kay-T.02 » Kayseray Araç Alım İhalesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Şub Cmt, 2014 22:13

Yok be abi :) ben daha katilimci, liberal ekonomilerden yanayim :P sirf o yuzden yani ama yillardir cesitli firmalara komponent, kabin ureten firmalar var. Tuvasas, Sazcilar, Bozankaya, bojide railtur falan, tabiiki Durmazlar hazir urunu ile birkac adim onde, her halukarda kazanan ulke ekonomisi olur.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 22 Şub Cmt, 2014 23:15

Evet ihaleye yerli firmalar girip kazansında kim alırsa alsın

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Mar Pzt, 2014 09:17

Bakalım neler olacak, fuardan önce duyduğum bazı şeyler kafamda netleşti tabii ki, aldığımız haberlere göre Bozankaya firması da alçak tabanlı tramvay üretimine giriyor, bayağı da bir hazırlık yapmışlar. Kayseri' nin araç ihtiyacının aciliyeti nedir bu konuda bir bilgim yok arkadaşlar ile uzun süreli sohbet imkanı bulamadım ama bir işbirliği de Kayseray ile Bozankaya arasında çıkabilir mi bakalım?

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 10 Mar Pzt, 2014 19:58

Kayseri etapları tek tek açıyor onun için Bozankaya ihaleye yetişir mi bilmiyorum. En son KBB ihaleyi iptal edip tekrar düzenleme kararı almıştı. Tabi bu düzenleme BBB Recep Altepe tarafından yerlilik oranı ile ilgili olduğunu söylemişti. Onun için Durmazlar yeni hazırlık içerisinde ama İzmir ihalesini alıp üstüne Kayseri ve olası Kocaeli ihalesini de alırsa araç yetiştirme durumu nasıl olur bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Mar Pzt, 2014 21:33

Bu asamada yerlilik oraninda oynamak neye hizmet eder? Bence firma isaret etmeye girer bu ekonominin korumacilik ilkeleri ile izah edilebilir mi bilmiyorum, ben baska aktorlerinde pazara girmesini isterim, kimse tekel olmamali bunun rehavetinede kapilmamali. Durmazlar su an tek satici olmanin rahatligi ile 2 yillik brosur ile ulusal fuara geliyor, maket bile yok, ben bu tip ticareti hos bulmuyorum. Tanitim, pazarlama isin her asamasina gosterilen ozen onemli bence. :)

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 10 Mar Pzt, 2014 21:55

Onun içinde Bozankaya'nın yapacağı hamleler pazar için güzel olacak

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Nis Sal, 2014 19:04

Kayseray araç ihalesinde 2 firma şartname almış, bir kaç firmanın daha alması da bekleniyormuş, bakalım bu işte nasıl gelişmeler olacak.
Alınan bilgiye göre; son teklif verme tarihi 31 Mart 2014 günü saat 14:00 olarak ilan edilen ihalenin şartname satışları sürdürülüyor. Şartname alan firmalardan belirleyebildiklerimiz şöyle:

1. Bozankaya Otomotiv Makine A.Ş.
2. Hyundai Rotem Company

Söz konusu ihale ile ilgilenmesi beklenen diğer firmalar ise şöyle belirlendi:

1. Alstom
2. Ansaldo
3. CSR
4. Siemens
http://www.rayhaber.com/2014/kayseri-be ... zel-haber/

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 01 Nis Sal, 2014 19:33

Durmazlar yok :?: İzmir'i aldığı için mi ilgilenmiyor acaba? Eğer düşündüğüm gibiyse yanlış politika. Mevcut fabrika yetmiyorsa Bursa çıkışında bir fabrikaları daha var oraya taşınabilirler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Nis Sal, 2014 19:56

Evet, durmazlar yok. Sanirim simdilik 2 firma sartname almis, birdesartnameyi merak ediyorum acikcasi tam olarak ne istenildi acaba? Sonucta Bozankaya nin ortada bir araci yok, vossloh ile ortaklik yaparak mi yuruyecekler nasil olacak.

Ansaldo eski araclari veren firma, birde su var, iyi bir kaynak soyle soylemisti "CSR nin girdigi ihaleye avrupali buyukler girmez" bakalim nasil bir ihale olacak

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 01 Nis Sal, 2014 19:59

Esat yazdı:Evet, durmazlar yok. Sanirim simdilik 2 firma sartname almis, birdesartnameyi merak ediyorum acikcasi tam olarak ne istenildi acaba? Sonucta Bozankaya nin ortada bir araci yok, vossloh ile ortaklik yaparak mi yuruyecekler nasil olacak.

Ansaldo eski araclari veren firma, birde su var, iyi bir kaynak soyle soylemisti "CSR nin girdigi ihaleye avrupali buyukler girmez" bakalim nasil bir ihale olacak
Niye çan çin çonlar fiyat mı kırıyorlarmış? Sonuçta Alstom, Ansaldo küçük firmalar değil

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Nis Sal, 2014 21:01

Sorun olarak gorulen sey ihale ve teslim surecinin isleyisi, soyle diyelim, dogru bir teknik sartname hazirlamak, teslimat surecinde bu uygunluklari kontrol etmek, cezai yaptirim sartlari ve uygulanmasi. Kimseye camur atmaya gerek yok, yukaridaki proseduru uygulamaz iseniz size mal satan herkes bir yerlerden kirpmaya calisir, avrupali ureticiler de bu konuda masum degil :) ama bu firsati verende yukaridaki dediklerimi yapmayan alicidir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Nis Çrş, 2014 12:41

Yine bu konu ile alakalı gördüğüm bir haber
Bozankaya Grup olarak bu ihtiyacı görerek yola çıktıklarını ileten Bozankaya Grup Genel Koordinatörü İlker Yılmaz, Eurasia Rail Fuarı öncesinde yeni tramvay projeleri hakkında bilgi vererek: "Tamamıyla Türk mühendislerden oluşan bir ekip ile % 100 alçak tabanlı tramvay tasarımı hazırladık. Yürütülen Ar-Ge çalışmaları sayesinde, 33 metre uzunluğunda ve 5 modülden oluşan şehir içi alçak tabanlı tramvay aracını üretime hazır hale getirdik. Uluslararası standartlara uygun bu tramvay, şehirlerimizin ulaşım problemlerine çözüm olacak. Avrupa'dan ithal edilen ulaşım araçlarına kıyasla da kalite seviyesi yüksek ve mali açıdan daha avantajlı bir yerli üretim ulaşım aracı olarak ön plana çıkacak," diyor.
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2014/03 ... ye-cikiyor

“Araç Alım İhaleleri” sayfasına dön