ist-M.04:03 » M3 Kirazlı-Metrokent/Başakşehir Metrosu (Bakırköy İDO-Kayaşehir)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.04:03 » M3 Metrokent-Kirazlı Metrosu (Metrokent-Bakırköy)

Mesajgönderen Esat » 11 Oca Prş, 2018 14:12

Hattın Mahmutbey istasyonunun M7 hattının Mahmutbey istasyonu ile bağlantılarının yapılması için inşaat çalışmalarına başlanacağını duydum, ben zaten istasyon inşa edilmişti diye biliyorum, sanırım 2 istasyon arasındaki erişim tünellerinin açılması ya da birbirine bağlanması için bir çalışma olsa gerek.

metro_5
Aylık Paso

Re: ist-M.04:03 » M3 Kirazlı-Metrokent/Başakşehir Metrosu (Bakırköy İDO-Kayaşehir)

Mesajgönderen metro_5 » 20 Eyl Prş, 2018 23:53

Arkadaşlar , bu gün kızdığım bir şey oldu. Koskoca TV8 gibi bir kanal , M3 hattını Taksim metrosuymuş gibi gösteriyor bir dizide.
Benim anlamadığım bu metro sistemi bu kadar utanılacak bir şey mi.
Yeni veya Eski bir hattı yayınlamak ne bileyim Taksim Şişli cıvarı dışında bir yeri tanıtmak yasak yada ayıp bir şey mi de koskoca bir TV kanalı böyle bir montaj a gidiyor. Bi izahı varsa bizede anlatsınlar bilelim, Kirazlı metrosunu çekip izleyiciye bu Taksim metrosudur dedirmenin sebebi nedir.
Hadi Bunu geçtim Bizim ülkemizde İstanbul da 29 Yıldır Metro hattı var, kaç senedir Dizi,Film çekiliyor İstanbul un ilk modern metro hattı hiç mi birinde olmaz. M1 Aksaray metrosu hiç mi bir diziye konu olmaz veya ara intro olarak geçmez.
Bu durum gerçekten canımı sıkıyor varsa yoksa M2.
Daha Düne kadar köy olan Levent tarafı kıymete bindi nedense.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.04:03 » M3 Kirazlı-Metrokent/Başakşehir Metrosu (Bakırköy İDO-Kayaşehir)

Mesajgönderen Esat » 21 Eyl Cum, 2018 07:08

dizinin ismini yazabilir misin, özelden de olabilir, görüntüleri görmek istiyorum da.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Yıllık Paso

Mesajgönderen Edil Arda » 21 Eyl Cum, 2018 15:59

muhtemelen daha tenha olduğundan daha rahat çekim yaparız diye orayı tercih etmişlerdir, ama dizinin senaryosuna göre Taksim metrosu olması gerekiyordur.
kasıtlı olarak utanma vb. olduğunu düşünmüyorum ama tabi izlemedim, bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 24 Eyl Pzt, 2018 17:16

Edil Arda yazdı:muhtemelen daha tenha olduğundan daha rahat çekim yaparız diye orayı tercih etmişlerdir, ama dizinin senaryosuna göre Taksim metrosu olması gerekiyordur.
kasıtlı olarak utanma vb. olduğunu düşünmüyorum ama tabi izlemedim, bilmiyorum.

Öyle zaten, yabancı diziler dahil mekansal olarak mantıksız bir sürü montaj var. Bunun getirisine bakmak lazım, bana anlatan herkes bu sahneleri çok faydalı bulduklarını, günümüz çocukları sidik yarışına alışık olduğu için bu sahnenin özellikle izletilmesi gerektiğini bile söyleyenler oldu. Toplam faydaya bakarsak yapılan işte bir yanlış yok, ha bana kalsa evet böyle olmamalıydı :)

“İstanbul Metro Hatları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir