1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

ist-F.06 » Boğaziçi Sahil Semtlerinden Metroya (M2

Gönderilme zamanı: 11 Eyl Prş, 2008 13:27
gönderen Mehmet Kasım
Ne dersiniz? Ortaköy-İstinye arasındaki semtlerden metro hattına yakın olanları füniküler sistem ile metroya bağlamak nası olur?

Sahil boyu metro yapmaktansa en iyi aksı seçip oaa füniküler ile kısadan çözüme ulaşmak nasıl olur?

Zincirlikuyu, Levent, 4.Levent, Sanayi, Maslak, Hacıosman gibi metro istasyonlarına en yakın sahil noktalarına füniküler.

Hacıosman-İstinye Füniküler Sistemi

Şimdi değil 25 sene sonra :D

Gönderilme zamanı: 11 Eyl Prş, 2008 14:11
gönderen canas
Sariyer'e ozellikle gerekli diye dusunuyorum.

Gönderilme zamanı: 11 Eyl Prş, 2008 14:21
gönderen alabay
Boşver yahu, otobüs yeter, ne için o kadar kısa hatlar yapılsın ki?!

B. Alabay

Gönderilme zamanı: 11 Eyl Prş, 2008 19:05
gönderen Esat
Mehmet bir aralar bir harita dolasiyordu hani elimizde zaten orada bu M2 hattini dogu ve bati yönünde yatay kesen bir takim proje/düsünceler vardi hatirlar isen, o zamanlar bunlarin havaray oldugu ya da olacagi söyleniyordu ama bence revize edilerek funikülerde olabilir fakat bildigin gibi tünel insaatlarin maliyeti havaray a göre daha yüksektir havaray in ise estetik kaygi problemi var, dedigin gibi 25 sene sonrasi icin simdiden planlanarak istasyon ve güzergah üzerindeki arsa ayarlamalari yapilmalidir.

Gönderilme zamanı: 11 Eyl Prş, 2008 22:00
gönderen alabay
Bence fünimüni yapmayın, 50 sene ilerisi için en az metro gerek. O zamana kadar mıknatıslı metro vardır. Belki de rayCERN falan icat edilmiştir, kim bilir ki.

B. Alabay

Gönderilme zamanı: 11 Eyl Prş, 2008 23:43
gönderen Esat
olabilir CERN benim dediklerimi dogrulayacak görünenlerin göründügü gibi bilinenlerin bilindigi gibi olmadigi ortaya cikacak fizik kitaplari yeniden yazildiginde sen benim komplolarim ve hayal dünyamin gercekligin süper iletken miknatislar ile giden teleferiklere bineceksin :D

Gönderilme zamanı: 12 Eyl Cum, 2008 12:33
gönderen Mehmet Kasım
alabay yazdı:Boşver yahu, otobüs yeter, ne için o kadar kısa hatlar yapılsın ki?!B. Alabay


Otobüsü sevmiyorum abi :D Rahat ve konforlu değil. En önemlisi dakik değil. Yeter diyorsun ama yetmez abi. Yürümüyor trafik. Kilit her yer.Dün Yeşilköy'den Etilere 1.45 dakika da gittim. Özel araçla birde. Olsaydı bir metro+havaray gibi bir şeyler iyi olmazmıydı 30 dakka da giderdim. Anasını satayım burada akşama akdar niye yazıyoz. Sinirimizi atabilmek deşarj olabilmek için. Bir sebebi de bu. Rahatlayalım :D

Bu tarz kısa hatlar olabilir neden olmasın. Zaten metro sistemi bir otursun gündeme gelecektir. İBB havaray gibi şeyler düşünüyordu zaten M2'den dağıtım yapacak.

Gönderilme zamanı: 12 Eyl Cum, 2008 19:47
gönderen alabay
Bence, olacaksa, doğru dürüst büyük hatlar olmalı. Veya tramvay. Gidin Prag'a, dedim ya!

B. Alabay

Gönderilme zamanı: 12 Eyl Cum, 2008 23:59
gönderen Esat
dogru dürüst büyük hatlar bu bahsettigin konumda gereksiz bogaza paralel bir hat belki ama yatay hatlar bence gercekten gereksiz yahu gidin oradaki arabalara bir bakin en adisi jeep be o adamlar metroyami biner hic sanmiyorum eger illaki bogaz kiyisi ile metro arasinda bir erisim gerceklestirilecek ise bu bence havaray olmalidir, funiküler sistemler delme tünel oldugu icin pahaliya cikiyor ve ara durak genellikle olmuyor (olanlari var di sanirim) ama havaray da bu problemler söz konusu degil.

Basar birak Prag kiyaslamalarini o bogazdaki hic bir yerde tramvay calismaz birak dogu-bati eksenini sahil yolunda bile olmaz artik

Gönderilme zamanı: 14 Eyl Pzr, 2008 13:00
gönderen alabay
İşlemezse bakalım dünyanın gidişiyle, yakıt fiyatlarıyla işler nasıl devam eder ...
Dünya değişiyor, klima değişiyor, her şey değişiyor ... İstanbul da uyanacak. En geç depremle. Sonra tramvaylar tertemiz döşenir.

Hast Du etwa schon aufgegeben?!

B.

Gönderilme zamanı: 15 Eyl Pzt, 2008 08:56
gönderen Mehmet Kasım
Prag ile kıyaslama yapmak doğru değil abi. Coğrafya farklı bir kere. İstanbul'a benzeyen ama metrosu oturmuş bir yer yok ki dünyada.

Moskova, Berlin, Paris, New York, Londra hiç biri benzemiyor ki.

3 ayrı bölge var İstanbul'da. Coğrafi olarak.

Anadolu Yakası, Avrupa Yakası Batı Tarafı ve Beyoğlu Yarımadası (Haliç Doğusu). Buna benzeyen bir yer hangisi?

Prag değil???

Gönderilme zamanı: 15 Eyl Pzt, 2008 11:58
gönderen alabay
Sen Prag'ı tanımamışın. Tepelik durumu mukaise edilebilir. Roma'yı şahsen tanımıyorum, ama belki orası da kıyaslanabilir.

B. Alabay