ist-T.05:01 » T1 Zeytinburnu-Kabataş Tramvayı

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 16 Eyl Çrş, 2009 18:11

Yine tam anlamadım, ama ben o tarafların samimisi değilim, ondandır. Üsküdar'dan beş hat geçirip, öneri yapsan, aklım erer herhâlde :-)

B. Alabay

Doğukan
Aylık Paso

Mesaj gönderen Doğukan » 16 Eyl Çrş, 2009 19:18

Yeni inşa edilen 3. yol tabir ettiğimiz yol ve Zeytinburnu yönünde 2. yola bağlanan makas normal Zeytinburnu işletmesi için, yani şöyle diyelim Zeytinburnu-Kabataş hattı araçları Zeytinburnu yönünde bu 3. yolu kullanacaklar, mevcut peron bir orta peron gibi işlev görecek, Cevizlibağ-Beyazıt, ya da Cevizlibağ-Sultan Ahmet gibi varyasyonlarda 2. yolu baş durak olarak kullanacaklar.
Esat abi verdiğin bilgiler için teşekkürler ben de bunu çok merak etmiştim istasyonda görevli personele bu soruyu hiç sormadım ya onlar ban yanlış bilgi ya da bu bilgiyi yolculara vermenin yasak olacağı için onlara böyle soruyu hiç sormadım. Neyse Zeytinburnu Kabataş araçları 3. raydan kullanılacak demek ilginç. 2. raydan Beyazıt Sultanahmet seferi yapılacaksa ben az çok tahmin edebiliyorum. Cevizlibağ aslında en önemli aktarma noktası Metrobüs burada tramvayla yakın oluyor metrobüs yolcusu tramvay hattını kullanarak Kabataş yönüne kalabalık olmayan araçlar yolculuk etmek istiyor. Mesela metrobüsten inen yolcu üniveriste öğrencisi hat zaten Beyazıt'a kadar işliuyor. Öğrenciler bu uygulama sayesinde okullarına rahatlıkla ulaşıyor. Ama aynı şeyi neden Zeytinburnu için düşünmemşşler orasınıda bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Eyl Sal, 2009 19:08

http://www.haber7.com/haber/20090929/Is ... aksadi.php
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Cevizlibağ dolmuş kavşağından gelen damperi açık bir kamyon, saat 16.45'te tramvay istasyonunda bulunan elektrik direğine çarptı.

Çarpmanın etkisiyle elektrik direğinin telleri koptu ve bunun üzerine Çapa-Zeytinburnu arasındaki tramvay seferleri durduruldu.

Bu arada, hatta İETT otobüsleri ile ulaşım sağlanırken, onarım çalışmalarının devam ettiği ve kısa bir süre içinde tramvay seferlerinin başlayacağı öğrenildi.
Kötü bir noktada meydana gelmiş dolayısı ile hattın nerede ise yarısında işletme aksamış, haberin giriş saati 19:00 meydana geliş saatine bakarsak katener kopması olmuşsa bile çoktan seferler yeniden başlamıştır herhalde.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 01 Eki Prş, 2009 12:01

damperi açık bir kamyon....

yuh bee

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 20 Kas Cum, 2009 15:35

Bu hattın Karaköy istasyonuna yeraltı geçidi ile ulaşılmakta. Karaköy de otobüs duraklarına, vapur iskelesine, Turyol motor iskelesi ve tünel istasyonuna da bu alt geçit ile ulaşılıyor.
Alt geçit son dönemde yavaş bir hızla da olsa yenilendi, peki içinde yönlendirme işlemi nasıl yapılıyor bir bakalım...
Resim
Eveet görülen o ki sadece WC için bir yönlendirme düşünülmüş, ne vapura ne tünele nede T1 e nereden gidileceği belli değil turist yada sade vatandaşım yine el yordamına kalmış..
Resim
ama Sezarın hakkını verelim durağa çıkan merdivenin tam önüne bir tabela asmışlar,yasağı savmışlar oldu bitti.
Resim
her girişin önüne birer çift tramvay tabelası koymayı da düşünmüşler tabi.
İnşallah bu geçide adam gibi yönlendirmeler koyarlar da ben de bakarsın çektiğim resimlerle kalırım :!:

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 28 Şub Pzr, 2010 18:56

Kasım resimlerinden 3 ay sonra Karaköy geçidine yönlendirmeler nihayet biraz zevksiz de olsa asıldı... Şimdi herkes rahatça gideceği yeri bulabiliyor.
Tabi en büyük yazı yine WC :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Şub Pzr, 2010 19:17

kemal yazdı:Kasım resimlerinden 3 ay sonra Karaköy geçidine yönlendirmeler nihayet biraz zevksiz de olsa asıldı... Şimdi herkes rahatça gideceği yeri bulabiliyor.
Tabi en büyük yazı yine WC :wink:
Öyle deme Kemal abi :) en önemli ihtiyaç yahu. Evet bir takım yönlendirmeler yapılmış ama kendin çal kendin oyna, bu tüneli işleten kim? Yani bir dernek mi var, ya da ne bileyim bu dükkanların bir sahibi mi var? Vermişler bir tabelacıya adam güzelce tabela işini yapmış :P hadi o kadar küçümsemeyeyim tabelalar en azından birbirinin önüne yerleştirilmemiş yani kim yapmışsa biraz dikkat etmiş, yanlış olan şu Tramvay tabelası. Orası kime ait olursa olsun tramvayın tabelası kendi özel tabelası var ise o olmalıdır diye düşünüyorum, bütünlük, uyum, kurumlar arası iletişim, falan filan, bla bla, hava ısındı bahar geldi çene kaslarım gevşedi, beynimde eski anılar canlandı, Coşkun Sabah söylüyor :) Anılar.

Kullanıcı avatarı
abhazyalı ugur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen abhazyalı ugur » 26 Nis Pzt, 2010 11:04

Yönlendirmeyi şuan Ulaşım A.Ş çok güzel yapıyor yerlere ayak izleri koyuyor üzerine çıkış taksim şişhane yazıyor :P

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Nis Pzt, 2010 12:26

Yere yapılan yönlendirmeyi doğru bulmuyorduk bir zamanlar, ama bu konuda işletme ağır basmış illa ki yere yapılacak :) tabi bizim millet kafası önde yürüdüğü için yere bakıyor olarak algılanması normal ama yoğun yolculu istasyonlarda yere yapılan yönlendirme işaretlerinin bir anlamı yok bence, önce insanlarımıza dik yürümeyi öğretmek gerekiyor sanırım :) dik yürüsün ki ileriye baksın, yönlendirme denilen şeyi olması gerektiği yerde yani yukarıda görsün, neyse bu da bir gelişme en azından bir şeyler yapılıyor diyelim.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 26 Nis Pzt, 2010 13:16

İngilç bir nokta. İleri görüş disiplini yani ;-)

aykutkuru
Transit Yolcu

Mesaj gönderen aykutkuru » 28 Nis Çrş, 2010 13:47

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 May Pzt, 2010 17:18

2009 yılı yolcu rakamları

günlük ortalama : 227.970
aylık ortalama : 6.839.109
yıllık toplam : 82.069.309