ist-HR.01 » İstanbul Monoray/Havaray Projeleri

Sizce İstanbul İçin Monoray Aciliyeti Var mıdır?

Hayır, şu anda lüks kaçar
15
36%
Evet, çok şık olur
15
36%
Ulaşım sorunu çözüldü mü?
9
21%
Monoray ile ilgili bir bilgim/fikrim yok
3
7%

Toplam oy: 42

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Oca Pzt, 2015 13:46

Etüt ihalelerini pek ciddiye almıyorum, güzergah etüdü ise zaten hiç almıyorum :)

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 12 Oca Pzt, 2015 16:41

Seçim şeysi işte abi :D 10 yıldır metro dediler gelmedi, üstüne banliyö de gitti yıllardır geri gelmedi. Böyle değişik birşeyle çıkalım dediler galiba

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Oca Çrş, 2015 15:53

Zorluyorlar dur bakalım :)
1. Beyoğlu-Şişli (5,8 kilometre)
2. Zincirlikuyu-Beşiktaş-Sarıyer (4,5 kilometre)
3. Levent -Gültepe-Çeliktepe-Levent (5,5 kilometre)
4. Ataşehir-Ümraniye (10,5 kilometre)
5. Sefaköy-Kuyumcukent -Havaalanı (7,2 kilometre)
6. Maltepe-Başıbüyük (3,6 kilometre)
7. Kartal Sahil-D 100-Tuzla (5 kilometre)
8. Sabiha Gökçen Havalimanı-Formula (7,7 kilometre) yer alıyor.
http://emlak.haber7.com/emlak-gundemi/h ... ay-geliyor

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 15 Oca Prş, 2015 13:09

Sırf seçim öncesi göz boyamak için gereksiz işlerle vergilerimizi çar-çur edecekler yine...
Milletin parasını böyle heba edenlere yazıklar olsun, kendi ceplerinden olsa böyle har vurup harman savururlar mıydı acaba???

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Şub Pzt, 2015 13:05

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber ... M9ZlGdEiUk

Tuzla - Marmaray havaray projesi için fizibilite etüdü ihalesi yapıldı.
“Tuzla Havaray Projesi” kapsamında; havaray hattının güzergah etütleri, hat bazlı ulaşım etütleri yapılacak. Aynı zamanda, istasyon yerlerinin tespit edilmesi, istasyon ön projelerinin yapılması, işletme senaryolarının belirlenmesi, seçilen güzergahın imar plan tadilatları ve Mali ve Ekonomik Fizibilite Etütlerinin hazırlanması işleri de proje kapsamında gerçekleştirilecektir.

İşin toplam süresi 240 gündür.

Açık İhale Usulü ile yapılan İhaleye 11 firma katılmış olup, katılımcı firmaların isimleri şu şekildedir: Proyapı Mühendislik, Emay Mühendislik, KMG Proje Mühendislik, PROTA Mühendislik, Grontmij Ab, Türedi Mühendislik, TEKFEN Mühendislik, Mescioğlu Mühendislik, ZTM Mühendislik, Hakim İnşaat Mühendislik ve Betül Budak.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 03 Şub Sal, 2015 16:32

Resim
Bölgede yaşayan biri olarak görüşlerimi belirteyim
İçmeler istasyonundan gelen hat kırmızı hatı izlemek yerine siyahla çizdiğim rotayı izleyip Tuzla Merkez'e inmeliydi. Şu haliyle hat nüfusun az olduğu, askeri alanın bulunduğu yere gidiyor. Şu an bölgede Tuzla Belediyesi'nin seçim reklamı olarak kullandığı ve İBB'nin de katkıları olduğu Marina & AVM projesi yapılıyor, amaç gayet açık bölgedeki boş arazilerin değerini arttırıp rant yaratmak. Yoksa oradan Tuzla istasyonuna yürümek 10 dk falan yani. Tuzla Merkez Marmaray'a bu kadar uzakken havarayı oraya götürmek saçma biraz.

Ayrıca havarayın geçeceği Vatan Caddesi genişliği 22-23 metre civarı geniş bir cadde. Tramvay yapılsa görsel olarak daha güzel olurdu. Ama sanırım İBB metrobüste yaptığı hatayı yapmak istemediğinden ilk projesini kentin göbeğinde yapmak yerine, kenarda bir ilçe seçti. Başarılı olursa diğer projeleri hayata geçirmeye başlayacak

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Şub Sal, 2015 16:54

Arkadaşlar yapılan ihale fizibilite etüdü ihalesi, yani ortada bir yapım ihalesi yok, öncelikle bunu netleştirelim. Bu işler önceden de ihale edilirdi şimdi bunlar da haber yapılıyor. Bu konularda genelde tahminlerim tutmayabilir ama ben bunun ne öncelikli bir hat olduğuna inanıyorum ne de öncelikle yapılacağını düşünüyorum. Buna gelene kadar çok daha mantıklı havaray projeleri zaten mevcut ama Anatolian ın dediği gibi kenarda köşede bir yapalım görelim düşüncesi de olabilir, bilmiyorum.
En düşük teklifi 372 bin 500 lira ile Kmg Proje Mühendislik Müşavirlik Bilş. Tekn. Ltd. Şti., en yüksek teklifi ise 777 bin 725 lira ile Grontmij Ab verdi.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 04 Şub Çrş, 2015 18:34

Tuzla otobusleri gicir gicir oldu ya duz ovaya geniscene yayilmis Tuzla sahil bolumune havaray da gerekti. Deresi tepesi bol, yollari dar olan Kasimpasa, Okmeydani, Kagithane vb. veya yogun ana cd.leri anlarim da Tuzla'ya havaray nedir? Basibuyuk Maltepe arasina da dusunuyorlardi, basit indirimli kaliteli otobus minibusle cozulecek isler.

langur
Sezonluk Yolcu

Havaray Onayı

Mesaj gönderen langur » 14 May Prş, 2015 09:07

Bugün HAvaray ile ilgili böyle bir haber gördüm. Ayrıntısını bilen arkadaşlar bilgi aktarabilirse çok sevinirim.
Başakşehir-Sefaköy-Halkalı Havaray Hattı Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.
Kaynak

Engin Y
Seyyah

Re: Havaray Onayı

Mesaj gönderen Engin Y » 14 May Prş, 2015 10:08

langur yazdı:Bugün HAvaray ile ilgili böyle bir haber gördüm. Ayrıntısını bilen arkadaşlar bilgi aktarabilirse çok sevinirim.
Başakşehir-Sefaköy-Halkalı Havaray Hattı Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.
Kaynak
Halkalı, Başakşehir ile Sefaköy'ün arasında kaldığı için başlığı görünce şaşırdım.. Haberi okuyunca anladım ki zaten Başakşehir-Halkalı-Sefaköy'müş hattın aslı..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından yürütülen ve 11,60 kilometre uzunlukta olan Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Projesi, Sefaköy metrobüs durağından başlayacak, Halkalı Meydanı'ndan geçerek, Atakent, İkitelli ve Başakşehir 1. Etap Metrosu'na kadar gidecek. Proje, Beylikdüzü İncirli Metrosu, Kirazlı Halkalı LRT Hattı ve Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu ile entegre olacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 May Sal, 2015 11:01

Sefaköy - Halkalı projesi yıllardır vardı zaten, eski Küçükçekmece Belediye Başkanlığı yaptırmıştı hatta projeyi sanırım bunun Başakşehir e uzatılmış hali onaylanmış. Bu havaray projelerini çok ciddiye almıyorum, belki bir kaç yıl içerisinde bir tane "hadi bir de bundan olsun" diye yapılır ama kısa vadede hiçbirini beklemeyelim bence, hatta talepte etmeyelim :) gerenksiz işler bence.

O bölgeden bir de Sefaköy - Kuyumcukent - AHL havaray projesi var normalde ama AHL nin durumu son dakikaya kadar belirsiz olduğu için o projeyi hiç ciddiye alamıyorum.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 19 May Sal, 2015 12:19

Tuzla Havaray'ı daha önce bahsedilen ve Ulaşım Master Planında da yer alan tramvay projesi'nin havaray'a dönüştürülmüş hali mi? Yoksa ikisi ayrı projeler mi?

“Monoray Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön