ist-B.28:02 » Haydarpaşa Garı

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 21 Ağu Prş, 2014 11:41

Evet inşallah doğru dürüst artık yaparlar şurayı.Yeter rezillik ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-B.28:02 » Haydarpaşa Garı

Mesaj gönderen Esat » 23 Ağu Sal, 2016 14:49

Gar ın geleceği malum uzun süredir tartışma konusu, bu konuda bakanlıktan bizzat Bakan tarafından bir açıklama yapılmış, söyleme göre Haydarpaşa Gar ı fonksiyonunu devam ettirecek, hem de hızlı trenlerinde kullanabileceği bir şekilde
Gazetecilerin soruları yanıtlayan Arslan, Haydarpaşa Garı’nın, yüksek hızlı trenlerle birlikte İstanbul’a tren garı olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Eyl Pzt, 2018 17:09

https://www.trenhaber.com/yht/haydarpas ... h4939.html

Bugün yine Haydarpaşa garın faaliyetine devam edeceği, hatta YHT nin Haydarpaşa seferinin de olacağı bilgisi verilmiş, hadi inşallah.
Yüksek hızlı trenin Haydarpaşa bağlantısının bu projeye dahil edildiğini, 4 yol, 2 peron olarak tamamlanarak işletmeye almayı planladıklarını, bölgedeki arkeolojik kazıların da ilgili kurulların denetiminde sürdüğünü bildiren Turhan şöyle devam etti: “Bugün burada deneme sürüşlerine başladık. Bu yılın sonuna kadar deneme sürüşleri de bitecek. Kalan imalatlarımızı da tamamlayıp yılsonunda bu projeyi, hizmeti, demiryolunu İstanbulluların hizmetine sunacağız. Ayrıca, yüksek hızlı tren hattı şu anda İstanbul-Ankara arasında Pendik’e kadar çalışıyor. Burada da İstanbul’da önce Ayrılıkçeşme’ye, sonra Haydarpaşa’ya kadar yüksek hızlı tren hizmeti verilecek.”

https://www.trenhaber.com/yht/haydarpas ... h4939.html

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 24 Eyl Pzt, 2018 17:42

eylemler süresince de hep hızlı trenin geleceğini söylediler.

keşke yarım saatte bir Marmaray da gelse, aynı şey Sirkeci için de geçerli (aradaki istasyonlar da kullanılmış olur)

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 24 Eyl Pzt, 2018 18:32

Edil Arda yazdı:eylemler süresince de hep hızlı trenin geleceğini söylediler.

keşke yarım saatte bir Marmaray da gelse, aynı şey Sirkeci için de geçerli (aradaki istasyonlar da kullanılmış olur)
Güzel bir düşünce. Benzerini İZBAN, Alsancak'ta uyguluyor. Haydarpaşa'ya adapte edersek; Gebze'den gelen tren Haydarpaşa'ya gider, yolcu boşaltır ve yolcu alır. Arka kafadan bu sefer Ayrılıkçeşme, Sirkeci, Halkalı yönüne gider. 8) 8)

Aynı şekilde, Halkalı'dan gelen tren için yapılır. Yada "Ayrılıkçeşmesi - Haydarpaşa" arasında mekik tren çalıştırılır.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 24 Eyl Pzt, 2018 18:51

ama mekik trenin Ayrılıkçeşme'sinde kalkacak yeri yok,
gerçi haberdeki "önce Ayrılıkçeşme’ye, sonra Haydarpaşa’ya" sözünden ayrı bir peron yapılacakmış gibi anlıyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Eyl Pzt, 2018 19:48

Ben ifadelerden yine biraz yarım yamalak bir iş olacak diye anlıyorum. Haydarpaşa hazırlanana kadar Ayrılık Çeşmesi bir peron YHT için hizmet verebilir, bir peronda Marmaray için hizmet verebilir ama bu durumda Pendik tarafına halen banliyö çalışması lazım. En başından beri Ayrılık Çeşmesi nin basit bir banliyö istasyonu olduğunu söylüyorum, burada 4 yol 2 peronlu bir yapı yerine bu güdük şeyi koydular.

Diğer taraftan benim kafama yatan ki orası da bence yenileme sırasında geliştirilebilir di ama yapmadılar sanırım, Söğütlüçeşme, ilk etapta YHT Söğütlüçeşme' ye kadar gelebilir, burada banliyö aktarması yapılır, Haydarpaşa da işler bitince de baş durak Haydarpaşa' ya çekilebilir

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 24 Eyl Pzt, 2018 22:40

Söğütlüçeşme çok iyi bir YHT/bölgesel tren/ulusal tren başlangıç durağı olur..
Marmaray’ın ortasında sayılır..
Metrobüsle kolayca erişiliyor..
Minibüs ve otobüsle kolayca erişiliyor..
Vapura da yürüme (15-20 dakika) mesafesinde..

metro_5
Aylık Paso

Mesaj gönderen metro_5 » 24 Eyl Pzt, 2018 22:59

Esat yazdı:Ben ifadelerden yine biraz yarım yamalak bir iş olacak diye anlıyorum. Haydarpaşa hazırlanana kadar Ayrılık Çeşmesi bir peron YHT için hizmet verebilir, bir peronda Marmaray için hizmet verebilir ama bu durumda Pendik tarafına halen banliyö çalışması lazım. En başından beri Ayrılık Çeşmesi nin basit bir banliyö istasyonu olduğunu söylüyorum, burada 4 yol 2 peronlu bir yapı yerine bu güdük şeyi koydular.

Diğer taraftan benim kafama yatan ki orası da bence yenileme sırasında geliştirilebilir di ama yapmadılar sanırım, Söğütlüçeşme, ilk etapta YHT Söğütlüçeşme' ye kadar gelebilir, burada banliyö aktarması yapılır, Haydarpaşa da işler bitince de baş durak Haydarpaşa' ya çekilebilir
Zamanında da bu iş saçma yapıldı! Asrın projesi dendi sadece iki tünel yapıldı, Hızltren için en az 3 tünelli inşaa edilmeliydi ki trafik aksamasın, Söğütlüçeşme 3 peronlu orada YHT için duraklama noktası olabilir ama Kazlıçeşme ye çıkana kadar Kazlıçeşme dahil 5 istasyon trafiği var trafikte zaten Marmaray banliyö trenleri olacak bu yüzden sirkülasyon çok sıkıntılı geçecek.
Bide açılış olduğunda inşallah yine elektrik kesilmez, Ankara dönüşte Sapanca da 1 saat kaldı tren, hat açılalı 5 ay falan olmuştu gece tren sapanca da mahsur kaldı, sebep elektrik kesintisi! O gün çaresizlik ne onu anlamadım, olmaması gereken olduğu için gideceğim yere geç kaldım.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 25 Eyl Sal, 2018 05:29

Esat yazdı:Diğer taraftan benim kafama yatan ki orası da bence yenileme sırasında geliştirilebilir di ama yapmadılar sanırım, Söğütlüçeşme, ilk etapta YHT Söğütlüçeşme' ye kadar gelebilir, burada banliyö aktarması yapılır, Haydarpaşa da işler bitince de baş durak Haydarpaşa' ya çekilebilir
Herhalde en iyi çözüm bu olur. Çünkü YHT'nin İstanbul içine gelmesi gerekiyor. Söğütlüçeşme'de 4 Hat var değil mi?

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 25 Eyl Sal, 2018 09:46

var.0

“İstasyon ve Duraklar” sayfasına dön