izm-L.02 » İzmir Otobüs İhalesini OTOKAR Kazandı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

izm-L.02 » İzmir Otobüs İhalesini OTOKAR Kaza

Mesaj gönderen Esat » 05 Haz Sal, 2012 11:49

İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından İZULAŞ'ın filo yenileme çalışmaları çerçevesinde yaptığı ihaleyi OTOKAR firması KENT modeli aracı ile kazanmış. Toplam 100 aracı kapsayan ihaleyi kazanan firma teslimatın 2012 yılı içerisinde partiler halinde tamamlanacağını bildirmiş.

İzmir'e uzun yıllar önce gitmiştim ve o zamanlarda İstanbul'a göre bayağı kötü bir otobüs filosu vardı, tabi tüm kenti otobüs ile gezmediğim için genel bir yorumla hata yapıyor olabilirim belki ama görünen buydu. Geçen zaman içerisinde orta boy otobüs ihaleleri de düzenlenmiş ve bunlarda da yine OTOKAR firmasının üretimi DORUK model araçlar teslim edilmiş.

İzmir' e hayırlı olsun.

http://www.lojiport.com/haberdetay/Otok ... KENT/33914

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 05 Haz Sal, 2012 11:53

Ben son 2005’te gitmiştim ve otobüs durumunu çok iyi bulmuştum. İstanbul’dan (o zamanlar) çoktaraflı ve moderndi. Ama acaip hurda araçlar da vardı, bilhassa kentin güneyinde. Şahsen hurdaları da severim :-) Ne yazık ki çiftkatlıları çok azalmıştı, tek bir tane mi kalmıştı ne, o da bozuktu. Kentteki temiz hat numaralandırmasına hayran kalmıştım. Sistematik değil (Berlin’de hat numarası hat hakkında bütün önemli şeyleri söyler şekilde), ama karışık da değildi.

“Araç Alım İhaleleri” sayfasına dön