ank-L.03 » Ankara Metrobüs Hatları

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

ank-L.03 » Ankara Metrobüs Hatları

Mesaj gönderen Kamil16 » 08 Ara Cmt, 2012 18:14

Resim

Ankara'da da Metrobüs Hatları açılıyor. 8)

"Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, uzun mesafelerde süreyi kısaltacak metrobüslerle, özel metrobüs yolunda “taşımalı sistemin” pilot uygulamasına Gölbaşı- AŞTİ arasında yarın başlayacak."

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/22106696.asp

"Geçen hafta teslim alınan 50 tanesinden 15’inin Gölbaşı’ndan kente güzergah planlaması sürerken, 35’i Sincan ve Eryaman bölgesinden şehir merkezine yolcu taşımaya başladı."

http://www.tasimadunyasi.com/4654-Ankar ... nisti.html

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 08 Ara Cmt, 2012 19:21

Yaklaşık 2 aydır bu hat için kullanılacak 2012 model körüklü otobüsler, 1. bölge garajında boşu boşuna bekletiliyor. Hiç değilse otobüslerin bu şekilde değerlendirilmesi güzel olur.

Ayrıca Gölbaşı için ayrı EGO biletleri düşünülmüş. Gölbaşı mahallerinden kalkacak otobüslere ilk biniş, metrobüse 2. biniş, Ankaray'a 3.biniş.
Aktarma ücreti yok.

Normalde Ankara'da tüm 2. ve 3. binişlerde 60 kuruş civarı bir ücret kesiliyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Cmt, 2012 19:22

Bu istanbuldaki gibi izole bir sistem olmayacak herhalde? Gerci siz detayi oyle vermissiniz ben linkleri okuyamadim, ilk zamanlar haber boyle cikmisti diye aklimda o yuzden soruyorum.

2. 3. Aktarmalara ucret yokmu? Bu ne yav, nerde bu bolluk, bu Ankara Turkiye sınırları icindemi? :)

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 08 Ara Cmt, 2012 19:28

İzole bir sistem değil; 4 şeritli Konya Yolunun (Mevlana Bulvarının) en sağ şeridi bu otobüsler için ayrıldı.
Normal trafikten sarı bir çizgiyle ayrıldı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Cmt, 2012 19:34

ÖmerYILMAZ yazdı:İzole bir sistem değil; 4 şeritli Konya Yolunun (Mevlana Bulvarının) en sağ şeridi bu otobüsler için ayrıldı.
Normal trafikten sarı bir çizgiyle ayrıldı.
Insallah sorunsuz yuruturler, bakalim istanbulda bu uygulama yuruyormu gorecegim :) acikcasi istanbul ozelinde umitli degildim. Bana hep istanbul disinda bu otobus minibus isleri daha kuralli ve organize isliyor gibi geliyor.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

MAN Lion's City'ler Ankara'da üretildi.

Mesaj gönderen Kamil16 » 08 Ara Cmt, 2012 22:12

Resim

18 Metrelik MAN Lion's City'ler Ankara'da üretildi. 8)

"EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, MAN Lion’s City CNG doğalgazlı körüklü otobüslerin çevreci özelliğinin yanı sıra aynı zamanda engelli dostu olduğunu belirtti. Tahiroğlu, “Filomuza en son katılan otobüslerimiz son teknolojiyle donatılmış, GPS’le takip edilen, klimalı, doğal gazlı, ses sistemine sahip, alçak tabanlı, engelli dostu otobüslerdir. Avrupa’nın bu kadar genç ve bu kadar donanımlı filoya sahip olan tek belediyesiyiz” dedi."

http://www.tr.man-mn.com/tr/medya/press ... 55200.html

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Cmt, 2012 22:43

Oooooo yine bir en ile karsi karsiyayiz, bu beyanatlara gercekten inaniliyor mu? soylerken, Ankaradaki filo mu yenilendi? Tum filomu alcak tabanli? Ki aracin bu ozelligi uygun kaldirim ve bunu kullanabilen soforunuz yoksa bos istir. Bende hep bos konysuyorum galiba :) neyse benim gibi vizildayanlar icin seltox var ellerinde. Nedir klimali ve gps takipli otobusler, bak bu konuda tektir onu inkar edemem, biz Allah icin. Klimasiz otobuslere biniyoruz ve klimalama sureci cok bayagi uzun ama lpg li alcak taban falan dedin mi tum filo bazinda EN midir bilemem.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Ara Pzr, 2012 00:17

Accaipp bir EN :-) Bana öyle geliyor ki, sanki burada en külüstür kentlerde bile bu Lion otobüsleri yolda, körüklü, körüksüz, hem de çiftkatlı :-) Ama bura Okyanusya, unutmamalı!

“Metrobüs & Troleybüs Genel Konular” sayfasına dön