tr-HT.03:01 » Ankara-İstanbul YHT 2.Etap İnşaatı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 24 Tem Prş, 2014 23:23

Valla icime sinmiyor, yok oyle hizlandirilmis kazasina bagladigimdan falan degil, boyle alelacele isleri sevmiyorum biliyorsunuz. Ya etap etap acilsin ne olacak ama istanbula geliyorsa da istanbul a gelsin, tum yollari tunelleri bitip gelsin yav, istasyonda eksik olmasin, su profesyonelligi ogrenemeyecegiz gitti.

h212
Aylık Paso

Mesajgönderen h212 » 24 Tem Prş, 2014 23:34

Ama almanlar da bu şekilde açıyorlar hatları, biten kısımlar açılır.
Sonuçta biten kısımdan halk yararlansın öyle değil mi?
şahsen ben bu şekilde açılmasını metroların da istiyorum 4 istasyon bittiyse örneğin 4 istasyon açılıp hizmete sokulmalı halk daha fazla bekletilmemeliydir.

alaz

Mesajgönderen alaz » 09 Ara Sal, 2014 17:55

Bu projeyle ilgili gözlemlediğim kadarıyla ayda 1 gibi bir ortalamayla somut bir gelişme yaşanıyor ancak 'Ankara-İstanbul YHT Projesi' denildiğinde hedef Ankara'dan Haydarpaşa'ya 3 saatte ulaşabilmekken şu anki durumda Ankara'dan Haydarpaşa'ya 3.45+ bir sürede ulaşılıyor.

Anladığım kadarıyla bu farkın temel nedenleri:
-Ankara'daki Başkentray projesinin tamamlanmamış olması
-Eskişehir'deki geçiş garının bitmemiş olması
-Eskişehir-Pendik arasında neredeyse hiçbir şeyin bitmemiş olması
-Haydarpaşa-Pendik banliyo revizyonunun bitmemiş olması
(yanlış verdiğim bir bilgi varsa düzeltin lütfen :) )

Bu konuya herkesin daha hakim olabilmek açısından; bu etapların ayrı ayrı kimin sorumluluğunda olduğu, bitirilmekten vazgeçilip geçilmediği (şu anki çalışma durumu) ve tahmini olarak hangi tarihte biteceği konusunda bilgileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Zira hatların kapanıp sonra bitirilmeden açılması gibi konular çok kafamı karıştırdı :D

h212
Aylık Paso

Re: tr-HT.03:01 » Ankara-İstanbul YHT 2.Etap İnşaatı

Mesajgönderen h212 » 25 Ara Cum, 2015 23:26

Geçen gün metrodayım tam zeytinburnu istasyonuna geldim Adamın biri sordu demiyorlu yakın mı diye , Abi nereye gideceksin dedim Adam Ankara ya dedi duraksadım, Hızlıtren le dedi, Ben abi demiryolu kapalı pendiğe gitmen lazım dedim vs. Yenikapı-Marmaray-M4-17B falan anlattım 4 aktarma yapması gerektiğini söyleyince adamın suratı asıldı.Şahsen ben üzülüyorum bu insanlara adam kimbilir ne umutla geldi İstanbul a , giderken trene binerim dedi binemedi.
Tabi adam söylediklerimden sonra kısayoldan otogar da inerek gözlerden kayboldu.
Yazık günah bu insanlara,Bakanlar Televizyonlara çıkıp Hızlıtreni İstanbul a getirdik diyorlar , Pendik e kadar getirmişsin İstanbul diye söylüyorsun hadi biz İstanbul dakiler biliyoruz böyle şehir dışından gelen insanlara ayıp değilmi sayın yetkililer,İnsanlara yazık değil mi insanların neden umutlarını kırıyorsunuz.

demfaruk
Abonman

Mesajgönderen demfaruk » 16 Şub Sal, 2016 19:22

Arkadaşlar Ankara İstanbul hattının İstanbul-Eskişehir kesimi sizce ne zaman tamamen bitirilebilecek? Bir fikriniz var mı? Yani bu konvansiyonel hatta gitdiği yerler falan ne zaman bitirilebilecek ve İstanbul'u 2 saatte Eskişehir'e kavuşturacak? Takip eden var mı? Teşekkürler :)

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 21 Şub Pzr, 2016 11:54

demfaruk yazdı:Arkadaşlar Ankara İstanbul hattının İstanbul-Eskişehir kesimi sizce ne zaman tamamen bitirilebilecek? Bir fikriniz var mı? Yani bu konvansiyonel hatta gitdiği yerler falan ne zaman bitirilebilecek ve İstanbul'u 2 saatte Eskişehir'e kavuşturacak? Takip eden var mı? Teşekkürler :)

Hocam, haftada bir iş için Pendik-Eskişehir (daha doğrusu Pendik-Ankara veya Pendik-Konya) trenine biniyorum..

Hızın 50 km/saat'e düştüğü kısımları 150 ile geçsek, yarım saat kısalır diye düşünüyorum..

Sahi bir tane tünel vardı çöken, orada bir gelişme var mı, yoksa kepçe hâlâ orada yatıyor mu?

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Serbest Geçiş

Mesajgönderen Kamil16 » 24 Eki Sal, 2017 06:59

Haftasonu YHT ile Pendik - Eskişehir arasında gidip geri geldik.

Pendik - İzmit arası tamamen yenilendiği halde maksimum hız 110 km.

İzmit - Arifiye arasında, Köseköy - Sapanca kesiminde kısmen YHT kendi yolunda gidiyor ve 200 - 250 Km hızları kısa süreler için görebiliyorsunuz.
Arifiye - Alifuatpaşa aarasında Sakarya nehir boyunca giden giden max. 60 km. hız ile gidebiliyor.
Pamukova'da viyadükler üzerinde görülen ve Alifuatpaşa'da tünele giren yeni YHT yol inşaatı göründüğü kadar ile devam etmiyor gibi.
Pamukova - Osmaneli arasında kısa süreliğine 250 km hızı görebiliyorsunuz.
Osmaneli - Bilecik - Karaköy arasında çok miktarda tünelden geçiliyor. 60 - 150 arasında bir sürat görüyorsunuz.
Bilecik - Bozüyük arasında YHT'nin kendi yolu inşaatı tamamlanmadığı için tek hat üzerinde gidilen yerler var.

Karaköy - Bozüyük - Eskişehir arasında YHT 150 - 250 Km hızlara erişebiliyor.

2,5 saatlik Pendik - Eskişehir yolu buradaki çalışmalar bitince 1,5 saate düşebilir...

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 24 Eki Sal, 2017 12:12

Kamil 16 yazdı:2,5 saatlik Pendik - Eskişehir yolu buradaki çalışmalar bitince 1,5 saate düşebilir...

Dolayısıyla, Haydarpaşa-Eskişehir yolculukları 2 saat,
Haydarpaşa-Ankara yolculukları 3 saat 15 dakika,
Haydarpaşa-Konya yolculukları 3 saat 45 dakika olabilir..

İstanbul-Eskişehir ve İstanbul-Konya arasında otoyol olmadığı için yavaşlatılmış YHT bile otobüse göre daha avantajlı..
Tek dezavantajı, trenin Pendik gibi İstanbul genelinden ulaşımı pek kolay olmayan bir yerden kalkıyor oluşu..
Bu ortadan kalktığında, hele hele Avrupa Yakası'ndaki hiç kimse, 3. Köprü'yi dolanan Eskişehir veya Konya otobüsüne binmeyecektir..

Arada otoyol olduğu için, İstanbul-Ankara arasında ise tren pek rağbet görmüyor..
Genelde Eskişehir'de neredeyse boşalıyor (trende kalanların bir kısmı Bozüyük veya Bilecik'ten binen Ankara yolcusu) ve tekrar Eskişehir-Ankara yolcuları ile doluyor..

“Hızlı Tren Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir