ant-TF.01 » Babadağ Teleferik Projesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ant-TF.01 » Babadağ Teleferik Projesi

Mesaj gönderen Esat » 16 Tem Pzt, 2012 16:26

http://networkedblogs.com/zUXD1
Fethiye Güç Birliği Başkanı Akif Arıcan yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Babadağ hava sporları merkezi teleferik projesinin ihalesinin bu yıl Sonunda yapılacağını ve projenin 2013 yılı Sonunda tamamlanıp hep birlikte Babadağ teleferik ile çıkılabileceğini söyledi.
Anladığım kadarı ile bu Antalya'da yürütülen 2. teleferik projesi, elimizde resim ya da projeye dair net bilgiler yok ama yine de proje başlığı olarak paylaşıyorum. Babadağ'a yapılması düşünülen teleferiğin turizme olumlu katkı sağlayacağını iddia ediyorlar, buna bende inanıyorum. Ülkemize gelen turistlerin büyük kısmı Antalya ve civarına gidiyorlar muhtelemen ve Antalya ile aynı gün deniz ve dağ diye övünüyoruz, o zaman bu yolculukları da bir şekilde kolaylaştırmak gerekiyor, bakalım bu proje gerçekten 2013 sonuna kadar hayata geçirilebilecek mi?

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 16 Tem Pzt, 2012 21:28

Bir de Antalya kent içi sayılabilecek Tünektepe - Sarısu projesi var. Bunlar olgunlaşsın ayrı başlığı açarız. Daha erken diye yazmadım. belli mi olur rafa kaldırırlar biz de konuyu açıp kontrpiyede kalabiliriz yani.
Antalya’da dünyaca ünlü Konyaaltı sahillerinde denize girdikten sonra, teleferikle 670 rakımlı Tünek tepe’ye çıkarak yayla havası alabileceksiniz. (detay tünek tepe’den)

Tünek tepe üzerinde kurulu bulunan döner gazinodan Antalya’nın doyumsuz güzelliklerini panaromik olarak izledikten sonra sıkılınca yine anında teleferikle plaja inebileceksiniz.

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, Tünek Tepeye teleferik prejesinin yıllar öncesinden gündemde olduğunu vurguladı.

Başkan Arı, Teleferik projesinin Türkiye’nin vizyon projesi olacağını iddia etti.

İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, Tünek tepeye teleferik projesi için ilk etap da 5 trilyon ödenek ayrıldığını belirtti.

Arı, teleferik projesinin çılgın gibi göründüğünü ama gerçek bir proje olduğunu söyledi.

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, teleferik projesinin Antalya kadar Türk turizmine de katkı sağlayacağını ifade etti.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Tem Pzt, 2012 21:32

Aslında tek başlıkta devam iyi olurdu dediğin gibi Kemal abi, ben bir heyecan ile açtım başlığı :) bu Tünek tepe teleferiğini de gördüm ama ona açmamıştım, buradan takip ederiz, bunun dışında Tahtalı teleferiği vardı galiba Antalya'da ama o açıldı galiba? Hatta Mehmet Keleş te videoları vardı alıntılamıştım ya da yayınlamıştı herhalde.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 16 Tem Pzt, 2012 21:41

Tahtalı başlığı var zaten o çalışıyor .

“Halatlı Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön