kay-T.10 » Kayseray Yerli Tramvay Aracı "Bozankaya"

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

kay-T.10 » Kayseray Yerli Tramvay Aracı "Bozankaya"

Mesaj gönderen Esat » 22 Mar Sal, 2016 16:02

Bozankaya ilk aracı Kayseri' ye getirmiş, hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Resim

Engin Y
Seyyah

Re: kay-T.02 » Kayseray Araç Alım İhalesi

Mesaj gönderen Engin Y » 22 Mar Sal, 2016 16:12

Vaaay, çok güzelmiş bu tramvay.. Hayırlı olsun.. Böyle taşıtların ülkemizde üretilebilmesi çok güzel :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: kay-T.02 » Kayseray Araç Alım İhalesi

Mesaj gönderen Esat » 22 Mar Sal, 2016 16:14

Ya biraz uğraşsam teknik detayda alabiliriz belki ama bu ara hiç vaktim yok. Aracın Eurasiarail de görüntüsü vardı sadece, hatırlarsanız acaba? demiştik ama gördük ki aracın kendisi imiş :) Bence hoş bir tasarımı var, teknik olarak ta sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Bozankaya da uzun zamandır yurtdışı üreticiler ile birlikte çalışan bir firma idi, bilgi birikimi ve ortaklıklarını güzel aktarmış diye düşünüyorum. Hatta bu aracı ayrı bir başlık yapıyorum :)

mustafaguler
Müdavim

Re: kay-T.10 » Kayseray Yerli Tramvay Aracı "Bozankaya"

Mesaj gönderen mustafaguler » 23 Mar Çrş, 2016 12:06

Bende beğendim, hoş bir tasarım olmuş. İleride daha detaylı fotoğraflarda görürüz. Kayseri BB'nin sitesinden alıntı fotoğraf paylaşayım:

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Eyl Pzt, 2016 10:58

http://www.rayhaber.com/2016/09/bozanka ... -not-aldi/

Teslim alınan araçların sistemde kullanıldığı yazıyor haberde, hatta yolcular da gayet beğenmiş.
Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 42 milyon euro yatırım yaptığı 30 yeni raylı sistem aracından bir bölümü seferlerine başladı. Bozankaya’nın Ankara’da üretilen tramvayları, Türkiye’de en yüksek yolcu kapasitesine sahip. Aynı zamanda Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen satın alma maliyeti en uygun tramvay projesi olmasıyla da önem taşıyor.

Tamamen yerli yapım olan araçların bir kısmı mayısta 1 aylık testlere tabi tutularak deneme sürüşleri yapılmıştı. Yeni tramvaylar şimdilik Cumhuriyet Meydanı-Talas hattında hizmet veriyor.

Vatandaşlar memnun
Yeni raylı sistem aracını kullanan vatandaş hem hizmetten hem konfordan son derece memnun. Bir önceki araçlara göre içinin biraz daha ferah olduğunu belirten vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Mar Pzt, 2017 13:07

Bozankaya Transist' ten sonra Eurasiarail de de aracını sergileri, bu sefer maalesef pek dolaşacak imkanım olmadı, içine göz atamadım ama sektörden kişilerden aldığım bilgiye göre ortaya gerçekten kaliteli bir araç çıkartılmış. Bu arada Bozankaya ile ilgili bir başka habere denk geldim, Siemens ortaklığı ile 22 adet aracın üretildiği ve bunların Tayland' da kullanılacağı yazıyor haberde. Uzun zamandır üreticiler için komponentler üreten firmalarımız artık çok daha büyük kalem üretimler ile işlere giriyorlar, bu çok güzel bir gelişme

http://www.trenhaber.com/hafif-rayli-si ... h1321.html
Bozankaya firmasının Ankara'da ürettiği metro vagonları 2018 yılından itibaren Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yolcu taşımaya başlayacak.

Bangkok, 22 adet metro aracının alınması için Siemens ve taşıyıcı araç üreticisi Bozankaya firmalarına 2016 yılında sipariş verdi. Siemens firması 16 yıl boyunca temin edilecek araçların servis ve bakımını da üstlenecek.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Mar Pzt, 2017 13:39

Bozankaya Almanya'da kazandığı tecrübeleri ve iş ortaklıklarını iyi değerlendiriyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Ağu Sal, 2017 23:54

Bozankaya aracını işletmede test ettim ve onayladım arkadaşlar, yolculuk konforu 10 numara, içi Sirio ya göre daha ferah ve aydınlık, iç tasarımı da gayet hoş buldum açıkçası. Bozankaya çok güzel bir iş çıkartmış
DSC06737x.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 02 Ağu Çrş, 2017 08:46

Kocaeli'ye de bir gün test edersin abi, merak ediyorum açıkçası Kocaeli'yi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Ağu Çrş, 2017 14:49

İnşallah, inşallah. Kısmet artık :)

“Toplu Taşıma Araçları” sayfasına dön