ist-HR.05:01 » H1 Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı [Proje İptal Edilmiştir]

langur
Sezonluk Yolcu

Re: ist-HR.03:01 » H1 Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen langur » 16 Kas Prş, 2017 10:22

Esat yazdı: Sanırım bu yanlışı da asla düzeltemeyeceğim :) daha kovulacağım kaç köy kaldı bilmiyorum ama bu türk işi kafa yıkılmayacak ve yenilmeyecek, benim gibi küçük adamlar da tansiyon ve strese bağlı sebeplerle ölerek yok olacak.
Yalnız değilsin hocam. Hiç birimiz yalnız değiliz :D
Bilgi için hem sana hem @Decimus'a da teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-HR.05:01 » H1 Sefaköy-Başakşehir Havaray Hattı [Proje İptal Edilmiştir]

Mesaj gönderen Esat » 16 Kas Prş, 2017 10:47

Ne diyelim :) ümit fakirin ekmeği ama bugün gördüğüm bir hadise düzelme olmayacağı fikrimi tekrar perçinledi. Her ne ise, başlık inşaat aşamasından çıkartıldı. Proje İptal Edildi notu ile aktif olmayan sistem koduna çevirdim. Yine de üzerine tartışabiliriz.

Hector Troas
Sezonluk Yolcu

METRO DA İPTAL !

Mesaj gönderen Hector Troas » 30 Ara Pzt, 2019 16:08

Havarayın iptalinden sonra metro da iptal edilmiş görünüyor. Ulaşım Çalıştayı'nda Pelin hn'ın anlattığı aşağıdaki haritaya göre, 2020 bazlı optimum metro ağı şebekesinde bu hat görünmüyor. Ayrıca havalimanı-Kuyumcukent-Sefaköy arasında düşünülen havaray da iptal edilmiş.

Resim

Sefaköy'den sadece M2 Beylikdüzü Metrosu geçecek. Bakırköy'e gitmek isteyenler İncirli'de M3'e aktarma yapacaklar. Sefaköy-Halkalı arasındaki mahalle içi bölgeleri ise, İETT veya minibüse binip Sefaköy E-5'ten M2 metroya binecekler. Ya da Halkalı Meydan'a gidip M1B'ye binecekler. M1B ile Kirazlı'ya geçip, M3 ile Bakırköy'e gidilebilecek.

Halkalı-İkitelli arası ise zaten M9 Mehmet Akif İstasyonu, İkitelli Metro İstasyonları, M7 Temapar, Hastane, vs. var, çok mağdur değiller. Başakşehir'de de M3 var. Sanırım bu gibi gerekçelerden yola çıkarak, öncelikli hatlar arasında alınmadı. 2020-2024 döneminde ihale edilecek hatlar belirlenmiş. Bu hat iptal ! Hayırlı olsun. İptal kararını doğru buluyorum.

“Monoray Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön