ank-M.02 » Ankara Metro Araç İhalesi Sonuçlandı

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi
Mesajlar: 5249
Kayıt: 21 Eyl Cum, 2007 12:12

Mesaj gönderen alabay » 19 Nis Cum, 2013 13:32

Neden kızıyorsun ama? Tam bize göre işte, tam T4’lük bir iş. Bayağı denk. Denk mi olsun, dank mı? Fren hesabıymış felan folan.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh
Mesajlar: 16845
Kayıt: 17 Eyl Pzt, 2007 13:37

Mesaj gönderen Esat » 21 Tem Pzr, 2013 21:18

Ankara metrolarında çalışacak iki vagon setinin İzmit Derince Limanı'na geldiğini belirten Tahan, "Önümüzdeki günlerde diğer vagon setleri de Çin'den yüklenip gelecek. Birkaç gün içinde raylara indireceğiz. Çin CSR firmasıyla bir mucize gerçekleştirdik ve 7 ayda yeni projeyle metro aracı imal ettik. Kendileri de inanmıyorlardı bu kadar kısa sürede metro aracı üretmeye. Bana, 'Bu kadar kısa sürede üretim yapacağımıza inanmıyorduk ama gerçekleştirdik. Bu metro araç imalat tarihinde mucizedir' dediler. Dünyanın en iyi, en güvenilir, teknolojik olarak da en mükemmel metro araçlarını Ankara'ya getiriyoruz" diye konuştu.
İlk araçlar Derince' ye gelmiş oradan da kamyonlara yüklenip Ankara' ya getirilir artık, ne de olsa koca ülkenin siyasi başkenti ile ekonomik başkenti arasında tren yolu yok, tamam tamam geçici biliyoruz yht olcek :) de adamın bir b planı olur, ne bileyim yedek işletmesi olur, olmasa da olur ama olsa ne güzel olur. Bu arada araç testlerine Ağustos' ta başlanacakmış ve her zamanki gibi rahatlığımız ile 3 aya gerek yok biz o testleri 2 ayda bitiririz demişiz bile.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1052 ... uk-calisma

Cevapla

“Araç Alım İhaleleri” sayfasına dön