tkn-T.47:01 » Bombardier Flexity Swift 3D

emrehoca

tkn-T.47:01 » Bombardier Flexity Swift 3D

Mesaj gönderen emrehoca » 07 Ara Sal, 2010 00:11

s.a.

hattınızda kullandığınız tramvay aracını 3 boyutlu modelledim ufak da bir hat çizdim. dilerim beğenirsiniz. paylaşmak, başkasına göstermek serbest.video convert işlemi tek kelime ile berbat oldu ama orjinali ayna gibi nettir. her türlü öneri ve eleştirniz için şimdiden teşekkürler.

http://www.youtube.com/watch?v=6_pegIxwH44[/youtube]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Ara Sal, 2010 03:06

paylasim icin cok tesekkur ederiz, su an cep telefonundan baktigim icin detayli bir cevap yazamiyorum fakat ilk izlenimim cok güzel bir calisma, dxf yada diger 3d datalari olmadan boyle bir calismayi cikardi iseniz bravo. Sabah pc de detayli izleyip yazacagim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Ara Sal, 2010 10:36

Şimdi baştan sona tekrar izledim araç modellemesi çok güzel hangi program ile çalıştığınızı öğrenmek isterim, bende bir zamanlar başlangıç seviyesinde bir iki program öğrenmiştim ama hobiden öteye geçmedi tabii ki, sanırım sizin modellemede fiziki etkileşimde var yani aracın makas bölgelerindeki hareketi çok iyi, ya da kinematik tarafınız gayet iyi :)

Dediğim gibi aracı çok başarılı buldum, harika bir olmuş, keşke içine de girebilseydik ;) video sıkıştırmasını biraz daha düşürebilirsiniz belki, gerçi boyut ile ilgili youtube sorun yaparmı o zaman bilmiyorum, çok yüksek boyutlu olduğu zaman upload da problem ama web için çokta kötü değil bence çözünürlük. Çalışmalarınızın devamının geleceğini umuyorum, şöyle bir kaç araç bir den geçişirken falan, bir de o sur gibi bir yerden geçiyor orası bana bayağı bir tanıdık geldi Trabzon raylı sistemi ile ilgili bir animasyon izlemiştim orayı andırdı bana :D

emrehoca

Mesaj gönderen emrehoca » 07 Ara Sal, 2010 19:47

ilginize teşekkür ederim. modelleme, texture mapping ve animasyonların bir kısmı 3ds max ile kaplamalar photoshop ve filterforge, aracın inverse kinematic ve model rigleri, gölgelendirme ve ışıklandırma "vicious engine" ile, fizik motoru henüz entegre edilmedi ama olur da boş vaktim olursa onu da aegia ile yapmayı düşünüyorum.

bu işlerle uğraşmamdaki en büyük itici güç raylı sistem araçlarına karşı beslediğim sevgi ve merak. her zaman gelecekten kopup gelmiş gibi bir havaları var ve ben bunu gerçekten seviyorum.

aracın içi ile ilgili ve daha kapsamlı ve daha kaliteli bir videoyu yakında yüklerim. sahneyi topkapı tramvay istasyonundan esinlenerek biraz değiştirdim. trabzon'daki surları bilmiyorum :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Çrş, 2010 12:03

Valla bence harika bir çalışma şu hali ile rahatlıkla bir MSTS Add-On u olabilir, tabii ki çevre binaların da tasarlanması gerekiyor ama sonuçta bence en önemli detay araç, binalar genellikle texture giydirme olduğu için büyük sorun değil. Ben amatör olarak Lightwave ve 3D Max kullandım fakat Max bana cidden çok karışık geliyordu :) biraz fazla profesyonel, tekrar tebrik ederim güzel iş çıkartmışsınız.

“Toplu Taşıma Araçları” sayfasına dön