esk-T.04 » Eskişehir Tramvayı "EsTram"

fcinar
Aylık Paso

Mesaj gönderen fcinar » 23 Ara Sal, 2014 19:27

Esat yazdı:Eline sağlık, videoları da bir şekilde bekliyoruz artık, öyle bal çalıp kaçmak yok :)

Tabi bu deneme sürüşüydü daha iyilerini de bekleriz. Yalnız fullhd çekmedim diyorsun ama video boyutların bayağı bir büyükmüş :) full değilse de full e yakın herhalde.
Hocam 1280×720 HD cektim.
Birde FULL HD cekeydim bir video 15 GB faln olacakti heralde.😞

Videolari bende eklemek isiyorum da, youtubeden olacak gibi degil cooook yavaş ilerliyor! Internette yavas olunca bu is sorun. Baska bir yol bulmaya calisiyorum. Olmazsa sıkıstırıp, bir yere upload edeyim diyorum...

fcinar
Aylık Paso

Mesaj gönderen fcinar » 06 Oca Sal, 2015 14:41

Karlı Eskişehir ve Tramvay...

Resim

Resim

Çamlıca Hattında ki BAKSAN durağı...
Resim

--------------
Bir de geçtiğimiz günlerde bir tramvay raydan çıktı, onun görüntülerini de paylaşayım...

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Oca Sal, 2015 14:53

Karda tramvay güzel, kazada tramvay kötü. Geçmiş olsun, bu arada sanırım Eskişehir' e kar yağdığı zaman gelmeliyim :D:D

fcinar
Aylık Paso

Mesaj gönderen fcinar » 07 Oca Çrş, 2015 13:29

Esat yazdı:Karda tramvay güzel, kazada tramvay kötü. Geçmiş olsun, bu arada sanırım Eskişehir' e kar yağdığı zaman gelmeliyim :D:D
Eskişehir her daim güzeldir, seve seve eşlik etmek isterim...:wink:

Son durum;

Resim

evinizin balkonu TÜLOMSAŞ'ın bahçesine bakarsa, insan ister istemez raylı sistem hastası oluyor...8)

Mehmet keles
Moderatör

Mesaj gönderen Mehmet keles » 07 Oca Çrş, 2015 15:15

Çok ilginç ve güzel fotoğraflar. Teşekkürler.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 08 Oca Prş, 2015 12:32

Olmaz böyle güzellik , o Köprübaşı resmi harika !

fcinar
Aylık Paso

Mesaj gönderen fcinar » 01 Mar Pzr, 2015 02:16

ESTRAM AŞ 2014 yılı yolcu istatistiklerini yayınladı...

Resim

http://www2.estram.com.tr/Cntnt/25

--------------------------------------
Konuyla ilgili, ESTRAM Genel Müdürünün haber ajanslarına geçtiği bülten...

37 MİLYON BİLETLİ YOLCU TAŞINDI

Kent içi ulaşımı sağlayan tramvaylar 2014 yılında 37 milyon 294 bin 241 biletli yolcu taşıdı. 2014 yılı toplam yolcu sayısının, bir önceki yıla göre yüzde 9,4 oranında arttı. Bir yılda 2 milyon 544 bin 245 kilometre yol kat etti.

Resim

11 yıl önce hayata geçirilen ve kent içi ulaşımı sağlayan tramvaylar 2014 yılında 37 milyon 294 bin 241 biletli yolcu taşıdı. Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi (ESTRAM) Genel Müdürü Hakan Murat Bayındır, 2014 yılında yeni hatların da devreye girmesi ile birlikte, tramvayların, bir yılda toplam 37 milyon 294 bin 241 kişiyi yolcu ettiğini açıkladı. 2014 yılı toplam yolcu sayısının, bir önceki yıla göre yüzde 9,4 oranında arttığını ifade eden Bayındır, bir yılda 2 milyon 544 bin 245 kilometre yol kat eden tramvayların dünyanın çevresinde yaklaşık 407 tur attığını kaydetti.

ÜNDE 9 BİN KİLOMETRE YOL
Mevcut durumda uzatma hatlarının da devreye girmesiyle günlük toplam bin 80 sefer, yaklaşık 9 bin kilometre yol yapıldığını aktaran Bayındır, uzatma hatlarının işletiminin belirlenmesi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile birlikte çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Bayındır, “Bu çalışmalarla yolculuk hareketleri ve beklentileri, yolcu sayıları, yüz yüze anket çalışmaları ve işletme kısıtları (tramvay sayısı, sinyalizasyon ve benzeri) göz önüne alınarak yeni hatlar belirlenmiştir. Bu duruma göre işletim yapılan hatlar: Otogar - SSK, Otogar - Osmangazi Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi - SSK, Emek/71 Evler - Opera, SSK - Batıkent, SSK - Çamlıca, Osmangazi Üniversitesi - Çankaya’dan oluşmaktadır” dedi.

123 VATMAN GÖREV YAPIYOR
Bayındır, 19’u kadın olmak üzere toplam 123 vatmanın Estram’da görev yaptığından da söz etti.
Uzatma hatları ile ilgili bilgiler veren Hakan Murat Bayındır, “Uzatma hatları yapılan yolculuğun yaklaşık yüzde 20’lik bir kısmını oluşturmaktadır. Özellikle Emek / 71 Evler hattında beklenenin üstünde yolcu sayısına ulaşılmıştır. Diğer hatlarımız olan Batıkent-Çamlıca ve Çankaya da ise beklenen yolcu sayısına ulaşılmış, zamanla artması beklenmektedir” ifadelerini kullandı.
İHA

Aktarmalı sistem, geçen yılın son aylarına doğru iyice rayına girdi diyebilirim.
Eskişehir'in merkez nüfusu; 701binküsür.
EsTram'ın ortalamalarına baktığımız da günlük 130 bin civarına yaklaştığını görüyoruz. Fena rakamlar değil... :wink:

Şimdi sırada Yeni Stadyumun yapıldığı bölge "Sazova" var.
Yeni stadyum ile birlikte, Bilim Sanat Kültür Parkı gibi Eskişehir'e gelenlerin uğrak noktasına da tramvay gitmiş olacak.
Bir de araç sayısı yetersiz olmasa daha fazla kullanım oranlarına da ulaşacaktır diye tahmin ediyorum.
Çünkü; tramvayda ki kargaşadan kaçmak için insanlar,
sabah 6-8, akşam 5-8 alternatif araçlara yöneliyorlar.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Mar Pzt, 2015 14:12

Yaptım bir çılgınlık Cumartesi sabahına YHT bileti aldım :) bakalım nasılmış Eskişehir, gerçekten eski mi :)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 09 Mar Pzt, 2015 14:39

Esat yazdı:Yaptım bir çılgınlık Cumartesi sabahına YHT bileti aldım :) bakalım nasılmış Eskişehir, gerçekten eski mi :)
Ooooo :)
Abicim,

Lütfen Köprübaşı'ndaki Karakedi Bozacısı'na ve Haller'deki Mazlumlar Muhallebicisi'ne git :)

Eskişehirliler çarşı içindeki Papağan Çibörekçisi'ni seviyorlar, ama ben Has Kırım Çibörekçisi'ni seviyorum.

Balaban kebap için iki adres var: Abdüsselam (http://www.balabankebap.com.tr) ve Fahrettin Usta (http://www.balabankebap.com)

Bir de çarşı içindeki Nazar Kebap enfes abicim..

Sana yazarken ağzım sulandı vallahi :)

İyi eğlenceler.. Cumartesi biz İstanbul'da çalışırken, yerimize de gez abi :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Mar Pzt, 2015 14:51

Engin bu iyi oldu ya :) bende internetten Eskişehir' de çiğbörek dışında ne yiyebilirim diye bakacaktım, yıllar oldu yemeyeli nası Tatarsam artık :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Mar Pzr, 2015 17:58

Oncelikle Furkan kardesime bana eslik ettigi icin cok tsekkur ederim, Engin sana da onerilerin icin tesekkur ederim, hepsini yapamadik ama tadini ckardik. Cok fazla tramvay fotosu cekemedim ama nerede ise tum sistemi gezdik, bir ara yazacagim insallah.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 16 Mar Pzt, 2015 11:32

Esat yazdı:Oncelikle Furkan kardesime bana eslik ettigi icin cok tsekkur ederim, Engin sana da onerilerin icin tesekkur ederim, hepsini yapamadik ama tadini ckardik. Cok fazla tramvay fotosu cekemedim ama nerede ise tum sistemi gezdik, bir ara yazacagim insallah.
:)
İzlenimlerini bekliyoruz abi :)

“Eskişehir Tramvay Hatları” sayfasına dön