gan-T.04:01 » Burç Kavşağı - Gar Tramvay Hattı

kemal
Hareket Amiri

gan-T.04:01 » Burç Kavşağı - Gar Tramvay Hattı

Mesaj gönderen kemal » 03 Mar Prş, 2011 00:17

Gaziantep raylı sistemi 2011 Mart ayı başı itibarı ile yolculu deneme seferlerine başlamış bulunuyor. Hayırlı olsun diyerek biraz resim koyalım;
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 03 Mar Prş, 2011 09:04

Güzel.

Gideceği yeri de yazıyor, hat numarasına tabi gereh yoh.
Ama anlamadığım şu var, neden durak durumları, sanki şebeke 20 senedir işler hâlde gibi pis? Bunlar yepyeni, gıcır gıcır olmamalı mı? :shock:

Hat dallanmaları plânları var mı? Toplu taşım entegrasyonu hakkında bilgiler var mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Mar Prş, 2011 11:58

hat numarasına tabi gereh yoh.
Evet yok.
sanki şebeke 20 senedir işler hâlde gibi pis
Halen bir takım yapım işleri devam ettiği için olabilir mi? Bence öyle, resimlerde gayet net görülüyor, eh işte şimdi de ben viyaklayacağım :) yarım yarım yarım, amaaannnn ne gerenk var, bak koymuşuz oraya represmi bir güvenlik görevlisi ya da zabıta her ne ise, trende yürüyor, noch etwas?
Hat dallanmaları plânları var mı? Toplu taşım entegrasyonu hakkında bilgiler var mı?
Bu bilgileri edinebilecek birisini tanıyorum ama daha önce mailime cevap vermedi, gerçi sağolsun kendi ortamında sitemizden bahsetmiş, bir ara yine mail ile sormak lazım.

Benim dikkatimi en çok araçlar çekti, hakikatten güzel olmuş. Hattın henüz inşa halindeki görüntüsünün aksine araçlar gerçekten şıkır şıkır göründü bana.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Nis Cmt, 2011 16:26

http://www.haber7.com/haber/20110402/Tr ... r-turu.php

:) Gerçekten güzel haber, çok hoşuma gitti, Antep Belediyesi ve işletmeciyi bu cüretkar davranış için tebrik ederim, tramvaycı çiftede mutluluklar dilerim.
Burç Kavşağı'nda balonlar ve kurdelelerle gelin arabası gibi süslenen tramvaya gelinlik ve damatlıklarıyla binen Taşdemir ve Ergören, yakınları, çalışma arkadaşları ve basın mensuplarıyla birlikte şehri gezdi.

Tramvayın koltuğuna ilk önce gelin Zeynep Tülin Taşdemir sonra da damat Ümit Ergören oturdu. Vatman çift, durakta bekleyen yolcuların şaşkın bakışları arasında son durağa kadar seferlerini gerçekleştirdi. Balonlar ve kurdelelerle süslenmiş tramvayı gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Cep telefonlarıyla anı ölümsüzleştiren vatandaşlar, çifti her durakta alkışladı.

Vatman eğitimleri sırasında tanıştıklarını, evliliğe ilk adımlarını mesleklerini icra ettikleri vatman koltuğunda atmayı hayal ettiklerini anlatan damat Ergören, ''Bu hayalimizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Asım Güzelbey ile paylaştığımızda bizi onurlandırdı, bu hayalimizin gerçekleşmesine izin verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz'' dedi.
Resim

Resim

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 02 Nis Cmt, 2011 16:55

Arkadaş şu Gaziantep ne hoş bir yer olmuş, ilk fırsatta gitmezsem çatlayacağım haa :D

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 08 Nis Cum, 2011 12:51

Resim
Artık bu başlığı inşaat bölümünden çıkarmak lazım...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

gan-T.04:01 » Burç Kavşağı - Gar Hatt

Mesaj gönderen Esat » 08 Nis Cum, 2011 13:14

Aldım abi yeni başlığa, bu hattın ilk duraklarının ismi neydi, yani hat ismi ne :) Antep Kalesi - Antep Belediyesi mi :)
En son Esat tarafından 08 Nis Cum, 2011 13:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 08 Nis Cum, 2011 13:36

Burç kavşağı-Gar hattı diye geçiyor.
Durak isimleri sırasıyla;
Burç kavşağı
Üniversite
Tıp Fakültesi
Yurtlar
Rasaf Yolu
Kadı Değirmeni
Sarıgüllük
Masal Parkı
Sigorta Hastanesi
Değirmiçem
Valilik
Şehir Stadı
Gar

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Nis Sal, 2011 11:23

Hat işletmeye geçtikten sonra jeton düşmesi yaşanmış, Typisch Türkisch :) 10 adet daha araç satın alımı için ihale yapılacakmış, şimdi ihale yapıldığına göre acaba yeni araçmı satın alınacak? Pek sanmıyorum, tekstil sektörü değil ki bu kardeşim ihracat fazlasından 10 tanesini sana versinler, 10 tane sıfır ürettirmenin maliyeti akı ..oku mantığı olacağı için herhalde ikinci eldir.

Peki ikinci el ise neden ihale yapılıyor, sonuçta ikinci el ve Türkiye' de üretimi olmayan bir mal, ihalesiz alınabiliyor olması gerekir diye düşünüyorum, başka bir araç için küçük bir araştırma yapmıştım orada öğrenmiştim böyle bir detayı. Gidersin Köln' e, daha önce aldıklarından alırsın ya da o araçtan kullanan pek çok Avrupa ülkesi var, onlardan alırsın, hiç olmadı İstanbul' dan alırsın :) illa ki araya bir aracı koymaya, komisyon ödemeye gerek varmı, sanki böyle araç getirmeye çalışacak herkes konunun uzmanı da, vallahi sinirden içim içimi yiyor ha, bir halttan anlamayan herkes uzman oldu başımıza, bizde internet efesi.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 10 adet tramvay alımı için ihale düzenlendiği ve ihalenin 25 Nisan'da yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, ihaleyi yüklenecek firmanın 10 adet tramvayı 12 ay içerisinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi raylı sistem depo sahasında teslim edeceği ifade edildi. İhale dokümanının Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nde görülebileceği ve Satın Alma Daire Başkanlığı İhale Alım Satım Şube Müdürlüğü'nden 350 liraya satın alınabileceği kaydedildi. Açıklamada, isteklilerin teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat yatırarak ihaleye katılabilecekleri bildirildi.

Konsorsiyumların ihaleye teklif veremeyeceği, ihaleye verilen tekliflerin geçerlik süresinin ihale tarihinden itibaren en az 90 takvim günü olması gerektiğine dikkat çekildi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Nis Sal, 2011 13:29

Valla, Freiburg eski tramvaylarının bir kısmını hurdaya ayıracak, ama 1m raylık. Gomşuya bi soriim mi? Yan evde oturuyor (işletme müdürlerinin bir tanesi).

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Nis Sal, 2011 20:21

http://www.haber7.com/haber/20110419/GA ... vurusu.php
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, CHP'nin kentte deneme sürüşleri devam eden hafif raylı sistemin iptali için dava açtığını söyledi.

Hafif raylı sistemin hizmete girmesinden önce gürültü yapacağı, bölgede oturan insanların rahatsız olacağı konusunda çeşitli spekülasyonlar yapıldığını dile getiren Güzelbey, şöyle konuştu:

''Ancak tramvay devreye girdikten sonra bunun böyle olmadığını, herhangi bir gürültü kirliliğinin, güzergahı rahatsız edecek bir durumun olmadığını herkes gördü. Vatandaşlarımız da tramvaydan oldukça memnun. Ancak bugün başka bir gelişme oldu. Cumhuriyet Halk Partisi tramvayın iptali için dava açtı. 13 Mayıs tarihinde bilirkişiler buna karar verecekler.
Neden iptali için dava açmışlar onu bilmiyorum açıkçası, yani bana saçma geliyor, adamın biri para harcıyor, kentine vatandaşına hizmet için bir iş yapıyor. Buraya kadar tamam, yapılıyor açılıyor, başka birileri kalkıyor bunun iptali diyor :) iptali ne demek yani rayları direkleri söküp atacakmısınız? Normaldir, bazı şeyler genetiğe işliyor, siyasete girmeyeyim diyorum ama şimdi açacam ağzımı. Yanlış olan ne? Birileri para mı yemiş, para mı yedirmiş, aç davanı mahkum ettir, ya da devlete geri ödettir. Pahalı mı yaptırmışlar, yine kamu davası aç devleti zarara uğratmaktan cezasını verdir, ama güzergah yanlış diye dava açılmaz herhalde, öyle olsa bile düzeltilsin dersin, ya da ses yapıyor diye :) bu çok komik, tramvay bu ya ne bekliyorsunuz ki? Tramvay görmemiş insanlar bol olunca normal tabi sesinden rahatsız olunması, garibiz garip. Umarım iptal falan olmaz, yazık günah yapılmış bitmiş iş.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Nis Sal, 2011 20:41

Bu arada hattın Karataş bölgesine kadar uzatılması için bugün ihale yapılmış, ihale sonucu herhalde önümüzdeki günlerde açıklanır çünkü Başkan 1 ay içinde temel atma töreni yapmaktan bahsetmiş, tabi yine seçimler faktörünü göz önüne alalım diyorum, bakalım bilgi belge bulabilirsek açarız bir başlık konu ile ilgili yoksa o da yetim kalır, İUÇEK.

“Gaziantep Tramvay Hatları” sayfasına dön