esk-T.04 » Eskişehir Tramvayı "EsTram"

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Oca Pzt, 2011 22:42

Tahir yoktun ortalıkta :) resimlerle döndün iyi oldu, teşekkürler, iyi oldu gerçekten.

Kullanıcı avatarı
tahir93
Aylık Paso

Mesaj gönderen tahir93 » 10 Oca Pzt, 2011 23:29

ben teşekkür ederim Esat abi. özellikle özelden attığım mesaja bakarsan daha bi müteşekkir olucam :lol:

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 20 May Cum, 2011 23:44

T.Fischer'den Estram:
Resim

Resim

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 29 Haz Çrş, 2011 22:11

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Haz Çrş, 2011 22:59

kemal yazdı:Resim
İşte bu çok hoş, aslında hiç coğrafya ya uydurmak için eğimle zorlamaya bile gerek yoktu. Bir takım ilave hatlardan söz ediliyordu Eskişehir için, eğer bu gerçekleşirse bu eğimli görünüm işi kötüleştirebilir, gerçi yapılmadan yorumlamayayım belki daha hoş görünür. Basit, anlaşılır ve işlevsel yani güzel.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 15 Eyl Prş, 2011 23:28

Estram otomatik durak kapıları
Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Eyl Prş, 2011 23:38

Güzel fotolar Kemal abim ama o otomatik durak olayı çok gereksiz ve bir o kadar da israf olmuş bir tramvay hattı için.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 15 Eyl Prş, 2011 23:43

hehe zaten birçoğu da doğru dürüst çalışmıyor...hepsi açık yahu :P

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Ağu Sal, 2012 15:37

Arkadaşlar alkollü olduklarını camların nasıl kırıldığını bilmediklerini söylemişler, doğrudur muhtemelen alkollüdürler ama alkollü olmak mazeretmidir? Bence olmamalı, ben bu bakış açısını gerizekalıca buluyorum, mesela Avusturya'da herif gelse dümdüz küfürü bassa sarhoşsa hiçbir şey yapamıyorsun, vurduğun anda suçlusun, işte bunun için Türkler çok hızlı koşabiliyorlar :) vuruyor yere indiriyor ve kimse yüzünü görmeden tüyüyor, en doğru yöntem yoksa o beş para etmez alkolik herife bir de acı parası öder, neymiş demokrasi neymiş insancıllık falan, halt etmişler. Ben alkollü olarak yenilen her nanenin cezalandırılması gerektiğine inanıyorum, bir adam araba kullandığı zaman sarhoş diye ceza veriyorsan tramvay camını kırdığında da, tramvaya para vermeden binmeye kalktığında da cezayı keseceksin. Olayın şahidi değilim ama kimse kusura bakmasında böyle bir olayda hiçbir çalışanda kendini haklı çıkartmak adına araca falan zarar vermez, genelde güvenlikler ya da makinistler böyle adamlardan sopayı yiyorlar, yedikleri yanlarına kâr bırakılıyor.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 28 Ağu Sal, 2012 17:55

Ben alkollü olarak yenilen her nanenin cezalandırılması gerektiğine inanıyorum
Zaten bilerek ve isteyerek alınan alkol, uyuşturucu vb. maddeler sonucu işlenen suçlarda herhangi bir ceza indirimi uygulanmıyor. O yüzden kendi kendisini sarhoş eden kimsenin işlediği suçtan ceza almaması söz konusu olamaz. Bu kural genelde böyledir.

TÜRK CEZA KANUNU
Kanun Numarası: 5237

İKİNCİ BÖLÜM:CEZA SORUMLULUĞUNU KALDIRAN VEYA AZALTAN NEDENLER

GEÇİCİ NEDENLER, ALKOL VEYA UYUŞTURUCU MADDE ETKİSİNDE OLMA
Madde 34 -
(1) Geçici bir nedenle ya da irade dışı alınan alkol veya uyuşturucu madde etkisiyle, işlediği fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılayamayan veya bu fiille ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneği önemli derecede azalmış olan kişiye ceza verilmez.
(2) İradî olarak alınan alkol veya uyuşturucu madde etkisinde suç işleyen kişi hakkında birinci fıkra hükmü uygulanmaz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Eyl Cum, 2013 23:20

Şimdi şöyle bir göz attımda 2012 rakamlarına göre hafta içi ortalama 99.000 yolcu taşıyormuş Estram yani her iki hat birlikte, bakalım yeni güzergahlar sonrasında nasıl bir artış ortaya çıkacak bunu merak ediyorum açıkçası.

http://www.estram.com.tr/istatistik.php

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Eyl Çrş, 2013 14:54

Bir ara dile getirdiğimiz tramvayların köprüden geçiş sorunu vardı, daha doğrusu YHT ve yeni gar inşaatı sürecinde tramvayların demiryolu üzerinden geçiş yaptığı köprünün kaldırılması söz konusu idi, bu konuda yaşanan bir gelişme var. Yapılan toplantı ve çalışmalar sonrasında bölgede geçici bir servis hattı?? edilmesi ve eski köprünün yıkımı sırasında tramvayların buradan işletmeye devam edilmesi kararı alınmış fakat sonrasında ne olacağı ile ilgili bir bilgi yok. Yani eski köprü yıkıldıktan sonra yeni bir köprü ile orada asıl erişim devam edecek mi, yoksa yeni kot farkı nedeni ile farklı bir çözüm mü ortaya çıkacak bilemiyorum.
Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü'nün, Ankara-İstanbul YHT Projesi ve Eskişehir gar geçişi altyapı inşaatı kapsamında İstasyon Köprüsü'nün yıkılması talebi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu'nca incelenip karara bağlandı.

Buna göre, 19 Eylül'den itibaren köprünün yıkılabilmesi ve tramvay geçici servis yolu inşaatı nedeniyle, İsmet İnönü-1 Caddesi'nin Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi'nden Fabrikalar Sokağa doğru Tepebaşı gidiş istikameti 3 ay boyunca trafiğe kapatılacak.
http://www.haberler.com/istasyon-koprus ... 92-haberi/

“Eskişehir Tramvay Hatları” sayfasına dön