brs-T.04:01 » T3 Cumhuriyet Caddesi Tramvay Hattı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Şub Prş, 2013 22:42

Valla biz Hasan kardeşimle o gün son durağa kadar gittik ama sohbet muhabbet derken hiç duraklara dikkat etmek aklıma gelmedi :) bana sorsanız bu kadar bile durak yok derim :D

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 15 Eyl Pzr, 2013 15:57

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Eyl Pzr, 2013 17:07

Bu Düwag lar geldikten sonra İstanbul' dan giden araçlar kullanılmaz oldu galiba? Hep resimlerde bunlar görünüyor ortalıkta :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 15 Eyl Pzr, 2013 22:04

E bunlar normal araçlar, ötekileri aslinda ikili, üçlü traksyonla bu yükü ancak kaldırır. Kıyaslarsak. Yani, Moda için iyi bence. İstiklâl’de de mantıklı; o iki hatta (şu an?) böyle Düwag gerekmez. Henüz gerekmez … Artı tekraylılık hakkında düşündüklerimi bilirsiniz.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 10 Ara Sal, 2013 23:30

Geçen gün hat üzerinde 201 numaralı bir Gotha boş tur atıyor atıyordu. Artık ya vatman alınacak ya da 201 numaralı araca bakım yapıldı.

Bu arada bu hattın uzatılma işlemi bahar aylarına bırakılmış. Recep Altepe'nin bir söyleyişisinde "T2 Terminal ve T3 Yıldırım hatlarının inşaatını daha rahat çalışmak adına kışı atlatıp bahar aylarında devreye alacağız" dedi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Şub Cmt, 2014 15:49

Seçim vaatleri arasına "tramvay yapıcam" dan sonra "tramvayı kaldırıcam" da girdi.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, göreve geldiklerinde Cumhuriyet ve İncirli Caddeleri’nde çalışan Nostaljik Tramvay’ı kaldıracaklarını ve Cumhuriyet Caddesi’ni tek yönlü tek şeritli trafiğe açacaklarını bildirdi.

Yaklaşık 500 esnafla görüşen Şahin, tramvayı kaldırma projesine ezici çoğunlukla destek aldı. Şahin’e sıcak ilgi gösteren esnaf, "Büyükşehir Belediye yönetiminin önünü arkasını hesaplamadan, iş yapmış olmak için, 'Ben yaptım oldu' mantığıyla hayata geçirdiği nostaljik tramvay bizim hayatımızı bitiriyor" diyerek Necati Şahin’e dert yandı.
Demek ki neymiş, sermayenin küççüğü büyyüğü yokmuş, sermaye her zaman kendisini düşünürmüş :) ha bilemem tabi orada tramvay gerekli veya değil ama herhalde tramvaya bizim kadar düşman başka bir halkta yoktur.

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 22 Şub Cmt, 2014 16:41

Zaten o araçların nostaljik bir yanı yok ki.
Bildiğin külüstür :!:
Ama araçlara kapalı bir caddeyi yeniden araç trafiğine açmak. Bu da kötü bir fikir

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Şub Cmt, 2014 16:48

Anatolian yazdı:Zaten o araçların nostaljik bir yanı yok ki.
Bildiğin külüstür :!:
Ama araçlara kapalı bir caddeyi yeniden araç trafiğine açmak. Bu da kötü bir fikir
Nostaljik kelimesi ve uygulaması başlı başına saçma, araçlar külüstür kısmını bilemem bana göre düwag lar taş gibi araç ama günümüz şartlarında beğenilmez. Yani bir Allahın kulu da çıkıp, kardeş bu hattı yaptık açtık ama yeni araç alalım, bir ucundan bir yerden diğer hatta bağlayalım falan demedi, hala da demiyor :) hat uzatılıyor hala nostaljik :)

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 22 Şub Cmt, 2014 20:19

Necati Şahin göbekten sallamaya devam ediyor. Kendisi İnşaat Mühendisleri Odası başkanıyken de sevmiyorum ve hala sevmiyorum. Siyaset görüşü çok kör ve mühendis olmuş ama hesaplama yapmasını bilmeyen biri. Caddede ki esnaf illa ki trafiğe açılmasını ister çünkü zamanında gün içerisinde trafiği mahvedip mal yükleme-boşaltma yaptıkları için. Şimdi saat 10:00 olunca caddeye araç girişi yasaklanıyor. Gün içinde mal gelirse esnaf amele tutup malları taşıtıyor yani işlerine gelmiyor. Bu caddenin trafiğe kapanması bence iyi bir şey. İnsanların şehir merkezinde sessiz buldukları tek yer bu cadde. Benim esnafım kusura bakmasın zamanın şartlarına uymayıp, geçen bu zamanı kendilerine uydurmaya çalışmaları nasıl bir mantelitedir anlamadım.

Bu hattın artık nostalji kısmı kalmadı. Hat artık T3 olarak adlandırılıyor ve hatta sadece Düwag'lar çalışıyor. Gotha'lar ise artık Mudanya yolcusu

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 27 Mar Prş, 2014 00:18

Nostaljik olmayan bir nostaljik tramvay
Araca öğrenciler, oturmadan dönen teyzeler , işten çıkan vs. gibi turizmle pek alakası olmayan insanlar biniyor.Pek bi' nostalji yok
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Mar Prş, 2014 07:39

En azından doğru bir karar ile numarası T oldu bari :) gerçi neden T1 denmedi onu da anlamadım ama olsun.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 27 Mar Prş, 2014 09:34

İşletimde T3 geçiyor araç üzerinde 501 yazıyor. Asıl ilginç olan bu bence :twisted:

“Bursa Tramvay Hatları” sayfasına dön