ist-MB.07 » Metrobüsten Haberler

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 Ağu Cum, 2012 19:59

Birileri metrobüsü verdi, Allah da canları alır. :?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Ağu Cum, 2012 20:21

Hakkaten ucuz atlatılmış, yani yaralılar arasında herhalde yüzünden ve gözlerinden pek yaralanan yok, çok tehlikeli bir anda gözlerine patlayabilirdi o camlar, geçmiş olsun.

Tabii daha da enteresanı "neden kapıyı açmadığı için yolcu ile tartışan" şoför :) severiz biz tartışmayı, direksiyonu bırakıp kafa atmadığına ya da yolcunun adam direksiyonda iken gırtlağına sarılmadığına dua etmemiz lazım. Vallahi araştıracak gücüm olsa bu tip olayları sonuna kadar takip ederim, kim suçlu çıktı diye öğrenebilmek için.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 Ağu Cum, 2012 21:57

Aslında bu camlar security glass falan değil miydi? Toz buz olup, kesmeyen? Folyoluya da benzedi bazı resimlerde. Asıl facia, devrilseydi olurdu, Allah göstermesin.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Ağu Cum, 2012 22:08

alabay yazdı:Aslında bu camlar security glass falan değil miydi? Toz buz olup, kesmeyen? Folyoluya da benzedi bazı resimlerde. Asıl facia, devrilseydi olurdu, Allah göstermesin.
:) İFE üretimi değildir onlar, TSE nin bir yöneticisi kızmıştı bize niye TÜV den sertifikalattınız kendinizi diye :) bir şey diyememiştim ne diyeyim, adam koca kurumun yöneticisi. Ama diğer taraftan acaba nasıl bir çarpışma oldu, yani öyle çarpışma anında dağılmıyor falan diyoruz da, belki de dağılıyordur.

Ben biraz fotolara baktımda tahminimce yolcular çıkmak için falan kırmışlar onları, çünkü zaten dağılmamış, sanki ortasından vurulup düşürülmüş gibi, yolcuların içinde de dediğim gibi yüzünden gözünden yaralanmış pek kimse görünmüyordu, sanırım öyle olmuştur çünkü araçlar Mercedes yani pek öyle bir riske girecek iş yapılacağına ihtimal vermiyorum.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 02 Eyl Pzr, 2012 02:57

-------------------------------------------------------------------------------------
Yolcular metrobüs yolunu kesti

Beylikdüzü metrobüs hattındaki aktarma krizi büyüyor. Beylikdüzü’nden Avcılar’a aktarma yapılması, duraklarda büyük kalabalığa yol açıyor. Hıncahınç dolan duraklarda insanlar ayakta duracak bile yer bulamıyor. Ücretlere yapılan zam nedeniyle sinirleri daha da gerilen vatandaşlar, önceki akşam Cevizlibağ’da duraktan inip metrobüs yolunu kapattı. Araçların geçişine izin vermeyen yolcular güçlükle sakinleştirilirken, ertesi akşam yine benzer manzaralar yaşandı. Yaşananlara isyan eden İstanbul sakinleri, “Beylikdüzü’ne metrobüs geldi diye seviniyorduk ama şimdi her akşam sinirden çıldırıyoruz. Birçok metrobüs aracı duraklardan yolcu almadan boş geçiyor. Sebebini sorduğumuzda ‘Mazotu yok’ diyorlar. Duraklar çok kalabalık ve insanlar çok öfkeli. Bir akşam büyük bir olay çıkacak diye korkuyoruz” diyor.
01 Eylül 2012 Cumartesi
http://www.haberturk.com/yazarlar/esra- ... medi-gitti
-------------------------------------------------------------------------------------

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Eyl Pzr, 2012 11:19

Bunlar hiçbir simülasyon yapmamışa benziyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Eyl Pzr, 2012 18:17

Yolcular yapıyor simulasyonu sen merak etme :) tahminimce bu tantanalardan sonra ağıza bal çalmak için İBB UBAK'a aman boşver öbür hatları bir an önce Beylikdüzü metrosuna başlayalım diyebilir. Ya da sallamazlar öyle gider, sonuçta yol kesipte bir şey yapmıyorlar, sadece yol kesiyorlar. Bu ülkede yol kesene bir şey yapılmıyor amacı ne olursa olsun ki bu arkadaşların metrobüs yolunu kesmelerini de ben haklı buluyorum.

Neymiş mazotu yokmuş :) Baş durak ne işe yarar ya, yapamadınız mı Söğütlüçeşme'ye ve Avcılar'a ya da Beylikdüzüne bir mazot deposu ile pompası? İlla Edirnekapı garaja girmek zorunda mı otobüsler? Yanlız olay çıkacak falan korkuyoruz demişler ya, boşuna korkmasınlar ya, olay çıkması için İETT nin futbol takımı olması ve kupa kazanması ya da kaybetmesi lazım başka türlü kimse ayaklanıp bir şey yapmaz, yapmayın zaten ha, sonra bana sen azmettirdin dersiniz. :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Eyl Pzr, 2012 20:02

Berlin’den sonra sen bunlarla uğraşmazsın artık!

İnşallah fazla banliyö trenleri »ausfallen« yapmazlar :-)

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 04 Eyl Sal, 2012 13:43

Bazı metrobüs şöförleri Avcılar Metrobüs Durağı'ndaki dönüş rampasına inmeden durağın hemen arkasında direksiyon kırıp dönüş yapıyorlarmış. Acaba bu şöförlerin mi yoksa durak amirlerinin zekası mı? Gayet zekice buradan kocaman tebrik koyuyorum!

Resim
http://www.haberturk.com/yazarlar/esra- ... ler-bunlar

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Eyl Sal, 2012 16:50

Bununla ilgili bir haber okumuştum orada İETT yetkilisinin tünelde devam eden bir çalışma olduğu bu yüzden otobüslerin orayı kullanamadığı, bir süreliğine bu şekilde dönüş yapacaklarını söylediği yazıyordu, hangi haber sitesiydi hatırlayamıyorum ama şimdi. Tehlike konusuna gelince, tehlikeli tabii ama arkasından gelen araç sonuçta duraktan kalkış yapıyor ve herhalde sinyal veriyorlardır :) bence tehlike geceleri ortaya çıkabilir, ters yönden gelen araç şoförü fark edemezse çok kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bence bir diğer tehlike orada gerçekten sürüş tekniği anlamında güvenli dönüş alanı varmı? Şu ilk resimdeki otobüse bakıyorum da sanki bir kısa manevraya daha ihtiyacı var ya da direkt dönebilse bile orta tekerleği peron betonuna çıkaracak gibi, bu bence daha tehlikeli, orada tekerleklerin bu şekilde bir yorulmaya maruz kalmasını pek hoş bulmadım, tabii eğer öyle bir sürtünme oluyor ise, foto yanıltabilir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Eki Sal, 2012 13:22

Olay geçtiğimiz Cumartesi günü Avcılar’daki aktarma durağında yaşandı. Alınan bilgiye göre, metrobüs yolcu aldıktan sonra hareket etti. Henüz bir durak ilerleyen metrobüsün motorundan bir anda alevler yükselmeye başladı.

VATANDAŞLAR UYARDI

Durakta bir sonraki metrobüse binmeyi bekleyen vatandaşların uyarısı üzerine şoför inerek motoru kontrol etti. Motordan alevler yükseldiğini fark eden şoförün yardımına, hareket etmeyi bekleyen bir başka metrobüsün şoförü yetişti. Olayı fark eder etmez yangın tüpünü kapan şoför, alevleri büyümeden söndürdü.
http://www.rayhaber.com/metrobus-seyir- ... aldi-video

A mı diyeyim B mi diyeyim, ne diyeyim? Yolculara geçmiş olsun.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Başkan'dan, Metrobüs'ün nihai çöz&#

Mesaj gönderen Kamil16 » 16 Ara Pzr, 2012 08:26

Başkan'dan, Metrobüs'ün nihai çözüm olmadığının itirafı...8)

"Kadir Topbaş, bu hat üzerinde aslında raylı sistemin olması gerektiğini, ancak şu aşamada bunun mümkün olmadığını aktardı."

http://yasam.bugun.com.tr/kadir-topbas- ... ri/215527/

“Metrobüs & Troleybüs Genel Konular” sayfasına dön