğim, hoşuma bu şimdi gitti mi, gidecek mi, olmayacak mı ne ...

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Tem Prş, 2010 19:28

İETT yine web sitesini yenilemiş :) bu sefer tasarımda biraz işi düzeltmişler ama içerikte yine sınıfta kaldılar, hatta buna sınıfta kalmak değil çakmak denilir.

Topkapı - Sultançiftliği hattı diye sitelerine koydukları haritanın linki

Resim

Tarihten bir yaprak, Vezneciler - Sultançiftliği hattını gösteriyor, onu geçtim Yüzyıl tramvayı falan görünüyor, ne ileri vizyon ama.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 02 Tem Cum, 2010 00:00

Eminönü hala ilçe görünüyor haritada :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Tem Cum, 2010 00:19

Harita milattan kalma bu harita bende vardı diye hatırlıyorum, Marmaray için "Öneri Tüp Geçiş" yazıyor sağ altta :)

“Belediye ve Halk Otobüsleri” sayfasına dön