ist-TF.01 » Sultanbeyli Teleferik Projesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16715
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

ist-TF.01 » Sultanbeyli Teleferik Projesi

Mesajgönderen Esat » 19 Şub Prş, 2015 09:01

İBB Sultanbeyli ilçesinde teleferik projesi için çalışma başlatmış ve bir de fizibilite etüdü ihalesi gerçekleştirmiş. M5 Üsküdar - Çekmeköy metro hattının Sultanbeyli istasyonunun olduğu bölgeden başlayarak Sultanbeyli Gölet ve Sultanbeyli Kalesi (ne kalesi yahu? orada yerleşim kaç yüzyıl önce başlamış? :)) ne kadar gidecekmiş.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber ... wsID=22518

Yaklaşık 3 km uzunluğunda olması planlanan Sultanbeyli Teleferik Hattı Proje çalışmaları halen yapımı devam eden Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı’nın Sultanbeyli İstasyonu ile entegre edilerek Sultanbeyli Gölet Parkı’ndan geçerek Sultanbeyli Kalesi’nde son bulacak.

“Sultanbeyli Teleferik Projesi” işi; teleferik hattının güzergah ve hat bazlı ulaşım etütlerinin yapılması, istasyon yerlerinin tespit edilmesi, istasyon ön projelerinin yapılması, işletme senaryolarının belirlenmesi, seçilen güzergahın imar plan tadilatının hazırlanması, Mali ve Ekonomik Fizibilite Etütleri’nin hazırlanmasını kapsıyor.

İşin toplam süresi 240 gün.

“Sultanbeyli Teleferik Projesi” ihalesinde aşağıdaki firmalar teklif vermiş olup Sultanbeyli Teleferik Projesi’ne Teklif Veren Firmalar

1. EMAY Uluslararası Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş.
2. Proyapı Mühendislik Müşavirlik A.Ş.
3. Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.
4. Prota Mühendislik Proje Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.
5. Hakim İnşaat Mühendislik San.Tic.Ltd.Şti.
6. Türedi Mühendislik Müş.Mim.İnş.San.Ve Tic.Ltd.Şti.
7. Mescioğlu Mühendislik Ve Müşavirlik A.Ş.
8. Ser-Se Teleferik Lokantacılık Gıda İnş. Tur. San. T.L.Ş.

kenanmar
Serbest Geçiş
Mesajlar: 670
Kayıt: 28 Eyl Çrş, 2011 15:47

Mesajgönderen kenanmar » 19 Şub Prş, 2015 18:13

Samandıra'da Doğu Roma'dan kalma bir saray kalıntısı vardı ama Sultanbeyli - Aydos Tepesi'nde olsa olsa sanki kurt kuş ağaç ve değişik dönemlerden kayaç olabilir gibime geliyor. Aydos Tepesi'ni Sultanbeyli ve bölge halkı için bir eğlence ve ferahlama yeri olarak düşünülüyorsa çok hoş ama Sultanbeyli'nin teleferiğe mi ihtiyacı var cidden tartışmalı, şehrin kenarına itilmiş ve İstanbul'a erişimi sınırlı kalan bir yere teleferik yerine daha anlamlı şeyler taşımak lazım diye düşünüyorum, ilk önce derhal metro!

Anatolian
Serbest Geçiş
Mesajlar: 747
Kayıt: 22 Haz Cmt, 2013 12:22

Mesajgönderen Anatolian » 19 Şub Prş, 2015 22:41

Keşke teleferik Aydos'a Sultanbeyli'den değil de Kartal'dan çıksaydı. Sultanbeyli'ni izlemek yerine Kartal tarafından denizi, Adalar'ı izlemek daha çekici bence


“Halatlı Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir