ist-M.04:05 » M5 Üsküdar-Samandıra Merkez Metro Hattı

Uğur
Serbest Geçiş

Re: ist-M.04:05 » M5 Üsküdar-Yamanevler Metro Hattı

Mesaj gönderen Uğur » 21 Ara Prş, 2017 22:37

Sesli anons nasıl eksik olabiliyor yahu? Kalite standartlarında yeri yok mu böyle belli başlı şeylerin?

Bir de kullanan varsa cadde seviyesinden tren kapısına olan mesafeyle ilgili yorum alabilir miyim? Ortalama kaç yürüyen merdiven iniliyor?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Oca Prş, 2018 21:41

Bugün akşam kısıklı tarafında bir işim nedeni ile hattı kullandım, hat ile ilgili mevzuya daha marmaray da iken aşina oluyorsunuz, işte koşturmak gerekiyor eğer aracı kaçırırsan 15 dk. beklemek zorunda kalıyorsun konuşmaları arasında ufak bir endişe ile yola başladım :) burada öncelikli sıkıntı Marmaray' da, yani bu hattın bu şekilde entegre olacağı belli iken, madem aktarmayı tek yönden vereceksin, neden orada sadece 1 (bir) adet yürüyen merdiven var? 2000 li yıllardayız, yüksek kapasiteli raylı sistem inşa ediyorsun ama yürüyen merdiven, 1 tane! Ok :) geçmiş olsun, hep söylüyorum en geç 2025 te tüm İstanbul da yürüyen merdiven ilavesi için ihale yapılır. Neyse.

Marmaray dan M5 e geçiş oldukça hızlı aslında bir anda M5 turnikelerini önümde görünce afalladım bile diyebilirim, ardından metroya indim, istasyonda bir eksik gözüme çarpmadı açıkçası, araç tam saatinde geldi ve tam saatinde de hareket etti, sonradan öğrendiğime göre şanslıymışım :) pik saat için araç full dolu değildi, yarı yarıya bir doluluk vardı diyebilirim. Araçların sürüş konforu bence gayet iyi, ivmelenme durma bu konularda çok rahatsız edici bir şey yaşamadım. Şimdilik izlenimim böyle kısa :) bir ara 9 istasyonu da gezmek istiyorum ama bakalım ne zaman olur.

Ha unutmadan, evet araçlarda hem sesli anons hem de kapı üzeri güzergahlar çalışmıyor, araç içerisindeki ekranlarda çalışmıyor, bu sistem bir bütün diye biliyorum, YBS diye geçiyor bir şekilde giderilememiş bir sorun olarak görünüyor ve rahatsız edici, istasyon saymak ya da her istasyonda acaba geldim mi diye etrafa bakmak zorunda kalıyor insanlar. Bu arada tutamaklarda monte edilmiş, başlangıçta ki sorun neydi açıkçası bende çok merak ettim tutamakları görünce :)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 04 Oca Prş, 2018 23:14

Abi, 4. Levent çıkışında dört (yazıyla: dört) haftadır yürüyen merdiven çalışması var..
Yukarıya zaten vardı, inişe de yapacağız diye kapattılar..
Geçen hafta baktığımda, aradan geçen üç haftada o etrafı kapalı yerde hiçbir ilerleme yoktu..
Yürüyen merdiven monte etmeyi bile beceremiyoruz, bir de dediğin gibi ihale açarlarsa metro durakları aylarca kapalı kalır..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Oca Cum, 2018 07:05

Engin Y yazdı:Abi, 4. Levent çıkışında dört (yazıyla: dört) haftadır yürüyen merdiven çalışması var..
Yukarıya zaten vardı, inişe de yapacağız diye kapattılar..
Geçen hafta baktığımda, aradan geçen üç haftada o etrafı kapalı yerde hiçbir ilerleme yoktu..
Yürüyen merdiven monte etmeyi bile beceremiyoruz, bir de dediğin gibi ihale açarlarsa metro durakları aylarca kapalı kalır..
işte tam da bu yüzden hatlar yapılırken en azından entegrasyon noktası istasyonlarında bu işin inşaat aşamasında çözülmesi lazım, bu iş sonradan teknik olarak yapılabilecek bir iş ama senin de belirttiğin gibi mahsurları da ortada

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 29 Mar Prş, 2018 19:51

Ben de dün ilk kez bindim bu hatta. Araçlar güzel ve yeni tabii ki de. İstayonlar da güzel. Sürücüsüz sistem kapıları, ışıklandırmaları ortamı daha da güzel gösteriyor açıkçası. Ancak istasyon tabelaları yerine çözünürlüğü bozulmuş piksel piksel istasyon isimleri kaplamaları çok kötü görünüyor. Bu kadar iş yap, bir istasyon tabelasını becereme! Esat kim bilir neler söylüyordur :x
Ancak güzel bir şey fark ettim. Hem Üsküdar'da, hem de indiğim durak olan Altunizade'de metro yüzeye çok yakın gidiyor. Bağlarbaşı sanırım o kadar değil ama bu iki durağın, özellikle de Üsküdar tarafının yüzeye yakınlığı beni şaşırttı ve sevindirdi. Keşke çoğu duraklar böyle olsa da maden ocaklarındaki galerilere iner gibi dakikalarca metro istasyonlarına inmek zorunda kalmasak. Neyse buna da şükür.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Mar Cum, 2018 08:21

langur yazdı:Bu kadar iş yap, bir istasyon tabelasını becereme! Esat kim bilir neler söylüyordur :x
deşme yaramı doktor, deşmeeee :)

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 31 Mar Cmt, 2018 13:05

İte kaka giden arada takılıp takılıp bekleyen bir metromuz var ona eyvallah ama şu istasyon tabelaları ucuz sütlü kahve içeceği ambalajı gibi mi desem yoksa 1980 model zevksizlik mi desem yoksa bulamaç gibi olduğundan beni vertigo yaptı mı desem ne desem bilemedim :D Acilen değiştirilsin! Oturaklar neden metal insan oturamıyor aşırı soğuk oluyor mabadımız donsun da bağırsaklarımız şişsin ve çevrimiçi vagon gazı üretelim diye mi :?: :D Herkese ahşap bize de metali layık gördüler.
IMG_6895.JPG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 01 Nis Pzr, 2018 01:18

zevksizlikten başka bir şey değil,
asansörler bile sade değil bu hatta,
tamamen rezillik.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Tem Sal, 2018 10:59

Hat uzatma etabının sinyalizasyon ve diğer test çalışmalarının entegrasyonu amacı ile Temmuz ayı içerisinde bazı tarihlerde işletmeye kapatılacak

https://www.metro.istanbul//duyuru/deta ... sa-bir-ara
İşletme yapılmayacak günler şu şekildedir;

12 Temmuz Perşembe, 13 Temmuz Cuma, 14 Temmuz Cumartesi, 16 Temmuz Pazartesi, 17 Temmuz Salı, 18 Temmuz Çarşamba, 28 Temmuz Cumartesi, 29 Temmuz Pazar, 30 Temmuz Pazartesi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Eyl Çrş, 2018 13:30

Hat sinyalizasyon test çalışmaları nedeni ile 4 gün boyunca işletmeye kapatılacak, işletme süresince M5 hat kodu ile otobüs işletmesi yapılacak.

https://www.ibb.istanbul/News/Detail/34971
Hizmette olan Üsküdar-Yamanevler bölümü ile birleştirme testleri için seferlerimize, 20-21-22-23 Eylül tarihlerinde ara veriyoruz.

Ulaşımın aksamaması için, M5 numaralı otobüsler metro güzergahında hizmet verecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.KAMUOYUNA DUYURULUR

Resim

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 19 Eyl Çrş, 2018 15:57

Esat yazdı:Hat sinyalizasyon test çalışmaları nedeni ile 4 gün boyunca işletmeye kapatılacak, işletme süresince M5 hat kodu ile otobüs işletmesi yapılacak.
Nihayet M5 açılacak demekir. Bu çok iyi haber.. 8) 8)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 20 Eyl Prş, 2018 09:27

38 aylık rekkor sürede hattı tamamlayan belediyemize teşekkür ederiz..

“İstanbul Metro Hatları” sayfasına dön