ist-MB.06 » Metrobüs Duraklarına Erişim ve Tahliye Sorunları

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 23 Oca Çrş, 2013 08:42

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Oca Çrş, 2013 11:54

Hafif ferahlamış gibi bir görüntü … var mı bir değişiklik?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Oca Çrş, 2013 11:59

Evet ferahlamış gibi, iyi de olmuş, keşke diğer kalabalık duraklarıda bu şekilde genişletebilseler çok iyi olurdu. Herhalde en ferah üst geçit merdivenleride bu durakta var sadece :)

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 21 Şub Prş, 2013 20:37

Bundan böyle Mecidiyeköy yeni istasyon girişine trafik içinden geçilerek erişilecek!

Öte yandan çalışmalar son aşamaya gelmiş.

Resim

Resim

Resim

Resim
En son kemal tarafından 22 Şub Cum, 2013 00:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 21 Şub Prş, 2013 22:29

Bayağı dar yahu :shock:

Bana Berlin’deki yüz senelik Französische Straße girişini hatırlattı. Ama orasını kapatacaklar gelecekte.

https://www.google.de/search?tbm=isch&h ... tra%C3%9Fe

Hm, ondan bile dar. Yani, şöyle bir, iki kişi için iyi güzel, ama kitleler? Hayatta olmaz :D

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 02 Mar Cmt, 2013 18:48

Mecidiyeköy işi bitmiş. Yeraltı bayağı değişmiş yav vede hoş olmuş. :D

Resim

Resim

Resim
Bunlar Başar'ın dar merdivenleri.
Resim

Resim
Soldan Trump'a, sağdan Mecidiyeköy meydanına...
Resim
Metrobüsten metroya geçiş.
Resim

Resim

Trump mambocuları.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 02 Mar Cmt, 2013 19:01

Mecidiyeköy Metrobüs-metro-Trump Towers bağlantısının bitmesi altyapı bakımından gayet iyi olmuş ama tam metro çıkışına sağlı sollu tepenizden bakan birer tane kamera konması gayet itici olmuş. Sanki üstten röntgencilik yapar gibi bir durum. :x

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Mar Pzr, 2013 00:59

Güzel, hayırlı olsun, eleştiri yok, herkesin oradaki yanlışları görmesi gerekir ama yapılıp bitmiş ve düzeltilmesi zor bir iş içinde boş konuşulmuş olur, güle güle kullanılsın inşallah. :) kameralardan daha az itici olmaya çalışıyorum :D

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 05 Mar Sal, 2013 05:39

Üzüntümden kahroldum, Ajda Pekkan'ı hep birlikte toplanıp Metrobüs'e davet edelim. Esat, sana büyük görev düşüyor; inan ki bu halkla ilişkiler çalışması kaçmaz. :D
---------------------------------------------------------
Hiç toplu taşıma aracına binmediğini söyleyen Ajda Pekkan, metrobüse binmeyi çok merak ettiğini söyledi.
Mesela Zürih’te tramvaylar var ya, onlara biniyor, öteki tarafta iniyordum, sırf o zevkimi tatmin edeyim diye. Kimse tanımıyor ne güzel. En çok metrobüsü çok merak ediyorum, çok binmek istiyorum. Adalar’a giden İDO’ları merak ediyorum dedi. Kaynak
---------------------------------------------------------

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Mar Sal, 2013 09:55

Valla merakını gidermesini isterim, sonuçta ben insanların dünyada yaşadığı bazı hadiselerin kefaret sayılacağına inanıyorum, her insan bu anlamda metrobüste bir zulüm yaşamalı, eziyetini çekmeli, doğrusunu Allah bilir ama ben kefarete inanıyorum :):)

Diğer taraftan kendisinin toplum içinde rahat edemeyen ünlü durumunu da anlıyor ve hak veriyorum, genelleme yapmak istemiyorum ama görünen o ki ülkemizde ünlü olmak biraz problemli, aslında dünyada böyle bir problem var tabii ki, herkes bir ünlü ya da sanatçı görünce onunla resim çekileyim, yanında durayım, gözüne bakayım falan ister, ister de bunu abartmamak lazım. Geçenlerde Hagi'nin yaşadığı hadiseyi okumuşsunuzdur gazetelerde :) şeyini çıkartmamak lazım, şahsen ben pek kaale alıyormuş görünmem bir ünlü görünce ama içten içe "ulen bir resim çekilseydik ya bari" demişliğimde çok vardır, :) iyi kötü bir sosyal medya albümüm olabilirdi :P

Tramvay içinde Zürich'e gitmesine gerek yoktu aslen, yani kolayca ayarlanabilir bu iş ama kendisi gerçekten istermi bilemem :) aslında ben pik saati öneririm, normal kıyafetler ve makyajsız olarak çok dikkat çekmeden bir Cevizlibağ-Mecidiyeköy metrobüs ya da Cevizlibağ-Beyazıt tramvay yolculuğu yapabilir.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 09 Mar Cmt, 2013 15:35

Şirinevler-Ataköy arasındaki bu üst geçit artık İstanbul'Un yüz karası oldu.
Haberdeki video her şeyi anlatıyor. Kaynak
----------------------------------------------------------------------------------
İstanbul’da Şirinevler’deki üst geçitte izdiham yaşandı. Metrobüs ve metro için üst geçidi kullanmak isteyen çok sayıda kişi, ezilme tehlikesi geçirdi. Bir kişinin bayılması üzerine polis ekipleri geçidi kapattı.

Mesai saatleri çıkışında yoğunluğun yaşandığı Şirinevler’deki üst geçitte dün akşam izdiham yaşandı.
Metrobüs ve metroya ulaşabilmek için üst geçidi kullanmak isteyenler yürümekte zorlandı.
Yaşanan yoğunluk nedeniyle bazı kişiler ezilme tehlikesi geçirdi. Bayılan bir kadının yardımına üst geçitte bulunan bir hemşire koştu.
Geçitte iniş ve çıkış kilitlenince bölgeye polis ekipleri yönlendirildi. Polis, yoğunluğun azalması için üst geçide çıkışı kapattı.
Üst geçitteki yoğunluk ancak 2 saat sonra normale dönebildi.
Olaya tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerden önlem almalarını istedi.
Kaynak
----------------------------------------------------------------------------------

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Mar Cmt, 2013 16:52

Bir yerlerde bununla ilgili haber girmiştik ama bulamadım şimdi, hani belediye burada ultara moderen, dünyanın en büyük, en gelişmiş ve mühendislik harikası üst geçidini inşa edecekti? Kazma vurulmadı mı o günden beri?

“Metrobüs & Troleybüs Genel Konular” sayfasına dön