tr-HT.03:02 » Ankara-Konya Hızlı Tren Projesi

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 23 Eyl Prş, 2010 22:54

Yarım işi bende sevmem, de eğer açılıştan kasıtları istasyonların hazır olması ve alt yapı üst yapı hazır olması ama testlerin yapılmamış olması ise amenna. Eğer ki ilk saydıklarım da yarım olursa işte o zaman o açılış sadece göstermelik olur. Bekleyip göreceğiz ne olacağını...

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 23 Eyl Prş, 2010 23:10

hattın bitiş tarihi 1 aralık

testler başlayacak ve en az 6 ay test var.

mayıs gibi yolcu taşımaya başlayacak. şeb-i aruzda hızlı trene binmek istiyorsanız seçime girip başbakan olmanız lazım :) ki çok geç kaldınız.

özetle başbakan testlerden birinde hızlı trnenin içinde bulunacak. olay bu kadar basit :) abartılacak bir şey yok. yarım yamalakta yohh :)

hep kızıyorsunuz ama başbakan bu hatta özel ilgi göstermese, 10 senede bitmez. başbakan her seçime bir "tema" ile giriyor. 2009 seçimlerinin teması eskişehir idi, 2011 konya olacak.

sonraki seçimler 2012 cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olursa teme bulurlar merak etmeyin :) aha buldum bile ; yenikapı-söğütlüçeşme tüp geçit hattı :) tüpten köşke diye manşet atarlar :)

sonraki seçimelrde 2014 yerel seçimler. mart 2014'te. bilin bakalım ne olur tema: istanbul'a hızlı tren gelir. 2013 diyorlar. 1 sekme olur al sana tema :)

sonraki seçimi de siz düşünün. durun sizin yerinize ben düşüneyim; 2015'te genel seçimde tema ney?

ankara-sivas açılış, veya bursa.

temalarla gidiyor bu işler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Eyl Prş, 2010 23:16

Boş iş, yani yarım yamalak. Valla Mehmet hiç boşuna şak şakçılık yapma, ben kuru kuruya biat etmem, hiç bir zamanda etmedim, hiç bir zaman yediğim kabada s..madım. Fakat ortada bir gerçek var, test trenine binip size tren getirmişem, kazahistandan gelmişem falan bunlar boş iş be. :) Burada abartan biri varsa o da testleri cartları curtları açılış diyenler olabilir, ya da yapılan işlerin içine bilmem kaç bin tane ray kaynağı yaptık diye yazanlar olabilir, biz abartmıyoruz bana göre, gayet gerçekçiyiz.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 23 Eyl Prş, 2010 23:44

şakşakçılık yapmıyorum ki; durumu ortaya koyuyorum. bu ülkede işler böyle yürüyor maalesef. iş yapan adam yaptığını millete anlatmazsa nasıl oy isteyecek? oy siterken yüzü kızarmayacak mı?

başbakanın testler sürerken trene binmesinde ne var ki? basit bir şey. abartmaya gerek yok. insanlar sevinsin, mutlu olsun, kıvanç duysun. bu ülke böyle şeylere aç. bıraks evinsin. iki gıdımlık sevinci insanlara çok görme. adam yapmış eserim diye övünmek hakkı. en doğal hakkı. 50 senedir konuşulan bir şeyi adam hayata geçirmiş bırakta bi test trenine binmeye hakkı olsun. bu kadar gaddar olma yahu.

10 ekimde samsun tramvayı açılıyor.

hani seçim?

hani propaganda olurdu açılışlar.

bak seçim meçim yok ama 10 ekimde açılıyor. niye 2011 seçimleri beklenmiyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Eyl Cum, 2010 00:03

Bitmiş hattın açılışı için 2011 i bekleyen adam hiç iyi şey söylemezler, ayrıca yaptığın şey doğru düzgün ise onunla övünülür, lafa bak "YHT o gün hangi hız müsait ise onunla gidecek yine de gidecek" :) kendimize güldürüyoruz biliyormusun. 60 la gitsinde YHT gitsin, bu mudur mantık? Bununla mı insanlarımız mutlu oluyor? E güzelmiş. Mutlu olsunlar o zaman, Anti Depresan hat açılışları, buna ne deniyor biliyormusun, gergin toplumların patlamasını önlemek için gaz çıkartmak deniliyor. Halkın gazını almak için bak onu yaptım bunu yaptım. Ben yapılan işi eleştirmiyorum ki, ne güzel işte hızlı tren yapılıyor, ya bırak gitme Şeb-i Aruz mudur nedir ona hızlı trenle. Normal trenle git. Seneye açılışında bin bas 250 yi bak şimdi daha hızlı geldim de. İyi seçim olacak her şey güzel olacak, film o be, Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson sunar.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 24 Eyl Cum, 2010 00:13

şöyle düşün çok basit:

başbakan konya hızlı tren test sürüşlerine katıldı.

nokta. bu kadar. acımadı bitti. çok basit.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Eyl Cum, 2010 00:19

Hee tamam, bende acıyan bir şey yok, sizi acıtırsa kötü olacak onu düşünüyorum :) asıl . budur. Yazıyla "nokta" yani :D

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 24 Eyl Cum, 2010 09:50

bize bi şey olmaz. biz binmiycez ki :) başbakan binecek ona özel güvenlik tedbirini almışlardır herhalde.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Eki Prş, 2010 18:59

Yapım çalışmaları devam eden yeni hızlı tren hattının; Ankara-Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Hattı'na bağlandığı nokta olan Polatlı'da makaslar koyuluyor. Makasların yanı sıra elektrifikasyon bağlantılarının yapılabilmesi amacıyla Yüksek Hızlı Tren seferlerinde düzenlemeye gidildi.

Düzenlemeye göre 1 Kasım 2010 ve 5 Aralık 2010 tarihleri arasında Eskişehir'den Ankara'ya hareket eden Yüksek Hızlı Tren'lerin (11.15 ve Bayram ilave trenleri dışında) bütün sefer saatlerinde 15 dakikalık ötelemeye gidildi. Ayrıca, Eskişehir'den 22.00'de Ankara'ya hareket eden YHT'nin saati 21.15'e alındı. Ankara'dan Eskişehir'e hareket saatlerinde ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.
http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=24713

Konya güzergahının ana hatta bağlantı çalışmalarında önemli bir nokta, iki hattın birleştiği noktadaki makas bağlantıları gerçekleştirilecekmiş, bu inşaatta da işler gayet yolunda ilerliyor gibi, herhangi bir sarkma olacağını düşünmüyorum valla şimdiden Konya' ya hayırlı olsun diyesim geliyor. :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Kas Pzt, 2010 21:52

Ray birleştirme işlemi bugün gerçekleştirilmiş, basın mensupları ile birlikte hattın 65. km sinde birleştirme işlemini Ulaştırma Bakanı Yıldırım yapmış, bu da bir geçiş aşaması tabii ki, hızlı tren inşaatlarının Konya kesiminde de işler yolunda gidiyor.

http://www.haber7.com/haber/20101101/An ... i-adim.php
Bakan Yıldırım, Ankara Polatlı ile Ankara Pınarbaşı arasında 65. km YHT'nin son raylarını törenle birleştirdi. Törende konuşan Yıldırım, Ankara-Konya arasında adım adım sona yaklaşıldığını söyledi. Artık Konya'ya doğru ilerlediklerini kaydeden Bakan Yıldırım, sistemin Ankara ve Konyalılara hayırlı olmasını diledi.

Ray döşemeye 2009 yılında başlandığını vurgulayan Yıldırım, 17 ayda rayların döşendiğini, bunun bir dünya rekoru olduğunu belirtti. Dünyada buna benzer hattın 7 yılda tamamlandığını, Türkiye'nin 4 yılda bitirdiğini dile getiren Yıldırım, hattın tamamlanmasının sadece Ankara Konya değil, aynı zamanda Konya-Eskişehir, Konya-Bilecik, Konya-Bursa ve Konya-İstanbul'u da birbirine bağlayacağına işaret etti.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Kas Cmt, 2010 14:16

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=25132
Karaman, “Bu yıl sonuna kadar test seferlerine başlıyoruz” dedi. Karaman, 2013 yılında 48 yeni Yüksek Hızlı Tren (YHT) setine ihtiyaçları olduğunu belirterek, “6 YHT seti için alım ihalesine çıkacağız. 2011 içinde Köseköy-Gebze arasının yapımı için ihale sürecinin tamamlanmasını ve 42 tren seti için ihaleye çıkmayı amaçlıyoruz. YHT setlerinden 4’ü Ankara-Konya arasında kullanılacak. Ayrıca Konya-Eskişehir arasına da YHT seferi koyacağız” diye konuştu. Karaman, Ankara-İstanbul hızlı tren seferlerinin 2013’te başlayacağını belirtti.
Offff, offfff. Şimdi gidilir 6 tane Rotem alınır, sonra 42 tane için Siemens iyi fiyat verir 42 tane Siemens alınır, sonra her biri için ayrı parça derdine düş, ayrı bakım prosedürleri, cart curt. Ya 2013 e ne var şurada, yapın bir seferde 48 araçlık ihale, peyderpey teslim alın araçları, bu kadarmı zor, hiçmi TCDD nin aldığı trenleri koyacak park sahası ya da boş yolları yok yahu. Yani 2011 de Konya' yı açacağız diyorsun arkasından bütün hevesimi, heyecanımı bilmemne yapıyorsunuz. Ne kadar meraklıyız yamalı bohça gibi, şekil olsun, renkli olsun herbiri başka başka, tabi adına yamalı bohça demeyiz moderin olacaz ya patchwork yaptık deriz. :) Neyse ya Pollyannalar sevinsin, en azından Konya hızlı tren hattıda açılıyor, araçlarıda görmezden gelelim gitsin.

Kilitli

“Hızlı Tren Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön