ist-L.02 » İstanbul Otobüs A.Ş. 500 Araçlık İhaley

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-L.02 » İstanbul Otobüs A.Ş. 500 Araç

Mesaj gönderen Esat » 05 Tem Prş, 2012 16:12

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Haberler/Pa ... eniID=6208

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin otobüs hatlarını özelleştirme çerçevesinde kurduğu iştirak şirketlerinden olan Otobüs A.Ş. yatırımlara devam ediyor. Kentin ihtiyacı olan otobüs filosu ihtiyacının karşılanabilmesi ve eldeki mevcut filonun yenilenmesi amacı yapılan alımlara bir yenisi ekleniyor. Alçak tabanlı ve engelli erişimli olması standart özellik olarak belirlenen alımda 500 araç için ihaleye çıkılacak.

İki ayrı şekilde toplam 3 bölge için yapılacak ihalelerin ilki 17 Temmuz'da Anadolu ve Beyoğlu bölgesi filoları için 18 Temmuz'da ise Avrupa (İstanbul) bölgesi filoları için yapılacak.

Araçlar şimdiden hayırlı uğurlu olsun, umarım sadece fiyat avantajı ile değil kalite avantajıda sunan bir firma tarafından kazanılır.
İHALE YERİ: İGDAŞ, Genel Müdürlük, Kazım Karabekir Cad. No:4 34060 Alibeyköy

TARİH: 17 Temmuz 2012 Saat 11.00 (Beyoğlu Bölgesi 124 otobüs) 14.00 (Anadolu Bölgesi 90 otobüs)

18 Temmuz 2012 Saat 13.00 (İstanbul Bölgesi 286 otobüs )

Ayrıntılı bilgiler kurumsal web sitesinden takip edilebilir.

İhale Şartnamelerinin Görülebileceği web adresi:
www.istanbulotobus.com.tr

İhale Şartnamelerinin Temin Edileceği Alım Adresi:
İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş.

Harbiye Mah. Kadırgalar Cad. Küçük Çiftlik Parkı Karşısı Şişli/İstanbul
Tel: 0212 240 34 00

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 06 Tem Cum, 2012 21:56

17P isimli yeni bir hat da kuruluyor, 26 otobüslük 17 hattından sonra otobüs sayısı 2 katına çıkmış olacak...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Tem Cum, 2012 22:00

Hakan yazdı:17P isimli yeni bir hat da kuruluyor, 26 otobüslük 17 hattından sonra otobüs sayısı 2 katına çıkmış olacak...
17P nereden nereye çalışacak Hakan? Banliyö hattının kapanacak diğer yarısı için mi? Yani Pendik - Haydarpaşa arası için falan mı?

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 06 Tem Cum, 2012 22:06

Ayrıntı yok ki, sadece Kadıköy Pendik yazıyor. O. A. Ş. Web sitesinde...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Tem Cum, 2012 22:20

Haberi bulamadım ama dün galiba Mehmet'in sitede banliyö hattının Haydarpaşa kesiminin yakında kapanacağı gibi bir başlık vardı açılmadı bir türlü sayfalar okuyamadım. Onunla ve diğer hattın numarasınında 17 olmasından yola çıkarak tahmin yaptım, bakalım göreceğiz. Pendik - Gebze kesimindeki hat ne kadar başarılı oldu, bununla bir kıyas yapılabilir sonuçta Pendik - Kadıköy arası bayağı uzun bir mesafe, yolcunun daha yoğun olduğunu söyleyebiliriz herhalde.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Tem Cum, 2012 15:11

500 araç alımı ile birlikte minibüsçüler yine aman aç kalacaz işsiz kalacaz diye belediye ye başvurdular herhalde, hemen en acilinden bir açıklama ile İBB minibüs esnafının yanında olduğunu, onları sonuna ve sonsuza kadar destekleyeceğini açıklamış. Mağdur olmayacaksınız, minibüsler kaldırılmayacak demişler. Ya daha 1-2 ay önce İBB değilmiydi minibüsleri kaldırmak için proje yapıyorum diyen? Bu ne yaman çelişkidir annem. Üzgünüm, üzgünüm çünkü benim gözümde bir devlet olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu konuda çıkıpta kararlı bir açıklama yapamıyor. Bir gün minibüsler kalkacak!!!! haberi hemen ertesi günü tekzip, yok yok hemen kaldırmayacağız vs. vs., Lütfen, lütfen dik durun, tutarlı olun. Çağın gerisinde kalmış bu ulaşım aletini kaldıracaksanız kaldırın, süreci açıklayın. Şu kadar ay içerisinde şöyle bir dönüşüm yöntemi ile sistemi değiştireceğim deyin. İBB bunu yapmaya kâdir ve muktedir olmalı, nedir bu endişenin sebebi? Ya biz sokaktaki insan olarak korkuyoruz minibüsçülere laf etmeye çünkü sonunda dayak var, ama İBB nin çekincesi ne? Oy demeyin lütfen, ben minibüs sistemini kaldırarak ya da değiştirerek ya da yenileyerek her ne şekilde yapılacaksa bir değişiklik yapıldığında oy kaybı olacağına inanmıyorum, minibüs esnafından oy kaybetsen bu değişiklikten memnun olanlardan oy kazanırsın, haydi İBB bunu başaracaksın :)

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber ... wsID=20448

http://www.lojiport.com/haberdetay/Mini ... lama/34544

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 15 Tem Pzr, 2012 22:31

C50 Pendik Kadıköy minibüs hattının sonunu şimdiden görür gibiyim, otobüs sayısı 2 katına çıkarsa ki ihale galiba 1 ay ertelenmiş, yani yıl sonundan önce minibüs yolu denilen Pendik-Kadıköy aksında otobüs sayısı 2 katına çıkmış olacak.

Daha önce 17 hattına Citaro otobüsler verilip, sayıları da artırılınca minibüslerin yolcusu yarı yarıya azalmıştı, şimdi daha da azalacak.

İstedikleri kadar isyan çıkarsınlar, İstanbul'un ilk kurtulması gereken minibüs hatları Pendik-Kadıköy ve Gebze-Harem...

“Araç Alım İhaleleri” sayfasına dön