ist-MB.09 » metrobüs ve rezilliği

Kilitli
esra
Kaçak Yolcu

ist-MB.09 » metrobüs ve rezilliği

Mesaj gönderen esra » 25 Eyl Sal, 2007 02:12

bu metrobüslerın reklamını yaptılar ama beklenenden fos cıktı.ıyı güsel 17 dk da cevızlıbagdan avcılar a ulaşım ama 20 dkka köprüden yukarı cıkmak nasıl düzelıcek bunlar??son dıkkatımı cekende metrobüs ıcın E-5 tekı güvenlık yolunu kaldırmıslar acıl bı durum oldugunda ne yapıcaz cok merak edıyorum????????????????????????????

Kullanıcı avatarı
salih erdem KÖSTEK
Aylık Paso

Mesaj gönderen salih erdem KÖSTEK » 04 Eki Prş, 2007 10:12

Esra hanım acil bir durumda zaten güvenlik şeridine ihtiyacınız olmaz. :lol:

Çünkü trafik yoksa caddede basar istediğiniz şeritten gidersiniz :D

Şimdi diyosunuz ki 'ne diyor bu ya trafik açıkken olurmu , trafik sıkışıkken ne yaparız?'

Ama siz trafik sıkışık iken hiç emniyet şeridinin boş olduğunu gördünüz mü?
Orayı genelde babası muhtar olanlar kullanır ki , İstanbul şoförlerinin nerdeyse tarısının babası muhtardır :lol: :D

En azından artık muhtar çocuklarına özel bir şerit kalmamış . Ayrımda ortadan kalkmış .

Kızmayın ama haksızmıyım .......:?:

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 04 Eki Prş, 2007 10:27

O seridin kaldirilmasi hos degil.
Ama biraz soförlü medeniyeti varsa, ambülans, itfaiye ve polis icin koridor yapmayi bilmeli aslinda. Iki seritte herkes kendi seridinin bir yanina kayar yavasca, ortada bir serit acilir. Ben öylesini tanirim. Belki de acil durumlar icin metrobüs seridi de kullanilir (yukarida belirttigim vasitalar tarafindan), bilmiyorum.

B. Alabay

(Yoldan, o yüzden Türk harfsiz)

Kullanıcı avatarı
salih erdem KÖSTEK
Aylık Paso

Mesaj gönderen salih erdem KÖSTEK » 04 Eki Prş, 2007 10:57

Zaten emniyet şeridi amacına uygun değildi ama bu fikir çok hoş olabilir acil durumlarda metrobüs yolunu kullansa ambulans,itfaiye ve polis çok iyi olur aslında.....

Kullanıcı avatarı
salih erdem KÖSTEK
Aylık Paso

Mesaj gönderen salih erdem KÖSTEK » 05 Eki Cum, 2007 21:17

nedendir bilinmez bizim ülkemizde bir iş yapılırken hep kolaylık değil zorluk için yapılıyor...
Yani kulağımızı hep o malum yerden tutuyoruz....

C.bağda metrobüs için bir üst geçit yapıldı . İlk inşası başladığında ben bu geçitin bir ucunun tramvay a aktarma yapacaklar için istasyona yakın olacağını düşünmüştüm.

Gayet müsait de alan var c.bağa gidenler bilir ama geçitin ayağı caddede bitiyor tramvaya aktarma yapacaklar dolaşmak zorunda kalıyor

Resim

Resim

Eğer geçit görünen yerde bitmeyip benim resmi çektiğim yere kadar uzansa (alan da gayet müsait) tramvaya aktarma yapacak ,tramvaydan metrobüse aktarma yapacaklar dolaşmadan direk bu yolu kullanıcaklar.....

Kilitli

“Metrobüs & Troleybüs Genel Konular” sayfasına dön