ist-M.10:05 » M5 Üsküdar-Çekmeköy Metrosu CAF K Stock Araçları

Kullanıcı avatarı
yakupfurkan24
Aylık Paso

Re: ist-M.10:05 » Üsküdar - Çekmeköy Metrosu Araçları

Mesaj gönderen yakupfurkan24 » 06 Mar Pzr, 2016 18:59

M5 Üsküdar - Çekmeköy Metro Hattı CAF K Stock serisi araçlar bunlar hayırlı olsun ilk set muhtemelen bu ay sonu gelecek.
FB_IMG_1457221148057.jpg
FB_IMG_1457221154245.jpg
yakupfurkan23.jpg
yakupfurkan24.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Anatolian
Serbest Geçiş

Re: ist-M.10:05 » Üsküdar - Çekmeköy Metrosu CAF K Stock Araçları

Mesaj gönderen Anatolian » 06 Mar Pzr, 2016 21:23

1 set 2 vagonlu yani?

Kullanıcı avatarı
yakupfurkan24
Aylık Paso

Mesaj gönderen yakupfurkan24 » 06 Mar Pzr, 2016 22:46

yok 1 set 6 vagon maket olduğu için böyle

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 06 Mar Pzr, 2016 22:54

Şu araçları geldiğinde ümraniye meydanda tanıtsalar keşke kadiköydeki gibi

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 06 Mar Pzr, 2016 23:44

bir set 6 vagonsa o zaman teknik olarak 3 vagonluk bir set olamayacak?

Kullanıcı avatarı
yakupfurkan24
Aylık Paso

Mesaj gönderen yakupfurkan24 » 07 Mar Pzt, 2016 01:00

evet setlerin hepsi 6 vagonlu olacak ve öyle hizmet verecek 3lü ya da 12li olmayacak çünkü peron boyları en fazla 8li setlere göre ama bu hatta sabit olarak hep 6lı set olacak

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.10:05 » M5 Üsküdar-Çekmeköy Metrosu CAF K Stock Araçları

Mesaj gönderen Esat » 07 Mar Pzt, 2016 07:33

Ben hala fotoları atamadım diye hayıflanıyordum, teşekkürler hocam. Ben aracı genel konsept olarak beğendim, ilk zamanlar ön camdan fotoğraf çekmek için bir yarış olacak gibi :) elimde bir kaç başka resimde var vaktim olursa onları da paylaşırım, bir de henüz öğrenemedim ama maket üzerinden bakınca araç genişliği diğer araçlara göre fazla gibi geldi bana, tasarımla alakalı bir yanılgı mı onu bilmiyorum.

Uğur
Serbest Geçiş

Re: ist-M.02 » Üsküdar - Çekmeköy Metrosu Araç Alım İhalesi

Mesaj gönderen Uğur » 26 Tem Sal, 2016 16:13

Eurasia rail fuarında nasıl gözükeceği maketle ortaya çıkmıştı ama şimdi Caf gerçeğinin fotoğraflarını internet sitesinden yayınlamış. Taze taze :)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 27 Tem Çrş, 2016 07:21

Mükemmler resimler.Eline sağlık hocam.

Tabi inşaat işleri çok yavaş ilerlediğinden Vagonların son durumu gözden düşmüştü.Daha kazı işleri devam ederken Vagonları düşünmek benim aklıma gelmiyordu.Neyse şunu anladık CAF kendi üzerine düşeni yapıyormuş.

Yalnız umarım bu vagonlar Kadıkoy-Kartal hattında ki gibi alçak ve dar değil, marmaray hattında ki gibi geniş ve yüksek olur.Renk anlamında ne çok kötü ne de harika renkler seçilmiş diyemiyeceğim.Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi.

2017 Mart-Nisan gibi Vagonlara bineriz İnşallah :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Tem Çrş, 2016 09:53

Kapıda ki piktogramları yanlış yapıştırmışlar /: öff yaaaa

Bunun dışında aracın gerçek hali çok daha iyi görünüyor, bende 3d resimleri vardı yayınlamadım sanırım.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 27 Tem Çrş, 2016 10:45

Bence o altın sarısı diyebileceğimiz kısım mor olsa daha iyi olurdu. Neden diyeceksiniz İstanbul Ulaşım yeni ismiyle Metro İstanbul işletmesi insanlara hatların haritadaki renklerini de öğretmek için çaba gösteriyor. Araçlar da mor renk olsaydı haritada mor olan hatta gittiği daha çok aklına kazınırdı diye düşünüyorum. Tabi benim görüşüm.

Bir de bu 6 vagon meselesi var. 6 olması olumlu ama daha sonra genişletme imkanı olmaması kötü olmuş. Çoğu insana göre bu hat tam kapasite ile çalıştığında İstanbul'un en yoğun hattı olacak. İleride Sabiha Gökçen'e kadar gidecek ne kadar 6 vagon da olsa ileride yetmeyebilir.

Bir de aracın en sonuna koltuk koymamaları iyi olmuş yoksa az kavga çıkmazdı o koltuk için :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Tem Çrş, 2016 12:03

Uğur yazdı:Bence o altın sarısı diyebileceğimiz kısım mor olsa daha iyi olurdu. Neden diyeceksiniz İstanbul Ulaşım yeni ismiyle Metro İstanbul işletmesi insanlara hatların haritadaki renklerini de öğretmek için çaba gösteriyor. Araçlar da mor renk olsaydı haritada mor olan hatta gittiği daha çok aklına kazınırdı diye düşünüyorum. Tabi benim görüşüm.

Bir de bu 6 vagon meselesi var. 6 olması olumlu ama daha sonra genişletme imkanı olmaması kötü olmuş. Çoğu insana göre bu hat tam kapasite ile çalıştığında İstanbul'un en yoğun hattı olacak. İleride Sabiha Gökçen'e kadar gidecek ne kadar 6 vagon da olsa ileride yetmeyebilir.

Bir de aracın en sonuna koltuk koymamaları iyi olmuş yoksa az kavga çıkmazdı o koltuk için :D
Aynen, çok iyi fikir aslında mor renk konusu. Evet aracın genel konsepti içerisinde altın sarısı çok güzel bir araç ortaya çıkartmış, mor renk ile araç basit görünürdü falan ama senin bakış açın ile çok ta faydalı olurdu, neyse iş işten geçti artık :)

Sistemin 6 vagonlu olması bence en büyük handikapı, UTO işletme ile 90 sn lik sefer mümkün olacaktır ama eldeki araç sayısı hattın tam kapasitesinde buna izin verecek mi bunu hiç soruşturmadım, ben her zamanki gibi hattın ilerdeki uzatmaları düşünülmeden araç alındığına inanıyorum, dolayısı ile kapasite arttırımında yine yok sinyal uymadı, seferler az olacak, test var falan filan olabilir, umarım olmaz ama olabilir :)

Oraya koltuk koymamaları normal, sonuçta orada ekipmanlarda var, yani acil durumda müdahale için koltuk olmaması doğru, diğer taraftan koltuk olsa bu hatta bakan şekilde olacaktı ve evet çok kıymetli bir yer olurdu herhalde :D :D

“Toplu Taşıma Araçları” sayfasına dön