1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

tr-HT.10 » "Yerli" Hızlı Tren

Gönderilme zamanı: 06 May Sal, 2014 11:15
gönderen langur
...milli YHT ile yeni nesil milli trende, konsept tasarım seçimi yapıldı. Endüstriyel tasarım çalışması da tamamlandı.

Mevcutlarla birlikte ileride açılması planlanan Yüksek Hızlı Tren (YHT) ve hızlı tren hatlarında çalıştırılmak üzere 106 adet YHT seti temin projesi yatırım programına alındı. Teknik şartnameleri tamamlanan 106 setten ilk 20 setin yurt dışından, 70 setin de en az yüzde 51 yerli katkı payı ile imal edilmesi planlanıyor. TCDD, kalan 16 adet YHT setinin ‘Milli Hızlı Tren Projesi' kapsamında üretilmesini hedefliyor


Kaynak

Gönderilme zamanı: 06 May Sal, 2014 15:28
gönderen Esat
Konsept tasarım, iki render görüntüsünden daha fazlası gerekiyor. Proje yönetimi, tedarik zincir yönetimi falan filan. Umarım başarıya kavuşacak bir proje olur ve bana kalırsa bu konuda tecrübeli bir stratejik ortak ile yürünmeli.

Gönderilme zamanı: 25 Tem Cum, 2014 16:38
gönderen langur
Sanırım bu konu hakkında bir iki laf etmiş Başbakan:

..."Eskişehir'deki Tülomsaş Demiryolu Fabrikası ilk buharlı lokomotif olan Karakurt'u imal etti. Şimdi de bu fabrika, hızlı trenlerimizi imal etmeye başlayacak. Projeler hazırlandı. 2017'de Türkiye'nin milli yüksek hızlı trenini artık Eskişehir üretecek.


Internethaber

Gönderilme zamanı: 26 Tem Cmt, 2014 09:32
gönderen Esat
Türkiye önce sağlamlık ve işletme güvenilirliği anlamında dünya çapında firmalara eşdeğer yürüyen merdiven ve asansör üretsin, trene de hızlısına da geçeriz inşallah. Hepsinden önce sadece raylı sistemler için olan ihtiyacı karşılayacak sorunsuz, sorun olduğunda çözüm üreten bir Türk asansör ve ym üreticisi görmek istiyorum ya :)